Skocz do zawartości
Gość

Którą lampe led wybrać

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Witam serdecznie. Mam mały problem, mianowicie mam akwarium dennerle nano cube 60l i potrzebuje zamówić lampe, która je oświetli i w przyszłości da rade oświetlić akwarium 125l o wymiarach 50x50x50 ewentualnie 60x50x50. Problemu by nie było, gdybym został przy 60l , lub startował z większym zbiornikiem.

Korale miękkie, lps i jakiś ukwiał.

Wszyscy mi doradzają, że wystarczy mi Maxspect razor 70w , lampa fajna i widziałem jak świeci nad zbiornikiem 45x45x45. Według opisu oświetli 60x60.

Zastanawiam się czy nie wybrać czegoś mocniejszego .

Kessil 90w ze sterownikiem, lub ATI sirius x2 145w . Wszystkie lampy oświetlom zbiornik docelowy, Maxspect jest najmniejszym i najtańszym rozwiązaniem, a jak wiadomo liczy się też cena, ale chińskiej lampy nie chce.

Kessil i ATI mają podobne ceny.

Co byście polecili ?

Korali SPS nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Kessil`a i jestem zadowolony. Jak weźmiesz model A360WE to będziesz go używał na 60%, a w razie czego masz zapas mocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Maxspect 130w był by za długi na dennerle, natomiast na 60x50x50 był by idealny.

Kessil A360we fajnie wygląda i dzięki sterownikowi nadaje się do 60l dennerle i na kostkę 125l. A z forum wiem , że da rady oświetlić większe zbiorniki niż 50x50x50.

O ATI mało informacji znalazłem, a jeśli już to większość kupuje hybrydy led+t5

ATI sirius 2 jest w stanie oświetlić zbiornik 70x60 i mocy ma sporo bo 145W

Narazie skłaniam się ku kessil A360we plus sterownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeszcze jedno pytanie, czy maxspect razor 70w ma diody o mocy 70w , czy tyle pobiera prądu a diody mają np. 45w. Bo np. Lampa TMC illuminenair v2

Jest podane w zależności od strony internetowej, że ma 80-95w a diody 1 x biała 35w i 12 x 3w royal blue czyli jej moc to 71w.

To jak jest z razorem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał Kessila, sam posiadam i lampeczka miodzio, świeci nad baniakiem 80x60x60 same LPS-y i jest na 70 % ustawiona :)

Edytowane przez adikwroc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć boki lekko niedoświetlone, ale poradzi sobie w tym baniaku przy obsadzie Soft/LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W związku z tym, że moja druga połowa ma sporo do powiedzenia , zamówiłem razora 70w. Ta lampa jej się bardziej podoba, więc wyszło jak wyszło. A najwyżej jak zmienię bania , to dokupie jeszcze jedną , lub zmienię na mocniejszy model . Dzięki za pomoc, ale czasami działa siła wyższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×