Skocz do zawartości
danielstskrk

Po przelaniu akwarium parametry wody dosc wysokie

Rekomendowane odpowiedzi

Podmieniając tak dużą ilość wody cały czas dokarmiasz glony.postaraj się wyjałowić wodę. Ja bym nie robił podmian a jeżeli miał bym to robić to nie więcej jak 10 procent co dwa tygodnie na ubogiej soli co do piachu to ja bym nic nie kombinował.Ale jeżeli tak bardzo się upierasz to możesz go wyjąć i przepłacać chociaż według mnie to może pogorszyć sprawę.Co do wyników testów będą się rozjeżdzały dopóki zbiornik się nie ustabilizuje. Zejdą glony a na pewno zejdą jeżeli nie będziesz grzebał w akwa i dasz zbiornikowi dojrzeć.

Mój zbiornik dojżewał 3 miesiące nie robiłem w akwarium nic poza czyszczeniem szyb i podmianach wody. Pierwsze testy zrobiłem po trzech miesiącach jak widziałem że skały były czyściutkie. Wtedy zacząłem wprowadzać życie i dzięki mojej cierpliwości do dziś jest wszystko ok czego i tobie życzę. O wszystko pytaj po to tu jesteśmypost-5226-0-66635200-1448796664_thumb.jpg

Bakterie plus pożywke.wlewaj raz w tygodniu odpieniacz wyłączaj na godzinę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozywke ?  chodzi o jedzenie dla ryb czy jakis dodatkowy preparat

 

a odpieniacz mam caly czas wylaczony razie tak pisalo na Colony ? teraz uzywam innych bakteri ale ie jest wspomniane o odpieniaczu czy uv 

 wiec jak bys teraz to rozplanwal 10% podmiana co dwa tyg, 

i co dalej?

 

i dzieki ra kolejny i na zapas :)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 procent co 2 tygodnie. Przy podmianie usówaj glony mechanicznie czyli ręcznie tyle ile Ci się uda wyrwać. Codziennie czyść wszystkie szyby. Żywe bakterie plus pożywkę dla bakterii wlewaj raz w tygodniu. Żywe bakterie muszą się czymś żywić dlatego daje się pożywkę. Zamiast pożywki możesz lać wódkę.W czasie lania bakterii z pożywką wyłączaj odpieniacz na godzinę poto żeby bakterie zagnieździły się w skale i piasku. Odpieniacz ma chodzić cały czas,nie wiem co za kretyn poradził Ci wyłączyć odpieniacz?????!!!!!. Trzymaj się tego co napisałem a będzie wszystko ok. Pozdrawiam. W razie co pytaj.

Jaśniejsza ampułka to bakterie ciemniejsza to pożywka dla bakteriipost-5226-0-46394000-1448815687_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na colony bakteriach pisalo zebym na okres lania bakteri wylaczyl odpieniacz, 

 

widze ze juz widac poprawe amonia 0.25 nitrite 0.25 tylko nitrate ok 60 

 

dzieki za rade obczaje to 

 

a uv trzymac wylavczona ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wyłącz odpieniacz ale tylko na godzinę wlania bakterii z pożywką. Pożywka dla bakterii obowiązkowa. UV wyłącz, zabija wszystko co dobre w akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka wczoraj wieczorem sprawdzalem testy ph 7.4 amonnia 0.25 nitrite 0.25 nitrate 10 calcium 400 magnes 900 alk 14.1 robione dwa razy bo juz mialem nadzieje

 

odpalilem skimmer wczoraj i dzis  wszystko skoczylo amonnia 1.0 nitrite 2.0 nitrate 40

 

to mozliwe ? 

juz sam nie wiem co sie toczy z tym akwa 

a bakterie ktore mi podales sa trudno dostepne w londynie 



sorki mala korekta amonia 1.0 nitrite 5.0 nitrate 160 :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem za szybko oczekujesz wzorcowych parametrów,być może same przeniesienie "życia" do nowego zbiornika spowodowało rozchwianie się parametrów ,skała oddaje to co skumulowała w poprzednim systemie ,cykl azotowy musi zamknąć się sam a na to potrzeba czasu a nie litrów bakterii bo poprzez wprowadzanie takich ilości jak piszesz cały czas go zaburzasz ,poczytaj o cyklu azotowym a wtedy wszystko będzie jaśniejsze do zrozumienia.

pozdr.Jarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×