Skocz do zawartości
DazDoCodow

Licze Koszta Zakładam Akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Widze ze we.wszystkim doszukujesz sie..oszczednosci (w pradzie to juz wogole).Jesli tak to ma wygladac to odpusc bo sumienie bedzie cie gryzlo jak cos sie w ciagu dnia wlaczy nie mowiac o sprzecie ktory musi chodzic 24h/dobe.Jednak pociesze ci....Moja zona wpadla na pomysl zrezygnowania z prognoz w tauronie i przeszla na podawanie odczytu rzeczywistego co miesiac.Przed akwarium morskim nasze rachunki za prad wynosily okolo 250zl (rzeczywiste zuzycie),wiec dopiero bylo sie czego bac chcac zalozyc morszczaka.A sprzetu wiadomo ze jest wiecej niz w slodkim.Zakupujac sprzet nie spuszczalem sie nad poborem mocy,bo albo kupuje taniej albo musze odpuscic.Moze cie to zaskoczy i uspokoji ale przy tym moim morszczaku 450l w obiegu,trzech cylkulatorach,odpieniaczu diy,lampie 8x39w (od 10 do 21:30),i kupie innych rzeczy rachunek wzrosl nam o cale 30zl.

Zakladaj najwieksze jakie mozesz i tak miesiac musi sie sama woda ze skala krecic wiec znow cos dostukasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj jak znajdę trochę większe niż moje 80l z panelem ,to ci mogę sprzedać praktycznie gotowy zestaw z odpieniaczem ,oświetleniem ,falownik , pompa obiegowa co do ceny to myślę że się dogadamy  ,tylko kupisz skałkę i będziesz leciał no i ślimaki się znajdą ,ale to jeszcze trochę potrwa bo też szukam tak szkiełka do 200l pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×