Skocz do zawartości
Martines

Wegiel aktywowany a mikroelementy

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, czy wegiel aktywowany wyciaga makro i mikro elementy ktore dozowane sa z preparatow ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo ,to węgiel wyciąga wszystko ,ale po dłuższym użytkowaniu oddaje do wody ten cały syf ,więc co jakiś czas wymieniają na nowy

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym oddawaniem do wody nie byłbym tego taki pewien, ostatnio gdzieś czytałem ciekawą dyskusję na FB, gdzie z kolei wypowiadał się bodajże bart z reefhuba. Jest bodajże tak, że nie zmieniając środowiska w którym się znajduje do wody oddawał nie będzie, ale to jest to co czytałem z wypowiedzi FB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile sie nie myle, to wegiel moze oddac do wody substancje, jesli w srodowisku pojawi sie inna, latwiejsza do adsorbcji.

 

Problem ze zmiana srodowiska jest zrozumialy: przenoszac wegiel z akwarium, gdzie adsorbowal jakies toksyny (po np: leczeniu choroby), moze w nowym srodowisku te toksyny oddac (desorbowac). Mysle, ze taka mala "zmiana srodowiska" moze wystapic tez w tym samym akwarium, np: po podmianie wody. Takze wegiel bezpieczniej jest stosowac przez kilka dni przed podmiana i potem go wyrzucic. Osobiscie nadal nie rozumiem, dlaczego wielu z nas stosuje wegiel bez przerwy i to w duzych ilosciach.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×