Skocz do zawartości

Basia

Użytkownik
 • Zawartość

  19
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez Basia


 1. W dniu 3.12.2023 o 12:34, Opelin napisał:

  Teraz pewnie mnie będziecie hejtować, no ale nie mogę sobie odpuścić :P + mały Hepatus, wiem że prędzej czy później będę go musiał oddać, no ale planuje się nim nacieszyć chociaż pare miesięcy :)

   

   

   

   

  Za takie postępowanie powinno być automatyczne wyrzucenie z każdego forum akwarystycznego!!!

  Dopiero teraz doczytałam! Moja rada nieaktualna, bo nikt tam takich ludzi nie potrzebuje


 2. Zastanawiam się nad zakupem fungii. W akwarium mam podłoże piaskowe, ale i dwie babki kopiące i teraz pytanie, czy fungia poradzi sobie z ewentualnymi ziarenkami piasku na ciele tak jak np.rhodactisy, które bez problemu czyszczą się z piasku?


 3. Kolejność być może pomieszałam, ale nie o to pytałam.

  Wysłałam zapytanie do sprzedawcy i otrzymałam odpowiedź, że na żywotność membrany wpływ mają cząsteczki zawarte w wodzie, ale te grubo poniżej 1 mikrona. Założenie tego do 1 mikrona pewnie nie zaszkodzi, ale i nie pomoże. Może to jest kolejny mit


 4. Dzień dobry. Noszę się z zamiarem zakupu filtra rodi i mam pytanie związane z wkładem sedymentacyjny. W zestawie, który mam na oku jest wkład sedymentacyjny 20 mikronów w kolejności jako pierwszy, a potem węgiel, membrana i żywica. Sprzedający twierdzi, że w takim układzie membrana wytrzymuje 3-5 lat, a na forach akwarystycznych czytam o konieczności użycia wkładu 1mikrona. Czy to jest faktyczną konieczność, czy może akwaryści przesadzają?

×