Skocz do zawartości
radiesteta

Sterowanie akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Chiciałbym otworzyć dyskusję czego używacie do sterowania kawarium ? Czy uniwersalnych komputerów akwarystycznych, sterujacych większoscią lub wszystkim tym co macie  czy pomp lamp itp wyposażonych w swoje własne sterowanie i działajacych niezaleznie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompy dozujący mają swój ster,lampa swój. Reszta nie potrzebuje. Tak jest u mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam starego poczciwego Skalara, steruje temperaturą, światłem, dolewką i odpieniaczem (żeby się nie włączał od razu po zaniku zasilania) dodatkowo mierzy Ph (nie wiem po co, ale jak jest to sobie mierzy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie lampa Pacific Sun sama śmiga resztą ja się zajmuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LCD lampa włącza się sama. Świetlówki 2x54W załączaja się przez sterownik ARM . ARM steruje też dolewką, oraz pomiarami pH , zasolenia i temperaturą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LCD lampa włącza się sama. Świetlówki 2x54W załączaja się przez sterownik ARM . ARM steruje też dolewką, oraz pomiarami pH , zasolenia i temperaturą.

Jaka masz dolewke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolewka-pompa zanurzona w zbiorniku z wodą RO sterowana przez komputer ARM. Pływaki 2 szt w sumpie i jeden w zbiorniku z wodą RO jako zabezpieczenie pompy przed pracą na sucho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie dolewką steruje Skalar. Włącza małą pompeczkę dwa razy na dzień na 2 minuty. Dolewa się dokładnie 3 litry na dzień. Nie ma żadnych pływaków, czujników ani nic takiego. Prościej się nie da :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości to ten sterownik jest nadal obecny na rynku w sensie rozwijany i produkowany czy już nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie dolewką steruje Skalar. Włącza małą pompeczkę dwa razy na dzień na 2 minuty. Dolewa się dokładnie 3 litry na dzień. Nie ma żadnych pływaków, czujników ani nic takiego. Prościej się nie da :)

W różnych porach roku jest inne parowanie wody. stałe dolewanie jest nie kontrolowalne, więc chyba pływaki. :)

U mnie pływaki i elektrozawór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W różnych porach roku jest inne parowanie wody. stałe dolewanie jest nie kontrolowalne, więc chyba pływaki. :)

U mnie pływaki i elektrozawór.

Dokładnie. W zimie jest zdecydowanie wieksze gdyż działa jakiś rodzaj ogrzewania  i zazwyczaj mniej otwiera sie okna przez co powietrze jest bardziej suche. Latem jest mniejsze parowanie. Jak widze albo chwilowo piszą głownie osoby które posiadają osobne sterowanie dla większosci albo i dla wszystkich urządzeń, albo naprawdę komputery akwarystyczne są mało popularne.

 

@ Lebcio

 Komputerek ciekawy nawet bardzo ale to co za firma ? Tajemnicza strasznie bo nie podają żadnej informacji o sobie ani  swojej nazwy o siedzibie czy adresie nie wspomnę. I jakoś nie widzę ceny tego urządzenia. Opisy też są po angielsku co sugeruje, że sofrtware nie jest polski ani polonizowany.

Edytowane przez radiesteta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W różnych porach roku jest inne parowanie wody. stałe dolewanie jest nie kontrolowalne, więc chyba pływaki. :)

To prawda w lecie parowało ~2 litry na dzień, w zimie ~3. Nie ma problemu wystarczy zmienić czas dolewania. Po tygodniu widać czy jest potrzeba, czy nie. Jak na razie zmieniłem ustawienie tylko raz, na jesieni. Taka dolewka działa mi od ok 9 miesięcy. Zaletą takiego rozwiązania jest brak ryzyka przelania.

Im prostsze rozwiązanie tym lepiej. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@radiestera ARM buduje nasz kolega akwarysta w warunkach domowych. Zdania odnośnie produktu są jak zawsze podzielone. Ostatnio wprowadził na rynek dodatkowy moduł ARX który może sterować lampami ściemialnymi oraz mierzy NO3 i PO4. Produkty sprzedaje na allegr......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×