Skocz do zawartości
Marqo

Mata pod stelaż ?

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli płyta osb . Tak się składa , że mam takową na magazynie osb3 25mm.

Tylko czym ją pomalować ? Płyta ma być koloru białego. Farba olejna, chlorokauczuk , lakier ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem,nie malowałem....

Mam boki szafki nachodzące 1 cm na zbiornik. Teraz w nowym systemie też tak będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta osb to nie najlepsze rozwiązanie ale , chyba najtańsze.Jeśli  o osb to warto brzegi płyty zabezpieczyć silikonem bezbarwnym, to taki patent od monterów mebli kuchennych , zabezpieczali mi tak płytę pod zlewem.Ja nawet posmarowałem  tak płytę meblową która nie jest zabezpieczona okleiną na dole szafki akwarium.Pod stelaż dałem punktowo  podkłady 5mm z twardej gumy , nawet jak rozleje wodę to nie ma ingerencji a stelaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. Zamówiłem stelaż pod kostkę 110x80. Będzie 6 nóżek regulowanych. Na podłodze płytki z lekką strukturą drewna (panelopodobne). Podłoga lekko nie trzyma poziomu. Teraz pytania:

1. Zostawić nóżki czy je odkręcić i podłożyć coś pod stelaż. Jakaś guma lub coś podobnego ? Samo położenie stelaża na płytach raczej nie jest dobrym pomysłem, bo płytki nie są idealnie płaskie i stelaż będzie się opierał na krawędziach płytek.

2. Zostawić nóżki i stawiać prosto na płytkach ? Czy pofalowana powierzchnia płytki nie będzie miała wpływu ? Czy po obciążeniu (ok 600kg) nóżki nie "wyrównają płytek i podłoga będzie do wymiany, jak się akwarium znudzi ?

3. Zostawić nóżki, a pod nie podłożyć coś ??? Twarda guma lub coś innego - tylko co ?

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że wziąłeś z regulowanymi nóżkami i zostaw je w spokoju :), stawianie stelaża bezpośrednio na płytkach to nie jest najlepszy pomysł. Poza tym jeśli mówisz, że są lekkie problemy z poziomem to nóżki tym bardziej przydadzą się żeby wypoziomować akwarium.
O ile nóżki same nie są powleczone gumą lub innym tworzywem to podłóż pod nie gumowe podkładki, najlepiej z jednolitej, gładkiej gumy, nie z granulatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Znalazłem na Allegro dostawcę formatek z gumy 3mm, ale nie wiem czy będzie mu się chciało przygotować taką małą ilość dla mnie.

Wysłane z TapaTalka
 

Wykonawca stelaża podklei nóżki filcem. 

Edytowane przez SzymonH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×