Skocz do zawartości
daimen

Upragniony zbiorniczek - start

Rekomendowane odpowiedzi

Walcz z aiptazia bo będziesz przewalone delikatnie mowiac. Kup Ulke albo małe stado wurdemani

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak kup Ulkę tylko uważaj bo jak ze ukwiały to się może wziąć za zoa tak jak u mnie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 177

Mała aktualizacja

było tak :

1-2.jpg

potem tak:

2-4.jpg

a teraz jest tak :

3-4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w zbiorniku pojawili się kolejni mieszkańcy jednym z nich jest Salaris Fasciatus, a obok niego 3 krewecie wurdermanni, oby zjadły aptasie ;] . Krewetki pochowały się w skale, dziś widziałem 2 , już jest ciemno w zbiorniku ,więc zaraz pójdę liczyć czy są wszystkie , a salarisek wygląda tak :

11-1.jpg

22.jpg

a tu małe conieco ;]

33.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 2 ,jedna niestety padła ,ale te 2 to wyglądają naprawdę dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Salarisek ma już ponad 2 tygodnie i wsio jest ok ,je tylko glony żadnych pokarmów nie przyjmuje, wczoraj do zbiornika trafiły kolejne koraliki a oto moi nowi podopieczni:

Seriatopora caliendrum

111111.jpg

Acropora .........

22222222222.jpg

Acropropora .... millepora ???

3333333333.jpg

JAK BYŚCIE ZNALI KONKRETNE NAZWY TO BARDZO PROSZĘ O PODANIE.

Dziś zostały zakupione preparaty korallen zucht oraz jod tropic marin gdyż widzę że coś cieńko z koralkami w ogóle glony wapienne nie rosną jak również korale również stanęły więc wnioskuje brak jodu, z korallena zakupiłem

aahc, vitalizer, oraz xtral. Teraz tylko czekać na przesyłkę.

Odpieniek po tym jak został bezczelnie potraktowany przez firmę kurierska wyglądał tak :

Obrazqqqqqqq003-1.jpg

aa.jpg

został sklejony arcyfixem 192

333.jpg

2222.jpg

Po rozmowie ze skiba odetchnąłem gdyż jak on powie że będzie ok to musi być ok ;) ,a dla tych którym w przyszłości by się zdarzył taki wypadek to skiba polecał aby znaleźć w swojej okolicy fachowców od naprawy zderzaków samochodowcy i im to polecić mają jakieś druty do spawania pcv czy coś takiego ( nie znam się kompletnie) ja już podczas rozmowy miałem sklejony , dziękuje panie Rafale za pomoc i podtrzymanie na duchu ;]

W akwarium pojawiło się niestety kilka wirków jak się okazało musiały przywędrować z plergoryą no ale nic na razie odsysam i dziś widziałem 3 więc nie tak źle, pojawił się pomysł aby zakupić mandarynka do walki ;] no ale zobaczymy

Ostatnio zacząłem również dokarmiać korale zootonem firmy tropic marin i już doszedłem do wniosku że trzeba ostrożnie z tym preparatem i najlepiej co trzeci dzień po jednej łyżeczce miarowej.

To na tyle ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia leje preparaty kz od jutra zwiększę lekko dawki dziś wymieniłem 2 świetlówki na sylvanie zobaczymy ile są warte ;] trochę bardziej żółto się zrobiło w zbiorniku, wczoraj otrzymałem xenie będzie to mój taki ostrzegacz ;] kilka fotek które zrobiłem parę dni temu :

IMG_1566.jpg

IMG_1567.jpg

IMG_1568.jpg

IMG_1570.jpg

IMG_1572.jpg

IMG_1573.jpg

IMG_1596.jpg

IMG_1591.jpg

IMG_1584.jpg

IMG_1582.jpg

IMG_1575.jpg

IMG_1598.jpg

IMG_1560.jpg

IMG_1599.jpg

IMG_1595.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no teraz ładnie już poleciałeś z twardzielami sporo fajnych szczepek oby fajnie porosły to będzie super wyglądać:smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka fotek od wczoraj mam w akwarium istną hexe :( ,oraz kolejna szczepkę acry 1cm :)

IMG_0072.jpg

IMG_0142.jpg

IMG_0140.jpg

IMG_0113.jpg

IMG_0117.jpg

IMG_0125.jpg

IMG_0127.jpg

IMG_0128.jpg

IMG_0157.jpg

IMG_0190.jpg

IMG_0189.jpg

IMG_0181.jpg

Pozdrawiam ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zamontowałem APF 600 ustawiony na sucha piane wygląda to tak :

IMG_0191.jpg

IMG_0196.jpg

IMG_0195.jpg

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daimen, weśże wklej kawalek rurki w ten zawór, żeby tak nie chlapało, bo to halas i poza tym caly sump i wszystko wokół bedziesz miał usyfione od soli, a tak to fajnie:) Zadowolony a APF-a?

Pozdrawiam

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

następne spotkanie piwne robimy u daimena na chacie, będzie prezentował jak się robi tłumik i jak to ma teraz zorganizowane ;)

ja przyniosę chipsy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

następne spotkanie piwne robimy u daimena na chacie, będzie prezentował jak się robi tłumik i jak to ma teraz zorganizowane ;)

ja przyniosę chipsy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×