Skocz do zawartości
Alkyone

Proszę o pomoc w ratowaniu koralowca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Poszukuję informacji co może być przyczyną choroby tego koralowca i jak go ewentualnie ratowac. Przy okazji może ktoś mi podpowie jak się on nazywa bo szukam i nigdzie nie mogę znaleźć.

post-4867-0-25374000-1423825459_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt wróżką nie jest (chyba?). Czy możesz coś więcej powiedzieć o baniaku. Jakie masz parametry itd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mierze bo to nie mój baniak szukam pomocy dla znajomego. Wysokie NO3 jest bo waha się między 25 a 50 mg./l po4 1 mg/l a co najciekawsze inne korale pięknie rosną i nie ma problemu tylko z tym coś się stalo

Właśnie mierze bo to nie mój baniak szukam pomocy dla znajomego. Wysokie NO3 jest bo waha się między 25 a 50 mg./l po4 1 mg/l a co najciekawsze inne korale pięknie rosną i nie ma problemu tylko z tym coś się stalo

Może jakieś podpowiedzi co mam badać. Bo tak na prawdę to za dużo nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli poprawnie zbadałęś N i P to jest troche  kosmos, daj zdjecie całego baniaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest coś takiego. Od razu mówię że akwarium nie stoi w domu i jest trochę zaniedbane ale chcemy się za nie wziąć żeby je odratowac

To jest coś takiego. Od razu mówię że akwarium nie stoi w domu i jest trochę zaniedbane ale chcemy się za nie wziąć żeby je odratowac

..

..

..

..

Wybaczcie ze pisze podwójnie i więcej ale coś mi z telefonem się dzieje

post-4867-0-45172600-1423828152_thumb.jpg

post-4867-0-96152400-1423828216_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rosną bo miękasom to rybka takie parametry. Spokojnie dadzą radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega wyzej napisal miekasy nawet lubia bajorko a przy tym koralu mysle ze no3 chociaz zmierz inne parametry bo pewnie wszystkie po kolei go usmiercaja ryb raczej nie ma co moglyby go podgryzac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz sprzęt przy tym akwa,oswietlenie,odpieniacz,cyrkulacja.

Woda, skad RO czy kran,jaka sól,i co dodajecie do wody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy filtr RO sól szczerze powiem ze kolega ma jakąś specjalna ale dopiero w poniedziałek będę mieć do niej dostęp wiec wtedy mogę napisać. A dodaje do nich płyny firmy microbe-lift on tam bardziej się zna na tym jak ja wiec które to dziś nie jestem w stanie dziś powiedzieć. Jakie testy mam jeszcze zrobić oprócz no3 i po4? Pompki cyrkulację są trzy jvp-200 odpieniacz jakiś tańszy z tego co wiem nazwy nie widziałem na nim

A światło to wiem ze są dwie duże białe jarzeniowe jakby i dwie aktyniczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wyniki testów wyglądają następująco: pH 8< km 8 Gh 8 NO3 25-50 mg/li po4 1mg/l

Dziś wyniki testów wyglądają następująco: pH 8< km 8 Gh 8 NO3 25-50 mg/li po4 1mg/l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysokie NO3 i PO4.

Jakimi testemi robione? Salifert?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem. Mogą być jednak przekłamania. PO4 zmierz najlepiej fotometrem. Tu sklepy z morszczyną pewnie pomogą,bo mają na stanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czego Ci takie parametry wychodza jak ty nie masz ryb praktycznie,Może skała juz oddaje, albo zbiornik sie sam zrestartował. Nie przedawkowałeś wódkę przypadkiem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×