Skocz do zawartości
lukakow

Jakosc soli a przejrzystosc wody

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chcialbym was forumowicze zapytac czy ogolnie pojeta jakosc soli moze wplywac na przejrzystosc wody w akwarium, od jakiegos czasu, a w zasadzie od samego poczatku tj ponad 7 miesiecy mam w akwarium wode ktora widac..  raz jest lepiej, raz gorzej ale nigdy krystalicznie. W moim starym baniaku woda byla tak przejrzysta ze trzeba bylo sie skupic aby zobaczyc ze w akwarium w ogole jest woda.

Uzywam soli Grotech coralmarine - wiem ze nie jest to najlepszej jakosci sol ale poza w/w problemem w zupelnosci mi wystarcza, parametry mam stale i w zasadzie ksiazkowe, te sama sol uzywalem w poprzednim baniaku gdzie problem nie wystepowal z jedna drobna roznica, stary baniak startowal na innel soli ale pozniejsze podmianki byly juz na Grotechu.

 

Jesli chodzi o suplementacje to uzywam dokladnie tego samego co w starym mniejszym baniaku

Red Sea Reef Foundation ABC+
koranel zucht coral vitaliser

Jest jeszcze jedna rzecz ktora mnie niepokoi a mianowicie drobinki(nie wiem jak to inaczej okreslic) ktore leca w gore akwarium lub przy wylaczonej cyrkujacji "wisza" w wodzie nie opadajac, jest ich czasami mniej czasami wiecej, ale potrafi sie ich troche zebrac po jakims czasie na lustrze wody. W tym przypadku tak jak z przejrzystoscia jest ich czasem wiecej, a czasem mniej..

Jesli chodzi o obsade to mam 2 chromisy, 2 blazenki, troche krabow, slimakow, mandaryna, krewetki, wezowidlo, quadri, miekkie, troche LPS , kilka SPS , wszystkie ladnie polipuja, sa wybarwione i ladnie rosna, wiec obsadzie ten brak przejrzystosci nie przeszkadza.

do cyrkulacji uzywam Blau Motion 4000

Tak wiec czy jakosc soli moze miec wplyw na przejrzystosc wody czy problemu powinienem szukac gdzie indziej?

 

szklo ma 200L 100x50x50

 

Odpieniacz pieni w zasadzie caly czas na mokro, jesli chodzi o karmienie to nie wydaje mi sie abym przekarmial, nie mam problemow z zadna plaga , jesli chodzi o drobinki jest to kwestia drugorzedna dla mnie, najwazniejsze to aby woda byla krystaliczna, w ostatecznosci moga w niej plywac drobinki co jakis czas, zreszta nie w jednym akwarium widzialem tego wiecej niz u mnie a woda byla przejrzysta w 100%

syf oczywiscie odsysam przy podmianie, nie ma go za duzo , tak samo jak nie za duzo zbiera sie na wacie w filtrze.

Cos jeszcze moge napisac? ew. sugestie?

dolac bakterii?..

Bede wdzieczny za porady.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Red Sea Live Reef Base Reef

 

wiem ze jest drobny... myslisz ze to przez piach?

 

nadsypac inny na gore?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie swój ATI Fiji White sand odessałem całkowicie bo wiecznie paprochy z niego leciały i cyrkulacja go rozwiewała po baniaku. Sytuacja poprawia się z dnia na dzien ale zanim skaly z tych paprochów sie oczyszcza tez pewnie troche minie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie czy nie nadsypac go jakims innym grubszym piaskiem.. nie wiem czy to ma sens czy moze  zrobic tak jak ty i calkowicie wymienic.. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic ci nie da nadsypanie , wymień całkiem ja tez wywaliłem bo paprochy latały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam aż sie wypyli wszystko z pod skał itp, pewnie za tydzien dwa bede wsypywaly piasek i sam jestem na etapie wyboru. Myślałem nad Aqua Medic Coral Sand 2-5mm, takiej granulacji nie powinno mi rozwiewać. Ma ktoś doświadczenie z tym pisakiem?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Aqua Medic live sand, nigdy nie miałem problemu z pyłem, dosypałes trochę Ati Fiji i babka potrafi zadymic dosyć wysoko, wcześniej na samym Aqua Medic od razu opadał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×