Skocz do zawartości
ozim87

Korona na akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Mam akwarium sera 130 i wywaliem pokrywe żewby dać lepsze ściatło i zeby była lepsza wntylacja, chce teraz zrobić na to korone zeby nie było wiać owietlenia i ładnie to wszstko wyglądało ale problem jest taki ze niewiem jaki dobrać materiał zeby wygląć go tak do przedniej szyby, bo chciałbym zeby wszystko do siebie pasowało. Co byćsie mi doradzili albo moze znacie kogoś kto zrobiłby taką korone ?? z góry dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudna sprawa ja z tego zrezygnowałem. 5 szklarzy dzwoniłem i chodziło mi tylko o przyklejenie - żaden nie podjął sie tego. Nikt nie dałby mi gwarancji, że nie bedzie to przeciekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudna sprawa ja z tego zrezygnowałem. 5 szklarzy dzwoniłem i chodziło mi tylko o przyklejenie - żaden nie podjął sie tego. Nikt nie dałby mi gwarancji, że nie bedzie to przeciekać.

Ale co przeciekac jak ja chcę korone na czubek akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że możesz spróbować spienionego PCV. Takie 3 mm płyty można śmiało wyginać, skleisz ze 3 warstwy i zrobi się sztywny łuk.

Jakie długie jest to akwarium? Bo problem z PCV jest taki że jak będzie za długie to może nie być stabilne, tak do 120 cm myślę że spoko da radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co przeciekac jak ja chcę korone na czubek akwarium

Zależy do czego ta korona ma służyć. W moim wypadku plany były by miejsce łączenia było zalane woda na stałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że możesz spróbować spienionego PCV. Takie 3 mm płyty można śmiało wyginać, skleisz ze 3 warstwy i zrobi się sztywny łuk.

Jakie długie jest to akwarium? Bo problem z PCV jest taki że jak będzie za długie to może nie być stabilne, tak do 120 cm myślę że spoko da radę.

Akwarium ma 62cm wiec spoko muszę sprawdzić z tym pcv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy do czego ta korona ma służyć. W moim wypadku plany były by miejsce łączenia było zalane woda na stałe.

korona to korona,się ściąga w razie potrzeby :yes:

 

ozim87 w poprzednim akwa profilowanym miałem koronę giętą 61cm ze szkła brązowego (100 wzorów do wyboru)

zamówiłem u gościa sprzedającego meble na targowisku,chciał tylko odrys łuku na papierze

wygiął mi elegancko przednią szybkę a całość pokleiłem sobie sam

teraz też robię koronę tylko ze szkła czarnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

korona to korona,się ściąga w razie potrzeby :yes:

ozim87 w poprzednim akwa profilowanym miałem koronę giętą 61cm ze szkła

brązowego (100 wzorów do wyboru)

zamówiłem u gościa sprzedającego meble na targowisku,chciał tylko odrys łuku na papierze

wygiął mi elegancko przednią szybkę a całość pokleiłem sobie sam

teraz też robię koronę tylko ze szkła czarnego

A jaki koszt jest akiej korony jak ty robiles i z kad jestes?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gięty pasek szyby zrobił mi meblarz za 30,teraz do nowego paski na koronę docina mi szklarz tylko muszę poczekać na czarną bo akurat nie ma kawałka na 80 cm jak zwykle weźmie ze dwie dychy,tylko ja czekam na kawałki z odpadów bo z całego płata liczy drożej a jestem z Będzina 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×