Skocz do zawartości
radiesteta

Zbiornik bez ryb

Rekomendowane odpowiedzi

Tak z ciekawości czy ktoś ma morskie bez ryb? Tylko koralowce + ukwiały i ekipa czyszcząca ? Taki zbiornik też chyba może być ciekawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem takie akwarium. ok. 60 litrów, bez ryb, bez odpieniacza, na samych podmiankach. Czasami karmiłem cerianthusa, kraby i korale.

Było bezproblemowe, ale trochę zbyt statyczne, jednak ryby dodają kolorytu

Edytowane przez rysio2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem takie akwarium. ok. 60 litrów, bez ryb, bez odpieniacza, na samych podmiankach. Czasami karmiłem cerianthusa, kraby i korale.

Było bezproblemowe, ale trochę zbyt statyczne, jednak ryby dodają kolorytu

Dlatego właśnie pytam.  Obserwuje briareum jak się rusza w rytm falowników, Euphylie i inne. Takie akwarium wydaje się być idealne do bezpiecznego trzymania zarówno ukwiałów jak i dużych koralowców np ucho słonia, i właśnie bez odpieniaczy i innych systemów. Swoją drogą czy ukwiały mogą zjeść np jeżowca ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dłuższy czas po przeprowadzce miałem baniak bez ryb i... nuda. Wpuszczenie Błaznów mocno rozruszało baniak i w końcu coś się dziać zaczęło. Same kewety, ślimaki i kraby nie dają tyle uroku. co kompletny baniak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś gdzieś mi się odbiła o oczy opinia że fish only da rade spokojnie ale korale bez ryb raczej nie. Coś musi tą wodę paskudzic chociaż trochę. Zerowe nutrieny nie są wskazane. Taka jest też moja opinia :) zobacz że w każdym szczpkarium w sklepach pływają ryby ;) coś w tym musi być.

Edytowane przez Garnet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zbieram opinię. Marzy mi się zbiornik bez ryb krewetek itp tylko ślimaki ewentualnie asteriny i weloszczety a w baniaku ucho słonia, korale ukwiały. I 0 szans by ukwiał coś upolował lub ucho słonia zjadło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ucho slonia jak je nazywasz to tez ukwial z kolei asteriny i korale to nie za dobre polaczenie no chyba ze krewete harlequina dokoptujesz ale jak wyje asteriny to zdechnie z glodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ucho slonia jak je nazywasz to tez ukwial z kolei asteriny i korale to nie za dobre polaczenie no chyba ze krewete harlequina dokoptujesz ale jak wyje asteriny to zdechnie z glodu

 

A tu mnie zaskoczyles. Jak dotąd wiem że to koralowiec.

Amplexidiscus fenestrafer Ucho słonia

Pochodzenie: Australia, Indonezja, Indopacyfik, Wielka Rafa Koralowa

Oświetlenie: średnie - mocne

Cyrkulacja: średnia

Ten grzybowieniec osiąga dość znaczne rozmiary (nawet do 30 cm średnicy), konieczne jest więc zapewnienie w akwarium wystarczającej ilości miejsca. Cyrkulacja nie powinna być zbyt silna. Oświetlenie nie może być zbyt słabe, w mocniejszym zwierzę wykazuje o wiele większe przyrosty. Bardzo korzystnie wpływa na nie okresowe dokarmianie drobnymi mrożonkami (wszelkiego rodzaju plankton).

Asterina asterinie nie równa. Cześć owszem paskudne podgryzacze korali ale te chyba występują okazyjnie. Większość z nich to ekipa czyszcząca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z czego NO3 się bierze? ;)

Z całym szacunkiem nie wiem jakiego pokarmu używasz że masz tam NO3 ;) Jest w nim za to multum PO4.

 

Jeśli chodzi Ci o psujący gdzieś w kącie akwa pokarm i z niego chcesz "czerpać" no3 to jak dla mnie jest to bomba z opóźnionym zapłonem. Tym bardziej że jeśli kolega pójdzie w same korale to po co mu odpieniacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To podaj prosze karmy które nie podniosą NO3? :good2:

Jeśli myślisz że taki baniak poprowadzisz na samej fotosyntezie to powodzenia.

Edytowane przez Tuptus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę postów Tuptus i nie interesują mnie one. ale na pewno nie będzie to wg jego zasad wszystko źle -  dalej więcej drożej. Widać zresztą cierpi na nudę skoro mimo próśb nadal coś tam skrobie w moich tematach - ja widać nadal bez seansu. Nie wiem czy pójdę w tę stronę zbiornika ale skoro może być i jest akceptowane olny fish to naturalna przeciwwaga jest only koral. Oczywiście jak niektórzy piszą zbiornik może być nieco statyczny jednak może to zależy od doboru koralowców. Ja patrząc nawet na falujące z wiatrem briareum,  czy kołyszące się ramiona Euphyli statyki nie dostrzegam. Pewnie Quadri też by fajnie wyglądał w takim otoczeniu. Dodatkową zaletą takich zbiorników może być właśnie brak odpieniaczy czyli niższy hałas generowany przez urządzenia i niższy koszt urządzenia oraz utrzymania. A dla nadania ruchu ewentualnie można by tam dać kolejne obok ukwiałów kontrowersyjne życie czyli np bokserkę.lub pistoleta. 

Edytowane przez radiesteta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To podaj prosze karmy które nie podniosą NO3? :good2:

Jeśli myślisz że taki baniak poprowadzisz na samej fotosyntezie to powodzenia.

Czytaj posty ze zrozumieniem. Nic takiego nie powiedziałem.

Nie widzę postów Tuptus i nie interesują mnie one. ale na pewno nie będzie to wg jego zasad wszystko źle - dalej więcej drożej. Widać zresztą cierpi na nudę skoro mimo próśb nadal coś tam skrobie w moich tematach - ja widać nadal bez seansu. Nie wiem czy pójdę w tę stronę zbiornika ale skoro może być i jest akceptowane olny fish to naturalna przeciwwaga jest only koral. Oczywiście jak niektórzy piszą zbiornik może być nieco statyczny jednak może to zależy od doboru koralowców. Ja patrząc nawet na falujące z wiatrem briareum, czy kołyszące się ramiona Euphyli statyki nie dostrzegam. Pewnie Quadri też by fajnie wyglądał w takim otoczeniu. Dodatkową zaletą takich zbiorników może być właśnie brak odpieniaczy czyli niższy hałas generowany przez urządzenia i niższy koszt urządzenia oraz utrzymania. A dla nadania ruchu ewentualnie można by tam dać kolejne obok ukwiałów kontrowersyjne życie czyli np bokserkę.lub pistoleta.

Powodzenia kolego. Do odważnych świat należy :) Ja tylko powiedziałem co zauważyłem w sklepach :) decyzję musisz podjąć sam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie uwazam ze zbiornik dla jednego agresywnego/ dzikiego osobnika (minimalistyczne) sa spoko wiec i jak ma sie pomysl na same korale tez moze okazac sie ciekawym, sukces tkwi w doborze obsady i ustawieniu wszystkiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo mam zbiornik z minimalna obsadą bo 5 małych rybek ( 2 chromiasy i 2 aureusy + Halichoeres  chloropterus do tego 2 krewecie na 375 litrów. Tymczasowo dokupuje tylko koralowce. Nie wygląda to wcale, że choć może dlatego, że jednak to małe ale ruchliwe rybki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×