Skocz do zawartości
radiesteta

Dodatkowa lampa przy zmianie akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje zmienić zbiornik. Z obecnego 150x50x50 na trochę dłuższy i minimalnie szerszy i wyższy no coś 190x55x55.O wysokość się nie martwię bo tylko coś 5 cm. O szerokość też nie bo tyle samo. Ale na długość musiałbym oświetlić. Obecnie mam t5 8x54W chciałbym je zachować i dodać coś na długość. Co polecacie? Czy jakieś LEDY w rozsądnych cenach by się nadawały by mi jak najmniej rachunk za prąd podskoczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W którą stronę ? Chcesz zamawiać czy jechać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W którą stronę ? Chcesz zamawiać czy jechać ?

Ze co ? Planuję świecić łącznie obie lampy o ile się uda ten pomysł zrealizować. Ideałem byłaby 1 lampa o mocy np nieco ponad 600 W na 190 cm długa ale nie wiem czy takowe są. A w HQI nie chce lecieć. LEDY z kolei są dość drogie- te dobre przynamniej a nie z AliExpress

Edytowane przez radiesteta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w jakim budżecie chcesz się zmieścić? Jest kilka różnych opcji, ale dużo zależy od funduszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo budżetu nie planowałem. Ale rozważam miedzy opcja econo a medium. Na pewno nie high end owy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, przeglądałem kilka wątków i wpisałem nie w ten co trzeba :)

 

Jak lampa by została, jest długa na 120 to może boki świecić ledami, trzymałbyś sobie lps pod nimi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam 120 cm lampę ale nie mam problemów z bokami. inna sprawa co kto nazywa bokiem ;-). Myślę raczej o przesunięciu jej ze środka akwarium do jednego boku i dodaniu  50-60 cm cm lampy na długość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje dorzucić led chipy 5x 30 wat  lub 3x   50 wat  14 000 - 16000.Wygugluj  temacik   chipled nano reef wyskoczy Ci sporo materiału na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje dorzucić led chipy 5x 30 wat  lub 3x   50 wat  14 000 - 16000.Wygugluj  temacik   chipled nano reef wyskoczy Ci sporo materiału na ten temat.

Moim zdaniem,jesli większa część akwarium bedzie oswietlona t5kami a reszta akwarium LED to bedzie to wygladac dziwacznie,ja bym szedł w oswietlenie t5 ,czyli dolozyl lampe na swietlowki 24w.

I nie musi to byc koniecznie lampa  8x24w,wystarczy 6x24w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem,jesli większa część akwarium bedzie oswietlona t5kami a reszta akwarium LED to bedzie to wygladac dziwacznie,ja bym szedł w oswietlenie t5 ,czyli dolozyl lampe na swietlowki 24w.

I nie musi to byc koniecznie lampa  8x24w,wystarczy 6x24w.

Też się nad tym zastanawiałem. Chyba żeby układ że t5 jest na środku a po bokach LEDy ? Jak to wygląda przy lampach mieszanych ? Pali się oba rodzaje oświetlenia osobno czy łącznie oba naraz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jak wyglądaja lampy led +t5,tam diody sa miedzy swietlowkami,a nie na koncach swietlowek.

Świeci się oba na raz rodzaje swiatla.

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem panele led po bokach T5.

Korale super się pompowały. Po dobraniu rur ( w moim wypadku aquablue spec,blue plus,giesemann pure actynic,giesemann lagoon blue) paliłem tylko RB i B. Kolorkivdla mnie naturalne,ładne fluo .

Niestety - za krótkie rury( 24W) i zmieniłem na same T5. I teraz kombinuje z rurami....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×