Skocz do zawartości
michal30

Pomoc w założeniu akwarium morskiego.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się w nowym roku do założenie akwarium morskiego, mam kilka pytań, gdyż się na tym w ogóle nie znam, znaczy coś tam wiem, ale rewelacji nie ma.

 

1.Czy to co już kupiłem wystarczy (poniżej) i czy coś ewentualnie wymienic i co jeszcze muszę kupic

 

Zestaw morski  112l  skład:

 Akwarium 80x35x40cm szkło Opti White   

Odpieniacz  + filtr przepływowy na purigen, chemi pure itd.  Reef Pack Tunze 
Cyrkulatory Tunze 6025  x 2   
Belka 4x24W T5    nowa: 350zł    do tego w komplecie świetlówki Arcadii x 4
Automatyczna dolewka Aqua Medic  
Wentylator 
Szafka Diversa Solid 80x35cm kolor popiel 

 

 

2. Czy muszę byc chemikiem do akwarium morskiego:)

3. czy to naprawdę jak piszą jest nieopłacalne.

4. chciałbym tam miec na początek życie, które jest mniej wymagające, jakie?

 

Na początek mam tyle pytań, chociaż wczoraj miałem ich kilkadziesiąt

Bardzo proszę o pomoc,

 

 

Pozdrawiam Michał

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał świetlówki w lampie jakie ? ogólnie 4 x24 wystarczy

kto z nas jest chemikiem stary szukamy ,pytamy jak ty no są na pewno w śród nas                                                                                                        a jakie hobby się opłaca no jest kilka :D jeśli masz takie podejście to nie warto zaczynać

jeśli chodzi o życie to miękasy na początek polecam poszukać na forum w dziale dla początkujących lub w koralach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał świetlówki w lampie jakie ? ogólnie 4 x24 wystarczy

kto z nas jest chemikiem stary szukamy ,pytamy jak ty no są na pewno w śród nas                                                                                                        a jakie hobby się opłaca no jest kilka :D jeśli masz takie podejście to nie warto zaczynać

jeśli chodzi o życie to miękasy na początek polecam poszukać na forum w dziale dla początkujących lub w koralach

tak świetlówki, takie są jak napisałeś.

A co do opłacalności, to jak czytałem to piszą niebotyczne kwoty, ale to zależy od wielkości akwarium, jak by nie wyszło na pewno zacznę powoli urządzac moje akwarium.

tylko jak się dowiedziałem powinienem zmienic filtr, chociaż nie wiem dlaczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś mnie ile mają świetlówki 10000k czy inne jakie?a co do kasy im bardziej markowy sprzęt tym kasy więcej jak zawsze a co nie zawsze idzie w parze jakością i kulturą pracy

Edytowane przez skoti79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś mnie ile mają świetlówki 10000k czy inne jakie?a co do kasy im bardziej markowy sprzęt tym kasy więcej jak zawsze a co nie zawsze idzie w parze jakością i kulturą pracy

to muszę jeszcze na świetlówki spojrzec, gdyż nie pamiętam.

A jeszcze potrzebuje filtr odwróconej osmozy kupic? Zgadza się? jaki na przykład?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osmoza plus di czyli filterek na żywicę popatrz na targowisku lub allegro jest tego sporo do tego jeszcze tds do kontroli wody ro i di

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj, poczatek trroche ciezki bo wydatki na sprzet, pozniej juz z gorki, tez jestem swiezakem bo tez jestem na tym etapie co ty, czyli kupowanie sprzetu,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny z rynku wtórnego sprzetu są bardzo przystępne a towar zwykle roczny wiec jest w cztm wybierać. Kupowanie stopniowo pozwala na kompensacje kosztów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny z rynku wtórnego sprzetu są bardzo przystępne a towar zwykle roczny wiec jest w cztm wybierać. Kupowanie stopniowo pozwala na kompensacje kosztów.

Zapłaciłem za ten sprzęt co opisałem 1200 zł myślałem że to nie dużo, ale jak patrzę po ile ceny są na targowisku to myślę że trochę przepłaciłem..

 

 

Zapomniałem dopisac iż mam jeszcze za te pieniądze mam grzałkę, i termometr....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×