Skocz do zawartości
gottrek

Nietypowa sucha skała

Rekomendowane odpowiedzi

Fart. Nie zawsze kraby czy inne stworzenia chcą to jeść. Częściej nie chcą i tylko rozsiewają to dziadostwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fart. Nie zawsze kraby czy inne stworzenia chcą to jeść. Częściej nie chcą i tylko rozsiewają to dziadostwo.

A ja mam ten problem ze szklanymi różami i wieloszczetami. Tylko mój R.I.P brzydal to wcinał. Owszem miałem 2 arugie ale nie wiem dlaczego po kilku tygodniach po wykonaniu pracy mi padały. W dodatku po 3 tygodniach od zejścia ostatniej znowu widzę tego ukwiała w środku kolonii zoa. Nie wiem jak się jej pozbyć bez utraty zoa. Krewetki to w nosie miały ukwiały. Nawet głodzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznym środkiem na Róże jest RedSea Aipasia X. Dobrze też abyś zakupił sobie kilka krewetek np. Lysmata kuekenthali. Tylko one są w stanie wyjeść różę do cna aby już nie odrosła. Ryba zje i będzie ograniczała populację ale tylko krewetka wytnie to w pień. Gdy np. okaże się, że róże są za duże możesz je uszkodzić mechanicznie a resztkami już zajmą się krewetki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznym środkiem na Róże jest RedSea Aipasia X. Dobrze też abyś zakupił sobie kilka krewetek np. Lysmata kuekenthali. Tylko one są w stanie wyjeść różę do cna aby już nie odrosła. Ryba zje i będzie ograniczała populację ale tylko krewetka wytnie to w pień. Gdy np. okaże się, że róże są za duże możesz je uszkodzić mechanicznie a resztkami już zajmą się krewetki.

Właśnie o tych krewetkach piszę. Miałem 3 w 112 l i cały garnitur ukwiałów od małych do dużych. Ale chyba na mój pojedyncze egzemplarze kupie chemię. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem jest tak, że krewetka nie gustuje w różach bo ma pod dostatkiem inne żarcie więc warto wtedy taką krewetkę czy ile ich się tam ma odłowić do osobnego pojemnika z kawałkiem skałki z różami. Musi posmakować a jak już to zrobić to problem z głowy. RedSea Aipasia X jest bardzo wydajnym i skutecznym środkiem jednak nie tak jak krewetki bo z czasem potrafi taka różna odrosnąć w tym miejscu. Możesz też spróbować też chlorku wapnia(ma się buzować w strzykawce), kwasku cytrynowego lub wrzątku RO. Wszystko oczywiście dozujesz do "pyska" róży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. Wszystko oczywiście dozujesz do "pyska" róży.

Ten fragment jest najlepszy. Mam trafić do jamy chłonąco trawiącej ukwiały a może w stopę. Szkoda tylko, że wredny ukwiał siedzi sobie w środku kolonii zoa i wystawia tylko minimalnie parzydełka z wąskiej na max 1 cm szparko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak wbijesz igłę w ukwiał ale tak aby go nie przebić na wylot tylko ciężko tego dokonać gdyż on sam potrafi w ułamku sekundy się cały wypompować. Jeżeli róża siedzi głęboko to najlepszym sposobem będzie zalanie tej jamki w które się kisi właśnie RedSea Aipasia X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ta skała 3 miesiąc w baniaku, woda kryształ parametry  NO2-O NH4-0,na skale jedynie zielony nalot, euphyllie ładnie bujają pokolce w b.dobrej formie, nie chce mi sie fotek wrzucać , bo i tak tym co skała za 6,50 śmierdzi  nie da sie przekonać. A co do bomby z opóźnionym zapłonem to powiem tyle,ze niejeden na tym forum zbiornik już wysadził ,i nie przez skałę tylko przedawkowanie chemii.

Co do tematu skały powinien sie wypowiadac ten, co ją ma dłuższy czas w baniaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc, odświerze troche temat, mam ta skałę, obecnie moczy się w zwykłej wodzie, planuje startować na niej nowy zbiornik  60l i tylko na niej, pytanie do tych którzy maja ją w akwarium od dłuższego czasu jak sprawuje sie skała? uwalnia coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tą skalę w malawi:

Oraz w morskim:

Jeśli chodzi o korale to wszystko fajnie rosło euphyllia, pavona itp. Tylko likwidowalem zbiornik i jej ponownie nie dawałem do nowego bo przed końcem walczyłem z ostrym dino i cyjano, ale to chyba nie przez to bo jak wystartowałem na żywej to znowu to badziewie ale trochę łagodniej. Ta skała to obumarle koralowce twarde jeśli ktoś by chciał to mogę za 4 zł za 1 kg załatwić:). Skała jest wydobywana z martwych stref rafy oczywiście na lądzie, żeby ją włożyć do baniaka to trzeba dobry karcher bo jest poprostu z ziemi/gliny.

Dodam tylko że ta skała jest z Australii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy wie ile trzeba zapłacić za 1 kg skały z rafy. Ta cena nie wzieła się z jakiego widzi mi się tylko to cena handlowa - koszta i prowizja. Zastanówcie się za ile kupił to ten co sprzedaje... bo wg mnie to jakiś "odpad" a on jeszcze na tym zarabia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ble ..ble..ble.Nie potrafię zrozumieć wypowiedzi typu: " nie nadaje się.. Zrobi Ci się błotko.W życiu nie włożyłbym tego badziewia do baniaka."

Płaćcie sobie nawet i 30 dychy za kilogram jak wam skała śmierdzi, dacie przy okazji wielu pośrednikom zarobić.Mam tą skałę już ponad rok  i gdyby pokolce syfu mi nie narobiły to do tej pory cieszyłbym się nh4 -0.Poza tym  przy dojrzewaniu żadnego glonu na skale, spsów nie trzymałem , ale lpsy mają się dobrze.

Jak domniemam  wielu forumowiczów otrzymało z góry dar prorokowania.he..hee

Nigdy nie wypowiadam się w temacie o którym nie mam bladego pojęcia, bo żeby mieć akurat w tym przypadku trzeba po prostu przetestować.. 

Zatem przemilczcie bracia forumowi temat zanim znów coś głupiego , nieprawdziwego podsuniecie młodym adeptom sztuki..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci nie broni wkładać tego gówna do akwa tak samo nikt nie zabroni mi napisać opinii o tym produkcie. Dla mnie to ty możesz do swojego akwarium nawet nasrać. Tylko nie za dużo bo jedno gówno już masz pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×