Skocz do zawartości
radiesteta

Kuriozalny pomysł na ogrzewanie zbiornika mrzonka czy ciekawy pomysł

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie chwilę temu miałem (nie)przyjemność sprawdzania skrzynki pocztowej. Większość zna chyba to uczucie. Stosy ulotek i reklam i łowienie kartek świątecznych listów oraz awiz.. Niestety nie ma możliwości by ulotek nie dostawać. Lądują one najczęściej w śmietniku. Ale zaraz  ulotki to przecież papier który w dodatku dostajemy za darmo w ilościach hurtowych. A papier doskonale się pali. Nie jestem w tych sprawach ekspertem ale znam wiele osób które maja w 1 rodzinnych domach kominki podłączone do systemów centralnego ogrzewania i paląc w kominkach dają w taki system ciepło. Stad mój pomysł. Czy nie dałoby się w skali mini oczywiście zastosować takiego systemu i do ogrzewania zbiorników ? Jako paliwo albo drewno albo właśnie gazety itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Papier lepiej segregować niż palić (recycling). Może pomyśl nad piecykiem na ekogroszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Papier lepiej segregować niż palić (recycling). Może pomyśl nad piecykiem na ekogroszek.

 

Ale ja tego papieru nie chce wcale w skrzynce. Ale jak mi pchają wbrew mojej woli to myślę nad wykorzystanie tego. To wina tych firm i durnego prawa bo powinny być możliwości walki z tym szaleństwem. Niestety nie ma. Dlaczego ja mam dbać o ekologię a nie firma która wrzuca mi śmieci ?

Edytowane przez radiesteta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te uloki sie źle palą :(

U mnie w skrzynce sporo gazetek to nie pali się źle. Domyślam się, że w grę wchodzi tu cała instalacja czyli palenisko, do tego zamknięty system rurek z płynnym czynnikiem który byłby podgrzewany na tym palenisku i potem transportowany aktywnie do akwarium i tam po oddaniu ciepła wracałby  z powrotem do paleniska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego jakies zabezpieczenia termiczne zeby nie ugotować rybek. Wydaje mi się ze jest to przerost formy nad treścią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszt takiej instalacji raczej dość wysoki więc do zastosowania w jakimś wielkim zbiorniku.

Obsługa też raczej kłopotliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś ogrzewano akwaria żarówkami częściowo zanurzonymi w akwarium,proponuje piwnica ,rower,dynamo, silny murzyn np.jakiś wyrobnik z polski i masz za darmo ogrzewanie.

Tylko co z jedzeniem?bez tego długo nie pociągnie,znowu koszta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł trochę luźny na zasadzie burzy mózgów. Może coś się z tego wykluje, ale jeśli nie to nic się nie stanie. Nie jest to sprawa życia lub śmierci tylko taki luźny pomysł zrodzony pod wpływem frustracji górą niepotrzebnego śmiecia papierowego jaki niestety spora cześć ludzi musi codziennie przerzucać otwierając swoje skrzynki, by wyłowić tę właściwą i pożądaną korespondencje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup sobie baterie słoneczne takie małe do podgrzewania wody w basenie ogrodowym i załóż i masz ogrzewanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup sobie baterie słoneczne takie małe do podgrzewania wody w basenie ogrodowym i załóż i masz ogrzewanie

 

Najpierw muszę spółdzielnie do sądu podać o zakaz wieszania anteny satelitarnej na elewacji budynku a potem baterię bee kupował i wieszał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te gazety, ulotki to chcesz w wannie w łazience palić?

 

 

 

A tak odrobinę poważniej (jak już Tobie pozwolą wybudować kominek) to odsyłam http://mojafirma.infor.pl/budzet-domowy/oszczedzanie/217573,Dobre-brykiety-bo-tanie-Cos-z-niczego-czyli-brykiety-z-papieru.html'>tutaj

Edytowane przez waldek2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@radiesteta, nie wiem co bierzesz, ale podziel się albo zmień dilera :crazy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@radiesteta, nie wiem co bierzesz, ale podziel się albo zmień dilera :crazy:

Zdradzę co biorę: biorę wolną duszę, nieskrępowaną faktami i defetyzmem wyobrażnie oraz... odrobinę szaleństwa, odwagi oraz brawury. Brainstrom to genialna metoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Pomysł na samodzielny recykling niestety ... zbyt trudny do realizacji dlatego przybliżam się do dalszego twojego stwierdzenia po ...

Ogrzewanie oparte na procesie spalania. Papier pali się ale raczej w szybkim tempie znika. Musiał byś mieć trochę więcej szaleństwa by siedzieć przy komorze spalania i dokładać do ognia. Trochę więcej odwagi by raz przegrzać, raz przechłodzić zbiornik, a jeszcze więcej brawury by nie odprowadzić spalin poza pomieszczenie - podejrzewam, że w przypadku spółdzielni nie tak łatwo o zgodę na podłączenie do komina. Dużo zachodu, efekt ekologiczny i ekonomiczny wątpliwy.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałby mieć piecyk działający na zasadzie gazowania paliwa a nie spalania (tak jak piece na drewno). Z ulotek powstaje bardzo dużo popiołu przy niskiej wydajności cieplnej z kilograma. Koszt tego wielokrotnie przewyższający rachunek za prąd.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudnp bywa. Nie każdy pomysł musi się sprawdzić. Może zresztą teraz to nieopłacalne ale za jakiś czas bedzie.Po Nowym Roku prąd tradycyjnie w góre idzie i pewno w niejednym domu będzie lodowata a być moze gorąca dyskusja dlaczego nasze hobby co miesiąc tyle prądu ciagnie. Zatem moze jakis zdolny pimysłowy Dobromir wpadnie na genialny pomysł jak ów prąd zaoszczędzic - nie rezygnując oczywiście z litrazu zbiornika ani nie zamieniajac go w, nie potrzebujacy grzałek,  Bałtyk.

Edytowane przez radiesteta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pier...dzielę/dolę... :devil:

Normalny to Ty nie jesteś...

Ale, ale... może pokombinowałbyś dalej... może co2 ze spalania ulotek mogłoby zasilać w Twoim akwarium reaktor Ca... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×