Skocz do zawartości
kondzio27

woda wodociągowa

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli mam parametry wody wodociągowej:

ph 8,0

No2 0,3

No3 30

Kh 4

to muszę kupić filtr RO?

A wiesz jaki poziom miedzi  i innyćh metali zawiera twoja woda?

Moze teraz korale i ryby dadzą rade w niej żyć,ale w wyniku parowania wody z akwarium i ciągłego dolewania takiej wody w koncu nastąpi koncentracja tych metali,która zabije całe życie w twoim akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi czy podczas podmiany wody nalezy dosypywac sól morska czy wystarczy tylko dolac wode RO ??



jeszcze powiedzcie mi czy całe akwarium mam zalac wodą RO ?? i czy taka woda wystarczy ze sklepu zoologicznego ?? bo mam dostęp do takiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ten kierunek eksperymentów dziwi. Filtr RODI nie jest aż taki drogi ani w zakupie ani w eksploatacji. Nie pobiera prądu - jedynie okresowa wymiana nie najdroższych wkładów i czasem membrany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi czy podczas podmiany wody nalezy dosypywac sól morska czy wystarczy tylko dolac wode RO ??

jeszcze powiedzcie mi czy całe akwarium mam zalac wodą RO ?? i czy taka woda wystarczy ze sklepu zoologicznego ?? bo mam dostęp do takiej

 

podmieniasz wodę słoną za słoną, a uzupełniasz odparowaną wodą słodką, zalewasz RO, solisz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyczytałeś już wszystkie informacje i porady o zakładaniu akwarium? jak tam postępy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby zaoszczędzić to mogę przez np.miesiąc używać wody z kranu, a potem żeby trochę oczyścić akwarium użyć destylowanej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby zaoszczędzić to mogę przez np.miesiąc używać wody z kranu, a potem żeby trochę oczyścić akwarium użyć destylowanej?

Najlepiej zaoszczędź nie zakładając wcale akwarium morskiego. Słowa oszczędności i akwarium morskie średnio do siebie pasują. Co innego eksperymentować z różnymi solami czy sprzętem ale żeby na wodzie oszczędzać ??? A zamiast soli dedykowanej drogową dodasz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu che uniknąć nie potrzebnych wydatków

Jak większość z nas ale powiedz dlaczego uważasz właściwe przygotowanie wody za niepotrzebny wydatek ? Żywe organizmy maja 3 przedziały parametrów: min dolne minimalna ilość pierwiastków wody itp itd która ich już nie zabija od razu: czyli wegetują ale nie rozmnażają się - utrzymywanie ich w tych warunkach prędzej czy później prowadzi do ich śmierci. Następnym przedziałem jest optimum czyli wszystko idealnie - w takich warunkach rosną jak na drożdżach, rozmnażają się i długo żyją, Ostatnim przedziałem jest maksimum - czyli co za wiele to nie zdrowo. Tu z kolei jest zbyt wiele czegoś co w konsekwencji prowadzi do tego samego co minimum dolne tylko czasem w dłuższym przedziale czasowym. Większość osób trzymających żywe organizmy stara się je trzymać w optymalnych warunkach - Ty chcesz oszczędzać i narażać je na śmierć ? Kup zwierzaki 2 środowiskowe np molinezje  i z czasem ze słodkiej przestawiaj je na morska wodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu che uniknąć nie potrzebnych wydatków

Filtr RO nie jest niepotrzebnym wydatkiem,tylko wrecz niezbednym,bez tego utrzymanie akwarium morskiego, w dłuzszej perspektywie jest nie mozliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtr RO nie jest niepotrzebnym wydatkiem,tylko wrecz niezbednym,bez tego utrzymanie akwarium morskiego, w dłuzszej perspektywie jest nie mozliwe.

Ja się chyba starzeję. Ludzie zaczynają przygodę z akwarystyką i zamiast najpierw nauczyć się trochę wg utartych schematów, a potem iść własnymi ścieżkami eksperymentować. A tu ktoś zaczyna przygodę i chce robić po swojemu. A potem będzie na forum płacz i lament dlaczego plagi dlaczego to i dlaczego tamto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtr RO nie jest niepotrzebnym wydatkiem,tylko wrecz niezbednym,bez tego utrzymanie akwarium morskiego, w dłuzszej perspektywie jest nie mozliwe.

jaro  sprecyzuj ''dłuższa perspektywa'' bo słyszę to od półtora roku i jakoś żadna z plag egipskich nie chce mnie nawiedzić,to ile mam jeszcze czekać 5/10/15 lat...no ile 

 

radiesteta  ''utartym schematem'' stanie się woda wodociągowa,tylko jak doskonale wiesz-trzeba to powtórzyć jeszcze tysiąc razy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radiesteta  ''utartym schematem'' stanie się woda wodociągowa,tylko jak doskonale wiesz-trzeba to powtórzyć jeszcze tysiąc razy 

Tylko jest mały ale jednak problemik - woda wodociągowa to pojęcie tak szerokie i niejednorodne jak termin medyczny na raka. W zależności od regionu ujęcia i wielu innych czynników - nawet tego jaką masz i z czego instalacje wod-kan w domu jej skald chemiczny będzie się różnił.  A woda po RODI poza przypadkami gdy któraś sekcja jest do wymiany - będzie miała bardzo ale to bardzo podobny skald chemiczny. Zatem nawet jak 1 osobie się udaje na kranówce to nie znaczy, że jej sąsiad który może mieć np syf w rurach lub z gorszego materiału domową instalację  uzyska takie same efekty. ROZUMIESZ ?

Edytowane przez radiesteta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha nikogo nie namawiam ani nigdy nie namawiałem do stosowania wody z kranu,to moja decyzja i mój sposób prowadzenia zbiornika.

Powyższy post to raczej do ludzi którzy chcą się w to bawić,więc nie muszę 'rozumieć' bo mnie to w ogóle nie dotyczy

I mam wrażenie że chcesz mi wcisnąć że twojsze jest lepsze niż mojsze - bo wg.utartych schematów 

 

edyt. oczywiście życzę samych sukcesów w baniaku 

 

Edytowane przez Dario123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha nikogo nie namawiam ani nigdy nie namawiałem do stosowania wody z kranu,to moja decyzja i mój sposób prowadzenia zbiornika.

Powyższy post to raczej do ludzi którzy chcą się w to bawić,więc nie muszę 'rozumieć' bo mnie to w ogóle nie dotyczy

I mam wrażenie że chcesz mi wcisnąć że twojsze jest lepsze niż mojsze - bo wg.utartych schematów 

 

edyt. oczywiście życzę samych sukcesów w baniaku 

To jest forum dyskusyjne - wymieniamy poglądy i opinie. Ale nie jest to wcale obowiązkowe. Dyskutuje się tylko z osobami które tego chcą i potrafią tę trudną sztukę.A  patrząc na twoją odpowiedz wątpię czy  potrafisz to robić. Nie podajesz żadnych argumentów tylko na rozdymke lecisz.. O mnie to możesz nawet wodę sobie sacharyną dosłodzić. Zatem adios bo takie osoby dodaję do ignorowanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaoszczędzić sobie możesz na różne sposoby kupując tańszy odpowiednik droższego itp. ale zwykle to się mści (choć to nie reguła) ale na pewno nie warto oszczędzać na filtrach RO (mieć lub nie). Możesz na upartego pociągnąć troszkę baniak bez DI ale moim zdaniem nie warto. Lepsze efekty są jednak gdy stosuje się tą filtrację chociażby z racji tego, że woda w kranie nie zawsze jest taka jak powinna być (kwestia pór roku). Widziałem prowadzone baniaku na kranówie i nawet to działa. No może nie wszystko chciało tam żyć na dłuższą metę np. ukwiały dość szybko dokonywały żywota za to inne zwierzaki już jakoś dawały radę za wyjątkiem niektórych krabów i np. Hepatusa.

 

Z żywicą jest np. tak, że im kupisz lepszą tym rzadziej trzeba ją wymieniać ale tutaj też trzeba uważać bo cena nie zawsze idzie z jakością. Warto też także pilnować filtra węglowego bo to od jego stany zależy jak długo wytrzyma nam membrana a jak się będzie dbać o wytrzyma dobrych kilka lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×