Skocz do zawartości
kondzio27

woda wodociągowa

Rekomendowane odpowiedzi

Tu masz słuszną racje,na filtrze RO zaoszczędzić się nie da bo to niewielki wydatek i kosztuje raptem tyle co tygodniowa dawka papierosów i alkoholu  :blush: Decyzja o jego zakupie to indywidualna decyzja każdego zakładającego zbiornik ,i każdy z nas poniesie konsekwencje (lub nie)jego używania lub nie

Dla przypomnienia dodam,jak pisałem na początku,i żeby nie było że na surowej, kranówę przepuszczam przez filtr brita

Co do ukwiałów to się z tobą nie zgodzę,po prostu mam z nimi ''kłopot''dzielą się i rosną w oczach, wszystkie trzy gatunki,i to do tego stopnia że fioletowy po podziale na trzy części przez miesiąc tak przybrał na wadze że kilka dni temu musiałem go przenieś do akwa córki,podobnie zielony quadri,który niedługo będzie wystawał z baniaka,ale to też nie reguła bo każdy zbiornik inny 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o ukwiałach nie miałem na myśli Twoich. Nie każdy ma tak dobrą wodę. Mi np. łódzka woda śmierdzi do tego stopnia, że nawet koty piją mineralną bo się nie chcą przestawić na tą wodę właśnie po przeprowadzce. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jeśli ktoś liczy koszty to filtrowanie RODI jest jednym z mniejszych wydatków. Wodę i tak dobrze byłoby posilić i to nie kuchenną jodowaną i trzeba ją ogrzać.Już większe oszczędności można mieć debatując jak tanio ogrzewać baniak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to rzeczywiście

haha moje wolą mleko

 

Z tym mlekiem to uważaj szczególnie jak kot już ma kilka lat. Łatwo go przebiałkować i wysiadają nerki no i kot do piachu jeżeli nie zdążysz z leczeniem.

 

Sorrki za OFFTOP.

 

Wracając do tematu. Woda a raczej jej jakość jest najważniejszym czynnikiem wpływającym na całokształt. Jest jeszcze cała masa zmiennych i dopiero to wszystko tworzy całość ale mając złą wodę cudów nie osiągniemy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem dopisać - oczywiście podaje mleko z wodą w stosunku 1 do 3

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem dopisać - oczywiście podaje mleko z wodą w stosunku 1 do 3

Azjaci dodają jeszcze kropelkę ... miodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dario123 gdzie mieszkasz ze masz taka wode? taptalk

A wracajac do tematu oszczedny placi dwa razy i policz czy stac cie na oszczedzanie to tak z polskis zwiazkow frazeologicznych :) ja jak zakladalem myslalem ze bede jezdzil do sklepo po wode 10-20l tygodniowo po miesiacu kupilem uzywany ro swiadomosc ze nie musze leciec po wode do sklepu bezcenna plus pare razy zalana lazienka bo zapomnialem ze wode robie a baniaczki tylko 10l to samo z tds mialem dlugopisowy kupilem niedawno przeplywowy i bajka jak nie musze co chwile sprawdzac dlugopisem czy juz stara woda z rurek splynela

@prespero azjaci sa dziwni szczegolnie ci ktorych widujemy w internecie nie kierowalbym sie ich poczynaniami ;) i czemu dajecie kotom mleko skad taki dachowiec dziki bierze mleko na wolnosci to chyba nie naturalne z reszta jak pokarmy z wolowiny/cielenciny nie slyszalem zeby dachowiec upolowal krowe/swinie chwyt reklamowy jak z mlekiem dla kota :)

Edytowane przez PrusLee43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PrusLee43, widziałeś kiedyś na oczy baniak rafowy gdzie dodaje się mleko i miód? Zobacz a się zdziwisz. Może i to dziwactwo ze strony azjatów ale nie tylko oni to stosują ale sam zobacz jakie ludzie na tej metodzie osiągają efekty.

 

Poszukaj też w google pod hasłem "milk method" lub "milk and honey method" bo innych np. "V% method" pewnie też nie słyszałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PrusLee   bez obrazy ale mam już dość ględzenia o oszczędzaniu,jak ktoś musi rezygnować z niedzielnego obiadu żeby kupić błazna to jego problem-bo ja nie muszę

Co do rozcieńczonego mleka i pokarmów dla kotów, to ścisłe zalecenie weterynarza.faktem jest że to dzikie koty chorują,a te domowe tryskają zdrowiem 

A mieszkam na śląsku,i nie wiem czy mam dobrą wodę w kranie bo jej nigdy nie sprawdzałem,mój pies pije i nie narzeka,chociaż szczerze przyznam że woli piwo :) i jak mu wleje kielicha do miski też nie pogardzi  :yes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zbyt powaznie odebraliscie moja odpowiedz byla bardziej ironiczna niz powazna :) moj pies ajerkoniak uwielbial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BrusLee   pokaż jakieś zdjęcia baniaka albo wrzuć filmik,może coś podpatrze,coś bym u siebie zmienił bo mi się już wystrój znudził,ale jakoś nie mam pomysłu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak edytować posta żeby nie pisać nowego-ktoś wie? byłbym wdzięczny

dziś cykane,dochodzę do wprawy

post-4082-0-47678500-1424033364_thumb.jpg

post-4082-0-20815300-1424033375_thumb.jpg

post-4082-0-40769500-1424033384_thumb.jpg

post-4082-0-41438700-1424033395_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po czasie nie da się wyedytować posta. Na pewnym etapie posty się scalają chyba, że dzieli je zbyt długi czas od publikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,  moja woda z kranu po pomiarze TDS ma wynik (060) planuje opsade korale miekkie . Moje pytanie, czy moge wystartowac zbiornik na kranowce, czy jednak niezbedne bedzie uzycie wody RO ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam pomiar TDS niewiele mówi o kranówce i jest obarczony sporymi błędami, choćby temperatura wody ma duży wpływ na wyniki. Moim zdaniem powinieneś wykonać dodatkowy zestaw testów, żeby dowiedzieć się więcej. Nikt na podstawie pomiaru TDS nie powie Ci ze 100% pewnością, że taka woda się nadaje do akwarium morskiego.
Stosując wodę RODI masz większą kontrolę nad zawartymi w niej związkami, maksymalnie oczyszczasz, a później sam dozujesz to co potrzebne.

Edytowane przez Flipper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisz sobie w YT Akwarium morskie na kranówce z tym że... 

np. Krynica Zdrój woda koszmar osad że do zrobienia herbaty trzeba odstawiać 

u mnie woda pobierana jest z głębinowego odwiertu co też na pewno ma wpływ na jakość wody 

natomiast w Warszawski mpwik pobiera wodę z pod dna Wisły.. w 70% wie zapomnij.

a tu kopie dokumentu ze strony mpwik Warszawa 

" Ponad 70% zapotrzebowania aglomeracji na wodę pokrywa Wisła. Wodę pobieraną ok. 7 metrów spod dna rzeki uzdatniamy w Zakładzie Centralnym (w dwóch warszawskich stacjach uzdatniania: „Filtry” i „Praga”). Z kolei Zakład Północny w Wieliszewie dostarcza miastu wodę powierzchniową, pobieraną z Jeziora Zegrzyńskiego"

Tak jak kolega pisał dopóki nie zrobisz badań konkretnych ni dowiesz się jaką masz wodę są firmy które zbadają ci między innymi 

- Mętność
- Barwa
- Zapach
- Smak
- Odczyn pH
- Przewodność elektrolityczna właściwa(PEW)
- Jon amonowy
- Azotany
- Azotyny
- Twardość ogólna
- Żelazo ogólne
- Mangan
- Liczba bakterii grupy coli
- Liczba Escherichia coli
- Enterokoki kałowe
- Clostridium perfingers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez chciałbym założyć mały baniaczek ale nie wiem czy koszty utrzymania nie są za duże dla mnie. Tez mysle nad woda...czy zalać kranówką czy uda mi się kogoś poznać i poprosić lub kupić tanio wodę z podmiany.

myslalem nad woda destylowana a wyczytałem na forum ze może być w niej miedź. Temat wody jest dość skomplikowany dla mnie a kupowanie dodatkowych filtrów do najtańszych niestety nie należy.

akwarium które chce kupić to

nanoreef duo aquael

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×