Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie, ciekawym pomysłem dla wszystkich zaczynających przygodę z Ledami jest zamieszczenie przez Was fotek waszych baniaków oświetlanych własnie lampami LED.
Gorąca prośba o wrzucanie fotki i informacji na temat modelu/typu lampy. Dzięki temu wielu akwarystów nie mających do tej pory doświadczenia z tego typu technologią, będzie miało choć trochę wyobrażenie odnośnie możliwości oświetlenia LED w akwarystyce morskiej.

Serdecznie pozdrawiam i zachęcam do zasilenia wątku w ciekawe aranżacje Waszych zbiorników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Film z akwarium wystawowego w CoralHouse na lampach Kessil A360WE Tuna Blue



 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Ciekawy filmik Enigma. Szkoda tylko, że z targów/wystawy. Tam wszystko jest kompletowane na cacy dla oglądających a przez parę godzin chyba nie będzie tragedii. Nie twierdzę, że kisiele są złe bo nie mam wiedzy na ten temat, ale za każdym razem kiedy podejmuję temat ledów to jakoś nic nie jest tam pewne w tym oświetleniu. Albo ktoś zachwala swoją lampę, po czym okazuje się, że ją sprzedaje z dziwnych powodów. Albo widzę ledy za 7tyś nad baniakiem w hurtowni z morszczyzną a po tygodniu na jej miejsce wraca sprawdzona HQI z T5. Coś jest na rzeczy. Przypalone korale albo niedoświetlone boki, złe wyregulowanie barwy itd. itp. Chyba temat Ledów w akwarystyce jeszcze nie dojrzał do poziomu w którym bez zastanowienia idziemy do sklepu i kupujemy zamiast t5 czy hqi właśnie ledy. Ale to jest tylko moje przemyślenie na ten moment.




 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy filmik Enigma. Szkoda tylko, że z targów/wystawy. Tam wszystko jest kompletowane na cacy dla oglądających a przez parę godzin chyba nie będzie tragedii. Nie twierdzę, że kisiele są złe bo nie mam wiedzy na ten temat, ale za każdym razem kiedy podejmuję temat ledów to jakoś nic nie jest tam pewne w tym oświetleniu. Albo ktoś zachwala swoją lampę, po czym okazuje się, że ją sprzedaje z dziwnych powodów. Albo widzę ledy za 7tyś nad baniakiem w hurtowni z morszczyzną a po tygodniu na jej miejsce wraca sprawdzona HQI z T5. Coś jest na rzeczy. Przypalone korale albo niedoświetlone boki, złe wyregulowanie barwy itd. itp. Chyba temat Ledów w akwarystyce jeszcze nie dojrzał do poziomu w którym bez zastanowienia idziemy do sklepu i kupujemy zamiast t5 czy hqi właśnie ledy. Ale to jest tylko moje przemyślenie na ten moment.

 

Nie zrozumiałeś mnie do końca, to jest akwarium wystawowe w sklepie CoralHouse i lampy nie były założone tylko do filmu, to akwarium funkcjonuje już długo, tutaj masz link do tematu

http://nano-reef.pl/topic/49720-430-powrot-nalog-ech-back-snake/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:thumbsup:  super sprawa, korale bardz ładnie sobie radzą z bailingiem. Masz może aktualną fotkę? Czyli nad zbiornikiem 100x50x50 powinny wisieć 2 takie lampy. Zacznę z HQi 300w+2x39w t5, jeśli nie będzie mi to odpowiadało z różnych przyczyn, to zaryzykuję z ledami. A może jest model z tymiu ledami który w rozsądnych $ ogarnie 100 długości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o lampy kessil to jedna nie ogarnie powierzchni 100x50, raczej potrzebne będą dwie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staram się "wyczuć" kto jest kim na tym forum :). Rozumiem, że don Corleone alias sneakcharner jest tu wodzem i pracuje razem z senior Enigma 17 w Coralhouse. Korale łądnie wyglądają. Jeśli faktycznie kisiele tak dobrze sobie radzą z koralami, to na ten moment jest to pierwszy i jedyny dowód na jakość LED.

 

Panowie, czy jedene Kessil A150W Ocean Blue poradzi sobie z twardymi koralami w zbiorniku 60/50/50 ??? Czy przy 15000K widmo uv będzie odpowiednie dla twardzieli czy musi być bardziej aktyniczne?

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy jedene Kessil A150W Ocean Blue poradzi sobie z twardymi koralami w zbiorniku 60/50/50 ??? Czy przy 15000K widmo uv będzie odpowiednie dla twardzieli czy musi być bardziej aktyniczne?

Teoretycznie jeden przy mniej wymagających, ale to jest moim zdaniem mocno naciągane, lepiej dwa małe, albo jedne duży, o UV się nie martw, matryce są tak dobrane, żeby UV było cały czas dostępne dla korali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna (np.A360W) nad 100cm ustawiona na min. pięknie zaprezentuje zbiornik szczególnie w nocy. Oczywiście aby było naprawdę widno trzeba ją rozkręcić na maksa ale urok wtedy cały znika. Tak jak pisał Maciek, do normalnego "użytkowania" muszą i wystarczą dwie. Więcej nie potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i ja dorzucę fotke mojej rafki na ledach made in china :-)

post-4230-0-94268100-1418473967_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja też wrzucę.

Akwarium 48l wody.

Zdjęcie z wczoraj 4x10W 900lm ok.6500K każda tzw. naświetlacze + Philips Aquarele T8 18W (aktynika utonęła więc tylko białe :P)

 

post-4704-0-16321700-1418583120_thumb.jpg

 

Jak by kto pytał to pułapka nie zadziałała :) ale wszystko ze środka było wyjedzone :P

 

Zdjęcie dzisiaj Power LED 3x10W 1000lm 20000-25000K + 2x10W Royal blue 200-300lm

 

post-4704-0-75484300-1418583459_thumb.jpg

 

Różnicę oceńcie sami :P:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tak to wygląda chinol 120 w i twarde i miękkie wszystko żyje co prawda fota kiepska

post-1679-0-94998600-1419351023_thumb.jpg

Edytowane przez skoti79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie dodam fotke ale niestety niepotrfie zrobić zdjęcia -wychodzi strasznie niebiesko . Macie na to jakies rady ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×