Skocz do zawartości
blik

Akwarium 396l mała zagadka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam na imie Adam,chciałbym przedstawić wam moje akwarium.

 

Akwarium 180/55/40-396l

Odpieniacz deltec mce600

Reaktor Ikola :blink:  

Parametry 

Temp.28

zas.1022

 

i zagadka jakie to oświetlenie? :wink:

za prawidłową odp.nagroda 4 ampulki reef bostera, wyśle po uzgodnieniu danych do wysyłki

 

blikajcie

:thanks:

Przepraszam za jakość,pierwszy raz cos kręciłem i tylko aparatem

Edytowane przez blik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie Kessil  :)

Power Led odp.prawidłowa w 50% :yes:

Pozdro.dla Gdańska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to są chip ledy, albo led COB czy jak je tam nazywają,

tez nimi świecę

masz kilka mocnych punktów i światło sie nie "wymieszało", trochę to psuje efekt.

ale za to bliki z tego masakra :)

 

ogólnie masz świetne akwarium, skały nie widać tylko korale, duże i bujające się :)

lekko i przestrzennie, no i dluugie, jamniki są fajne, też mam podobne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej  :)

Dzięki Edi za dobre słowo ,kwadratom z gruzowiskiem stanowczo mówimy  :no:

Oświetlenie to 2Xcob 50W  i tutaj ciekawostka żarniki za 4zł  :D czyli najnormalniejsze w świecie 2 żarówki, tu był mój mały fortel

Efekt na żywo,powiem szczerze przerósł moje oczekiwania i prawie mnie powalił  :crazy: zwykła żarówka także daje ciekawy efekt blikania,natomiast sam kolor czyli żólty już nie i jest jak ząb starego wyleniałego osła

Pobudka niebieski,południe z żarówkami ,wieczór niebieski bez kosmicznej technologi  burz, wschodów,zachodów i pierdów księżyca.

Przerabiałem T5,HQI,CREE, balast hqi nawalił ,musiałem dać cokolwiek ,całkiem przypadkowo zapalilem zarowke, mieszając żołte światło z niebieskim.

Mieszając żólty z niebieskim powinniśmy otrzymać zielony (przynajmniej w przypadku farb) w oświetleniu stalo sie zgoła co innego,piękny purpurowy kolor z dodatkiem delikatnego ciepłego żółtego w aktynicznej poświacie, nawet przy t5 fiji purple nie było takiego cukierkowego efektu.

W końcu odnalazłem swoje światło co cieszy mnie niezmiernie,ceny też , kolor a przede wszystkim bliki rzeczywiście masakra :woot: .

Sprawa jest rozwojowa,na razie jest wszystko ok.korale polipują,ukwiały pięknie się nadymają,kolory ryb naturalne.

 

 

 

Z udział  w zgadywance dziękuje,jeśli macie chęć na reef bostery prosze o adres na priv.każdy dostanie po 2,modliszka z kessil ledem tez  :D.

55 to wys,chyba żle opisałem akwarium

pozdr.

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe ja miałem taki fiolet przy lampie cree

nie do zlikwidowania ,dobrze że ja sprzedałem bo fiolet i róż mi się po nocach śnił

zamiast tych zarówek jak byś dał 2 x 50w chipy około 10000k  było by ciekawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe ja miałem taki fiolet przy lampie cree

nie do zlikwidowania ,dobrze że ja sprzedałem bo fiolet i róż mi się po nocach śniła 

zamiast tych zarówek jak byś dał 2 x 50w chipy około 10000k  było by ciekawie

masz racje ,zas taki pstrokaty to ja nie jestem :wub: chyba :ru: powiem tak, jakoś lodówkowe światło do mnie nie przemawia,10 lub 12 rur t5  tym bardziej w akwarium nie ma jakiegoś wściekłego rożu,korale zielone naprawde są zielone a kolor ryb wygląda przyzwoicie ale nie mówie że nie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj u kolegi , akwarium bardzo ładne .Bardzo przestrzenne ,sporo miejsca do pływania dla ryb .Nie wygląda na takie wąskie .Z tego co wiem to oświetlenie z żarówek jest tylko przejściowe, docelowo mają być białe chipy.

Jestem pod wrażeniem , filmik żeczywiście jakiś różowy wyszedł , na żywo wygląda to całkiem inaczej. A te Quadricolory miód, malina  :thumbsup: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thanks :) 

I tak nie jest za różowo, skutecznie utrudniłem sobie życie kupując białobrodego ech :facepalm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 łączenie biologi to złozony proces i w akwarium morskim jest to bardzo ryzykowne,zresztą nie tylko w morskim,tym bardziej że ryby pochodza z róznych stron świata,o całkiem odmiennej florze bakteryjnej.
Nie mam pojęcia jak wygląda kwarantanna ryb w sklepach,często wymiernikiem kwarantanny jest to że ryba pływa przez tydzień,dwa i pobiera pokarm.

cyt.z samego siebie

Taki to jestem mundry ,białobrody zszedł

:ninja:  :wallbash:  :huh:  :blink:  :blush:  :confused:  -_-  :wacko:  :facepalm: 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium spoko , ale nie chciał bym by sąsiedzi myśleli że mam burdel przez okno. Zmień światło :good2:

Podoba mi się obsada może spora jak na 400l ale coś się dzieje, musze to zmienić bo się wkurzam.

Ciekaw jestem bicolora bo ładny jest ciekaw jestem czy bedzie wcinał jakieś lpsy

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium spoko , ale nie chciał bym by sąsiedzi myśleli że mam burdel przez okno. Zmień światło :good2:

Sąsiedzi?  :) chyba dołoże jeszcze różu :wub: , światła nie zmienie :P choćby z ciekawości chce zobaczyć jak na dłuższą mete zachowaja się korale ,cudu nie ma, w sumie same miękkie

Nie wiem jak z lps-ami moja centropyga  nie rusza ukwiałów,briareum,capneli,grzybków,pseudogorgoni,lps caulastrei,sarco,protopalythoa,poza tym uważam ta rybcie za jedną z ładniejszych,jest smakoszem glonów to na pewno i lubi szukać robaczków w dnie,mniej w skale.

Ale z dietą bi to podobno  loteria i cechy osobnicze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jedna z najładniejszych centropyg, zazdroszcze pogodzenia się z jej kuchnią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan Modliszka z kessil ledem dostał 4 reefbosery  a reszta  pśinco :P nie podali adresów,prosił sie nie bede 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×