Skocz do zawartości
radiesteta

LEDY do akwarium 150x50x50

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad zmianą klasycznej belki 8x54W na LEDy do akwarium o wymiarach z tytulu. Chcialbym by oświetlenie wystarczyło i dla miekkich i dka twardych.Co byście polecili ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że się zastanawiam, wiec jak będę wiedział jakiej mocy powinny być to ustalę cenę i albo teraz kupię albo będę pisał listy do św. Mikołaja by mi je pod choinkę przytaszczył ;-);-);-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pozwolisz sobie na lekko niedoświetlone boki to 2 x Kessil A360WE...

http://coralhouse.pl/Kessil-A360WE-Tuna-Blue-coralhouse

Raczej bez takiego kombinowania. Listwa jest wygodna i jak coś bym zamieniał to na coś podobnego. Nie musi być komputer ze wschodami zachodami i inne efekciarskie ale generalnie średnio lub mało przydatne sprawy ale żeby było zintegrowane  1 spójną całość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie mówi o kombinowaniu i komputerach, dwie lampy oświetlą 120cm przy standardowym zawieszeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Które nie trawia dowiesz się na własnym doświadczeniu. U każdego inaczej zależy co masz a czego nie masz w wodzie. Miałem szczepke od kumpla który miał ta sama lampę co ja i u niego rosła au mnie nie. Po zmianie na t5 wystrzeliła. I o co chodzi? Nikt nie wie. Dlatego są wojny o lampy i będą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Które nie trawia dowiesz się na własnym doświadczeniu. U każdego inaczej zależy co masz a czego nie masz w wodzie. Miałem szczepke od kumpla który miał ta sama lampę co ja i u niego rosła au mnie nie. Po zmianie na t5 wystrzeliła. I o co chodzi? Nikt nie wie. Dlatego są wojny o lampy i będą.

Tego się właśnie obawiałem chyba zostanę przy zwykłym t. Ewentualnie jak mnie najdzie to może kombinowane wtedy dla każdego coś miłego będzie.

Pisząć korale twarde co masz na myśli?

Oczywiście te zrobione z diamentów i ich odmian oraz te powyżej 30,8 stopni niemieckich. Jesli zapomniałeś to powtarzam, że tobie kolego podziękowałem za współprace już dawno temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście te zrobione z diamentów i ich odmian oraz te powyżej 30,8 stopni niemieckich. Jesli zapomniałeś to powtarzam, że tobie kolego podziękowałem za współprace już dawno temu.

No nie gadaj że dalej jedziesz na fochu jak mała dziewczynka?  :facepalm:

Poprawiłeś mi humor a myślałem że będzie to kolejny szary dzień  :yahoo:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie acanthastrea marniala pod ledami. Ale teraz i ledy są lepsze i lepiej zestawione jeśli chodzi o widmo. Mimo to ja zostane przy T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak to ryzykowne jeszcze na tym etapie tylko LED. W każdym razie jak coś by poszło krzywo to LED zawsze byłyby 1 podejrzane. A tak wiadomo że na t5 jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LED czy nie LED wybierz sprzet według swojego upodobania ... ja według własnego upodobania i doswiadczenia powiem tobie bierz i rób albo kupuj gotowe ... kessil, razor czy china daja rade wszyscy ida w przod z technologia pamietaj o jednym jezeli chcesz kolor muszą miec spectrum pokrywajace 380 nm UV do góry zeby ci wszystko błyszczało wiele ludzi mowi ze pod ledami nie utrzymasz korali a ja powiem ze ja pod swoimi popalilem tyle ze chocho ma zdjecia trupoów ze swojego akwarium ktore poprostu spaliłem od intensywnosci swiatła zeby to udowodnic pokaze tobie kilka szczepkow korali które kupiłem i jak wygladaj po kilku miesiacach

 

post-3046-0-05975200-1415403667_thumb.jpg zakup i 6 miesiecy po post-3046-0-76089600-1415404916_thumb.jpg

post-3046-0-16848400-1415405037_thumb.jpg zakup i 4 miesiace po post-3046-0-57012400-1415405042_thumb.jpg

post-3046-0-42581500-1415405067_thumb.jpg zakup i 5 miesiecy po post-3046-0-92565500-1415405121_thumb.jpg

post-3046-0-82915800-1415405146_thumb.jpg zakup i 6 miesiecy po post-3046-0-77025800-1415405196_thumb.jpg

a tutaj moja zacheta szczepki z wszystkich korali jakies 2 miesiace po szczepieniu

post-3046-0-30611700-1415405241_thumb.jpg

 

Wedlug mnie LED po moich przezyciach warte zakupu. I na podstawie moich wyników w 100% polecam i nie mam problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kisiele i Żyletki są fajne szczególnie ta pierwsza ale jak chcesz coś więcej pokombinować możesz użyć Mazarry. Jako jedyna ma możliwość wymiany soczewek oraz każdej diody osobno. Akurat mam zestaw z likwidowanego baniaczka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×