Skocz do zawartości
Galazka

Koralowce i ryby z poleconego żródła.

Rekomendowane odpowiedzi

Co do samego sposobu odlawiania ryb czy innych zwierząt morskich, nie na trafiłem na żadne w 100% wiarygodne źródło poparte np. fotorelacjia. Wiemy więc tylko tyle ile zdradzają nam firmy polawiające w pisemnej korespondencji. Ewentualnie zamieszczają szczadkowe informacjie na stronach.

A więc. Najbardziej wiarygodnym i oczywistym sposobem polawiania jest użycie niewielkich sieci zarzucanych np. na duże koralowce czy ich kolonie. Wyploszone rybki grzezna w sieci. Jest to często stosowana metoda przy odlawianiu młodych ryb garbikowatych z wyłączeniem amfiprionow. Amfipriony natomiast często odlawia się za pomocą niewielkiej siatki. Niepokojone rybki chcące odgonić nurka na krótka chwilę wypływają z ukwialu stając się łatwym celem dla polawiacza.

Papugoryby zas chwytane zostają nocą wśród skał. Tak jak i wargacze, babki czy symbioryczne krewetki, które zostają ofiarami głębokiego przeczesywania dna za pomocą specjalnych sond.

Z pewnością wiele ryb odlawia się w ten czy podobny sposób. Jednak jest tu wiele niewiadomych. Zachecam do wypowiedzi wszystkich zainteresowanych tematem oraz do zamieszczania materiałów.

blik - po co ta agresia. Pisz spokojnie. :) Sam chcesz aby temat nie był martwy więc nie zachowuj się w sposób który powoduje niechęć innych do pisania w obawie przed atakiem.

A ja mojej Ukochanej link podesłałem :/

PS. W wolnej chwili opiszę jeszcze jeden ze sposobów polawiania ryb.

Edytowane przez FoxRacing

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością wiele ryb odlawia się w ten czy podobny sposób. Jednak jest tu wiele niewiadomych. Zachecam do wypowiedzi wszystkich zainteresowanych tematem oraz do zamieszczania materiałów.

A ja mojej Ukochanej link podesłałem :/

 

coś za dużo tych niewiadomych,myśle że połowy są bardziej radykalne ,czyli już nie cyjanek ale chemiczne środkiu sypiające,paraliżujące,ewentualnie specjalne sondy jak to ująłeś, podłączone pod akumulator lub agregat.

Co do połowów dużch okazów jak np.imperator, jestem skłonny uwierzyć w siatke ,ale takie osobniki nie trafiają na nasz rynek z wiadomych przyczyn $.

Jest jednak coś w tym że proszki do prania niby te same, ale jednak inne w porównaniu z zagramanicą :wink: to samo chyba dotyczy ryb.

Widziałem gdzieś filmik o poławianych hepatusach,błazenkach, ale myśle że był zrobiony na potrzeby komercyjne,rzeczywistość jest chyba bardziej brutalniejsza.

Tubylce zaperniczaja,pośrednicy zarabiaja, zresztą prawie tak samo jak u nas :D

zaś mi chopie nie opowiadej że wszyscy jacyś strachliwi :crazy: temat trudny i tyle 

 

z tym linkiem o co kaman?

Edytowane przez blik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hepatusy to raczej hodowlańce bo wytłumacz mi pojawienie się w kilku sklepach setek hepków o identycznej długości?

Hodowane są tak samo jak łososie w Norwegi.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hepatusy to raczej hodowlańce bo wytłumacz mi pojawienie się w kilku sklepach setek hepków o identycznej długości?

Hodowane są tak samo jak łososie w Norwegi.

Dobra, mam propozycje podajemy adresy profesjonalnych hodowli ryb morskich.Niestety hepci brak

1.

 

 

Edytowane przez blik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

minął tydzień i echo,może Ty żółta piłeczko?wyskoczyleś z łosiosiami to dawaj linka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie trochę mnie nie było :)

 

w sumie polecone zostały tylko 3 punkty z rybami - aeropora, aqua mor i ora ..

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zakładam morskie akwarium i poszukuje sprawdzonego jak i z przystępnymi cenami punktu aby zakupić obsadę.

Polećcie mi proszę kogoś.

Jestem z  Poznania.  

 

Pozdrawiam Gałązka.

 

Pod Poznaniem jest tylko Aqua Medic.

Więcej sklepów do zakupu obsady tutaj nie mamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może odgrzewam temat , ale polecam panią Jadwigę . przesyłka w podgrzewanym termo -boksie(woda 24 stopnie)  dwu tygodniowa kwarantanna, plus gwarancja ,ze zwierzęta dotrą żywe , W razie niepowaodzenia zwrot pieniędzy.No i dostawa na drugi dzień , w większych miastach kurier już o 9.00 rano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×