Skocz do zawartości
Galazka

Lampy do akwarium 500l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem na początku drogi jeżeli chodzi o kwiestoe zakładania akwarium morskiego, mój zbiornik ma pojemność 500l i wysokość 60 cm. W akwarium chciałabym mieć koralowce LPS i SPS, a także średnią obsadę ryb.

Dlatego bardzo Wasz proszę o kilka podpowiedzi w dokonaniu wyboru, a także wyeliminowaniu zbędnego osprzętu:

 

 * lampy (nie zależy mi na efekcie świt/zmierzch)

 

Zaproponowano: Led Ocean light 2 x 72w, Superpower 8 x 80w,ATI Powermodule 10 x 80w, LED Powermodule 8x80w + 4 x 75w

 

* odpieniacz (na co powinnam zwrócić uwagę jakie polecacie, czy potrzebny mi jest automat czyszczący odpieniacz automatycznie?)

 

Zaproponowano: Acone 1,5, Skimz Cone E-series SK, SSS 600 int, Aqua specjal Red Skim 200.

 

* komputer, jakie polecacie, co powinien on zawierać, jakie parametry badać, za co odpowiadać ?

 

Czy niezębna mi jest lampa UV, reaktor wapnia  i generator ozonu ?

 

Gorąco pozdrawiam,

:)

Gałązka.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmmm.....

Dziwne te propozycje dotyczące lampy: od 144 W do ponad 800 W.

Moc lampy uzależniona jest przede wszystkim od planowanej obsady i od źródła światła. Na początek najlepiej poczytaj dział dla początkujących.

Odpieniacz to kolejny bardzo obszerny temat do poczytania/przegadania. Jednak o firmie Aqua Special zapomnij - problemy z serwisem, nawet nie wiem czy ta firma jeszcze istnieje.

Komputer ?? - Na początek (kilka/kilkanaście miesięcy) wystarczą zwykłe testy.

A w ogóle to zapraszam na "sąsiedzkie" pogaduchy :)

Pozdrawiam

T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Próbuje ogarnąć temat oświetlenia akwarium ( myślę o zbiorniku 100X60X60) im więcej czytam tym mniej wiem…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza opcja to 8x39W T5, ATI SunPower, lub jak mało kasy to jakaś chinka. Jeżeli jesteś fanem ledów, to jest kilka fajnych lamp, ale każdą łączyłbym ze świetlówkami T5. Jakie korale chcesz mieć ?? miękasy+lps, czy baniak pod sps ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8x39w do zbiornika 500l pod sps i lps to chyba jakiś żart. 6x80w t5 to wedłóg mnie minimum pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybki nie bądź taki szybki.

Marcin dobrze pisze > 8x39W dla tanku 100 cm długości jest dobrze ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×