Skocz do zawartości
Prezesinho

Periclimenes brevicarpalis- mleczny kolor, dziwne zachowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zakupiłem krewetkę White dot anemone (Periclimenes brevicarpalis) , jest to samica. Po wpuszczeniu do zbiornika (a może już w worku) nabrała mlecznego koloru. To co mnie również niepokoi, to jej zachowanie. Przez większość czasu buja się na boki, a kiedy wrzuciłem pokarm zamiast go zacząć pobierać zaczęła płynąć po rancie akwarium do góry. Akwarium świeże, 3 tygodniowe, 45 litrów na kaskadzie z ceramiką, żywą skałą i 2x gąbka. NH4 równe 0, brak mogącej zestresować obsady (2 ślimaki). Podmianka robiona 2 dni temu. Co się dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, ze Mati chciał powiedzieć, ze to jest za wcześnie na zwierzaka, a jak tam z parametrami? Jakie masz No3, Po4, Ca, Mg, Kh? Badales to chociaż, jako początkujący pewnie nie robiłeś tego i zamiast zje.....ywać tu kolege, raczej postarajmy się pomóc :), sam wiele błędów popełniałem i pewnie nie jeszcze jeden popełnię i każdy raczej przez to przechodził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Badałem : Po4- 0.8  No2-0 NH4- 0 Kh i No3 nie pamiętam bo mierzone w sklepie i nie zapisałem, ale w każdym razie dobre.

Edytowane przez Prezesinho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jakby dużo za wczesnie, a krewetki SA delikatne. Pewnie parametry się jeszcze nie raz zmienia. Zanim cos chciales wsadzic do akwa to mogles poczytać o dojrzewaniu i napisać na forum przed zakupem.

Edytowane przez Mati123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to zachowania takiego nie popieram. Szkoda zwierzaka, ale kolega pisał iż krewetka zbielala już w torbie. Proponuje wrócić do meritum.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie już się nie buja i zszedł jej nieco ten mleczny kolor. Zasięgałem porady w sklepie i mówiono mi ,że przy zerowych NO2 i NH4 można spokojnie wrzucać krewetki. Wcześniej wrzucony był zoanthus (szybko się rozrastający) , grzybowieniec, ślimaki i mają się dobrze, nie wspominając o bardzo bujnym życiu ,które wyszło z żywej skały to jest krabik, kilka ślimaczków , setki robaczków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jaki CI ten krabik wyszedł ze skały, bo żeby nie było tak, że jakieś korale Ci wpierdz....li :). Co do robaczków, też ciekawe co wylazło ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie w młodym zbiorniku , tym bardziej niewielkim dopuszczenie jakiego kolwiek zwierzaka powoduje znaczne skoki parametrów. W takim wypadku to , że NO2, NO3 itd. są w normie przed wpuszczeniem zwierzaka nie oznacza iż nie wzrosną przez następnych kilka godzin.

Edytowane przez FoxRacing

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze jeszcze raz-parametry sa dobre i stabilne, wiec nie w tym rzecz, nagonke za szybkie wrzucanie zycia proponuje zostawic na inna okazje. Raczek szary, niewielki , slimaczki podobne do astro, robaczki kolejno: minitasiemce, 1mm biale i dzisiaj zobaczylem duza gasiennice molestujaca mojego grzybowienca. Pojawil sie takze malutki koralowiec podobny do zoanthusa.

Edytowane przez Prezesinho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×