Skocz do zawartości
lukakow

Odpieniacz - babelki powietrza spod odpieniacza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

 

Mam nastepujacy problem(?)

 

Posiadam odpieniacz wewnetrzny Tunze 9004 - taki jak tutaj http://blog.reefmania.pl/dlugo-oczekiwane-tunze-9004-3848

 

Jak odkrece mocniej powietrze to poza tym ze odpieniacz zaczyna mocno pienic, spod odpieniacza wydobywa sie naprawde duzo malutkich babelkow powietrza, po jakims czasie cale akwarium wypelnia sie babelkami, czy to jest normalne zachowanie?

Wyczytalem aby pozbyc sie tych babelkow nalezy dolozyc gabke pod odpieniacz(jest tam na te gabke miejsce) , niestety to tez nie pomaga.

 

Dzieki za odpowiedz

 

Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dobrze jest poskładany? Ja bym go rozebrał, wyczyścił i porządnie złożył...może gdzieś coś niespasowane jest i powietrze ucieka "bokiem"....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, przeczytalem juz wszystko co sie dalo w google ;) niestety nie udalo mi sie znalesc zadnego rozwiazania, na anglojezycznych forach watki urywaja sie w tym samym momecie..

 

Dodatkowe pytanie: jak glosny powininen byc odpieniacz? czy to ze dosc mocno slychac bulgotanie powietrza przy w polowie otwartej rurce to normalne?


Dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z tłumikiem wszystko jest ok? On powinien załatwić sprawę...ja mimo wszystko spawdziłbym jeszcze raz czy swszystko jest dobrze poskładane, bo nie powinien cofać takich ilości wody z powietrzem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze sugerujesz ze nie powinno byc slychac bulgotania przy pienieniu? 

 

Sprobuje jeszcze raz to wyjac i poskladac , ale ten sam temat byl walkowany na innych forach i ludzie nadal maja ten sam problem z tym odpieniaczem :( nie wiem czy komus udalo sie znalesc zloty srodek na rozwiazanie tego problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używałem kiedyś 9002 i coś tam warczał, ale szybko się układał i cichł...bulgotanie wg mnie to zbierające się gdzieś powietrze, bo igła powinna je rozbić, a zasysanie powinno być stłumione przez tłumik, zobacz czy coś się zmieni w głośności jak założysz małą strzykawkę wypełnioną watą na wężyk od powietrza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dwóch tygodniach bąbelki same przestają lecieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×