Skocz do zawartości
AdrianPotocki

1k - Adrian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

   Po paru miesiącach stabilizacji systemu, chciałbym zaprezentować nowy zbiornik.
Do zmiany na większe zostałem zmotywowany przez żonę, która postanowiła prze-aranżować pokój.
Była to szansa aby powiększyć litraż %29.gif
Obecny setup to:
- Główny zbiornik: 160dł, 85gł, 65wys.
- Sump: to w sumie około 300L wody.
- Światło: ATI PowerModule 10x80W
- Cyrkulacja: 4x 6105tunze
- Odpieniacz: BubleKing 250
- Obieg: RedDragon 8000
- Reaktor: Deltec 601
- Reaktor na kulki All in One.
Przesiadkę na nowy system wykonałem pod koniec zeszłego roku. Reasumując nie była ona udana z wielu powodów. Zbiornik przez prawie trzy miesiące funkcjonował tak:

gallery_823_203_10595.jpg

 

   W końcu udało mi się wyjść na prostą, obecnie jest to głownie zbiornik SPS'owy. Aczkolwiek nie potrafię się rozstać z paroma Ricordea'mi czy jedna skałką zoa %29.gif. Do tego jest parę LPS'ów które powodują że zbiornik nie za bardzo statyczny, w tym domek dla błazenków Duncanopsemia - w sumie około 100głowek.
Ze starego zbiornika do nowego trafiło 6 dużych korali, wszystkie pozostałe są od maluchów wielkości palca. Praktycznie wszystkie korale mam na podstawkach co powoduje że mogę je przemieszczać co w tak młodym zbiorniku jest bardzo cenne. Parę korali znajduje się na piasku, ale będę dążył to tego aby na piasku nie było nic oprócz Tridacny, wszystkie pozostałe będą na skałach. Myślę że zamierzony efekt aranżacji uzyskam po 2-3 latach.
   Z wyzwań które są przede mną to dostosowanie cyrkulacji, praca z kolorami koralów oraz ich ustawienie.
Poniżej parę zdjęć z chwili obecnej.

gallery_823_203_19155.jpg

 

gallery_823_203_84890.jpg

 

gallery_823_203_75994.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna sprawa. Te tunze nie zdmuchują szczepek ze skał? Czy skręciłeś je na mniejszą moc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:good2: ręce same składają się do oklasków. Zakwit fito minął i sumienną pracą osiągasz swoje mistrzostwo. By nie zapeszać już nie kadzę wiecej

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×