Skocz do zawartości
azgar

kilka pytań nowicjusza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałem założyć akwarium morskie docelowo planuje akwarium 250 litrów 100x50x50 ale to w przyszłości na razie chciałem urządzić coś małego w akwarium które mam kostka 30x30x30 (27l)

chciałem w nim głownie korale chodowac miekkie zawsze cos będzie jak to większe założę

 

I tutaj mam kilka pytań bo mam trochę sprzętu z akwarystyki słodkowodnej

1. Mam lampę aquarel ale z świetlówkami 6500k i 8000k czy mogę wymienić ta 6500k i dodać moduł 20000k i czy wtedy będzie ok jak dla korali ? czy muszę dać 20000k i 10000k ?

 

2. Czy mogę  wykorzystać filtr kaskadowy dedykowany do akwarium 60l ? czy jakieś złoże w nim umieszczać np. węgiel aktywny ?

 

3. I czy żywy piasek jak kupie i nie wykorzystam całego może sobie leżeć czy to życie umrze w w końcu?

 

4. jakie gatunki krabów bym mógł mieć w takim akwarium chodzi mi o to głownie żeby nie polował na krewetki czy tam ślimaki ?

 

5. jaka cyrkulacja do takiego akwarium ?

 

6. tak przyszłościowo czy jeśli do akwarium 250l dam sumpa 60l to będzie jakoś dużo gorzej jak bym dał sumpa 120l ?

 

Na razie tyle :)

 

Edytowane przez azgar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj,

o zakładaniu zbiorników masz tu tyle informacji że nie jdedną książkę byś na ten temat napisał, więc nie będę się rozpisywał bo w dziale dla nowicjuszy znajdziesz wszystko.

 

ale co do zbiornika 27l, to daruj sobie, bo małe zbiorniki wymagają aptekarskiej precyzji. i nie wybaczają błędów

Edytowane przez Pawell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

27L troche mało, ale jak na miekasy może coś z tego być. Może zaczekaj i postaw od razu 250 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze ci mówią poczytaj z 2-3 miechy i powoli kompletuj sprzęt do 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja nie widze sensu dwa razy kasy wydawac,a na 27 litrowym akwarium niczego sie nie nauczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sobie daruje małe odrazu wezmę sie za duże :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W morskiej jest trochę inna skala. Małe to nie kilkunastometrowe akwaria. Małe to ok 100litrów. Jak chcesz poćwiczyć co w sumie nie jest wg mnie takim złym pomysłem to załóż nie mniej niż 112l. Oczywiście potem do przesiadki z pierwszego wykorzystasz tylko piach, skałę oraz wodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×