Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od kilku miesięcy nosze się z założeniem akwarium morskiego. Poprzednio miałem 100 l malawi ale podczas remontu musiałem zlikwidować. Teraz chciałbym się podjąć czegoś większego. Myślę o baniaczku min 120x60x60. Stąd moja prośba odnośnie sprzętu potrzebnego aby to wszystko funkcjonowało. Nie chce żadnej chińszczyzny, nie chce również przepłacać. Zastanawiam się czy kupić coś używanego, czy tylko nowe sprzęty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że warto abyś najpierw poczytał w dziale dla nowych osób lub w dziale nasze akwaria. Dobry sposób to znaleźć temat gdzie ktoś budował akwarium o podobnym litrażu.

Tak z biegu to ciężko coś pomóc, bo nie wiemy co tam będziesz trzymał, jaki masz budżet i ile już wiesz ale gdybyś miał jakieś wątpliwości to śmiało pisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź

Jestem zupełnie początkujący najbardziej chodzi mi o odpieniacz. Chodziłem po sklepach i dostawałem wyceny w którym każdy kosztował grubo ponad 2000. Zastanawiam się czy inwestować taką kwotę czy szukać coś używanego. Co do kosztów to muszę rozłożyć na co najmniej rok bo spodziewamy się maleństwa. Chce oszczędzić coś na sprzęcie żeby mieć więcej na obsadę oczywiście z głową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz zaoszczędzić to zrób sobie listę sprzętu i szukaj po targowisku używanego. Co do odpieniacza to swobodnie można kupić używany - na używkę do 500l to pewnie znajdziesz coś w granicach 700 zł 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak do kombinuje. Jedyne co chce nowe to szafka i szkło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące stelaża pod akwarium. Chciałbym zrobić go sam tylko zastanawiam się czy do akw. 150x60x60 wystarcza profile 30 mm x30 mm gr 2 mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że to mój pierwszy post, witam wszystkich. Osobiście przy 150x50x50 z sumpem około 90l 2 lata już stoi i nic się nie dzieje, z tym że po środku też idą profile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejne pytanie mianowicie, może mi ktoś pomóc i podpowiedzieć jaki powinien być komin. Planuje umieścić go z tyłu żeby był jak najmniej widoczny. na 90 % zdecydowany jestem na white skim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy czy będzie w rogu czy na środku i pod jakie śrubunki go planujesz...i co ma do tego white skim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komin będzie z tyłu tak żeby nie był widoczny na bocznych ściankach. Dlatego pisze o odpieniaczu żeby się dowiedzieć czy jest jakaś różnica w budowie komina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz nie ma nic do budowy komina, jak wczesniej pisalem jego wielkość zdeterminuja srubunki jakie planujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tego jakie średnice rur planujesz, wtedy będziesz wiedział jakie otwory będziesz wiercił i jakiej wielkości powinien być komin tak aby miało to ręce i nogi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się też nad oświetleniem .

Co powiecie o lampie Blau Lumina 854 8x54 122cm.

jestem ciekaw czy nie jest za mała do mojego litrażu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×