Skocz do zawartości
Pawell

sterowanie popami dozującymi, wasze oczekiwania?

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem Was zapytać nowe możliwości dozownika, czego oczekujecie od sprzętu, może jakie usprawnienia powinien posiadać nowy dozownik

obecne możliwości sprzętu
rozdzielczość 0.1ml
dozowanie do 24 dawek dziennie
włączenie wyłączenie, dnia tygodnia
kalibracja każdej pompy
możliwość obsługi 8 pomp

ostatnio testuje nowe możliwości nowego układu, więc co mogę uzyskać

Prace pomp w obu kierunkach, można stworzyć na tym mechanizm wlewania i wylewania zawartości węża, 
możliwość sterownia szybkością silnika, daje możliwość stworzenia wyższej rozdzielczości dozowania, bez problemu można uzyskać nawet 0.01ml i wyciszyć pomp, dla jakiś preparatów które cyklicznie się wkrapla do zbiornika.

macie jeszcze jakieś pomysły?
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie interesują pompy jelitowe o ciut większych wydajnościach niż do Balling'a   :)

to 'ciut' wyznacza obszar zastosowania ich do reaktorów Ca ...

miałbym rzecz jasna wymagania:

1. cicha praca

2. praca ciągła

3. regulowana wydajność  ...

sam aktualnie testuję IKS Vario Blue II. fajne, sterowalne wydajnościowo jelito, praca ciągła w metryce zapisana jest.

jednak nie takie znowu ciche i choć to akwarystyka morska, cena zakupu 'przełykana' jest z trudem ...

silnik Vario II to 230V. czy dobrze rozumiem, że praca ciągła takiej pompki jest determinowana taki właśnie zasilaniem ?

tak przy okazji niejako > może ktoś wie jaki silniczek jest zaprzęgnięty w tym IKS'ie ?

lubię mieć w zapasie takie cosik > jak napęd padnie, szybkie czary mary i wszystko bangla jak nowe ...  :sorcerer:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tego typu dozowań nie wiem czy się jelitówki nadają, akurat te pompy na których to te urządzenia, raczej się do tego nie nadają, obawiam się że ani jelita ani silniki nie wytrzymają ciągłej pracy w takich ilościach.

 

myślałem nad rozwiązaniem tego na przepływomierzach i jakimś elektrozaworze, mówiąc szczerze nawet sam elektrozawór by wystarczył i i jakiś sterownik czasowy (sekundowy lub milisekundowy) bo tam przepływ przez tą rurkę raczej będzie stały   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

medyczne pompy jelitowe mają takie parametry jakich szukasz... ale to jest już konkretny koszt i rozmiar...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie muszą być medyczne, bo sprzęt medyczny cechuje specjalistyczna certyfikacja wykonana przez jednostki certyfikujące, co mocno wpływa na koszt urządzenia, to jest jak kupno do kuchni domowej wagi z atestem urzędu miar i wag. Tu muszą być pompy wysokiej wydajności, tak by pompie praca dzienna nie zajmowała więcej jak (kilka naście / kilkadziesiąt) min / dobę. To musi być pompa najlepiej na silnikach bez szczotkowych, jeżeli chodzi o jelito, to jak każdy materiał, po iluś set tyś. zginań/ miażdżeń w końcu się zmęczy i pęknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×