Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio coś niedobrego dzieje się z jednym z korali, czy wiecie czym może być to spowodowane, chodzi o rdzawą plamę.post-1925-0-83030800-1404480642_thumb.jpgpost-1925-0-55268400-1404480722_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie kh jest cały czas na tym samym poziomie a temperatura w granicach 24 - 26 stopni, ale chodzi mi po głowie czy przyczyną mógł być bezpośredni wylot wody z pompy, rura była umieszczona akurat nad tym miejscem. Reszta korali jest ok.post-1925-0-55501800-1404483566_thumb.jpgpost-1925-0-30696000-1404483692_thumb.jpgpost-1925-0-66368400-1404483789_thumb.jpgpost-1925-0-77166400-1404483842_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety  koral na 3 zdjęciu nie wygląda dobrze .

Znasz parametry zbiornika ?

no3 ,po4 , podaj ile masz światła, jakie masz kh , ca , mg ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś już nie dam rady zrobić testów ale na jutro ogarnę, co do światła 2 x HQI 150 W + 4 x świetlówki aktynki po 54 W, robię co dwa tygodnie podmianę wody ok 40 l ( akwarium 240 + 60 ), w ostatnim czasie padł mi jeden z falowników i działa tylko 1 szt.( podwójny o wydajności ok 6000 l/h ) - może za słaby ruch wody.



A jeszcze jedno ostatnio walczyłem z aiptasiami takim środkiem GroTech AipEx może to jest przyczyną, sporo właśnie kasowałem przy tych koralach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyrkulacja na pewno jest za słaba ale nie sadze aby to było przyczyną .

Daj węgiel aby wyciągnąć toksyny jeśli jakieś są .

I czekam na testy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak co do testów:

temperatura wody - 25,5

zasolenie - 1,023

pH - 8 / 8,5

KH - 5 dKH

NO2 - 0,0 mg/l

NO3 - 50 mg/l

PO4 - 0,25 mg/l

Ca - 700 mg/l

NH3 / NH4 - 0,0 mg/l

Niestety nie mam testów na magnez, 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety musisz mocno porpacować nad parametrami .

Kh 5 to już mocno nie tak , podnieś delikatnie do 7,5 - 8,0

No3 - 50 powinno być 10 razy mniejsze .

Po4 - również powinno być 10 razy mniejsze .

Ca - skąd takie wysokie ? dozowałeś ? powinno być 400 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robię tylko podmiany wody nic nie dolewam, chodzi o magnez, wapno itp. Raz na tydzień dodaję 3 - 4 krople witaminy C i to wszystko. Podmianki robię tak co 2 tygodnie ok. 40 litrów. Tak sobie myślę czy parametry nie poleciały po tym preparacie na aiptasie, może za często i za dużo na raz wytępiłem aczkolwiek staram się zawsze postępować z tymi preparatami zgodnie w instrukcją, sam nie wiem. A co w takim wypadku byś poradził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek sprawdziłbym zasolenie na innym spławiku czy faktycznie jest takie .

Dwa testy na kh i ca jakimi robisz testami ? I tutaj też bym kogoś poprosił o porównanie .

Jak będziesz pewny testów to trzeba wyrównać . Koniecznie podnieść kh i obniżyć Ca

Co do po4 i no3 masz masę możliwości , tutaj masz kilka produktów których możesz użyć . 

http://coralhouse.pl/Absorbery-no3-po4

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki za radę, Pozdrawiam.



Poproszę kogoś jeszcze aby dla pewniaka zrobić testy, ja mam zestaw Sera aqua - test box ale wiadomo że nie są za specjalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie masz ty za dużo tego światła na 240 l ? 2x 150w HQI i jeszcze 4x 54w świetlówki to masz łącznie 516w na akwarium 240 l ? no i ta obsada do tego oświetlenia....

Na jakiej soli robisz podmianki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do światła też tak myślałem ale do tej pory było ok, wszystko ładnie się rozwija, korale ładnie przyrastają. Światło jest 2 x 150 hqi - białe a świetlówki aktynki. Wczoraj zrobiłem podmianę wody ( sól jaką stosuję to Instant Ocean Aquarium System ) ale tej soli używam od samego początku. 

Wracając do oświetlenia to na 240 ile byś dał bo z tego co czytałem na forum takie lampy są dość powszechne w użytku i mniej więcej przy takiej wielkości akwarium.



Z opisu pod twoim postem u Ciebie jest na 540 l. 432W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Światło światłem ale te parametry są rozjechane w każdą stronę.

temperatura wody - 25,5

zasolenie - 1,023

pH - 8 / 8,5

KH - 5 dKH

NO2 - 0,0 mg/l

NO3 - 50 mg/l

PO4 - 0,25 mg/l

Ca - 700 mg/l

NH3 / NH4 - 0,0 mg/l

 

Zrobiłeś już testy ?

 

a nie masz ty za dużo tego światła na 240 l ? 2x 150w HQI i jeszcze 4x 54w świetlówki to masz łącznie 516w na akwarium 240 l ? no i ta obsada do tego oświetlenia....

Na jakiej soli robisz podmianki ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem absorbery, czekam jeszcze na porównanie testów tak jak pisaliśmy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do parametrów to te też są zależne od światła, no i nie są wiarygodne, kiepska jakość testów.

A co do światła to max dałbym 4x 54 w T5, czyli dwie niebieskie, jedna różowa i jedna biała. Tyle co ty tam świecisz to za dużo i palisz korale, przez to nie konsumują mikro i makro elementów, dodatkowo robisz podmiany i dla tego możesz mieć rozjechane parametry. Przestań robić podmiany wyrównaj i ustabilizuj system. Podnieś KH

A na co ci absorbery ?

Edytowane przez to1mas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zbicia no3, po4, a ze światłem coś będę musiał pokombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×