Skocz do zawartości
ozim87

Nowy nie doświadczony morski akwarysta

Rekomendowane odpowiedzi

Za 3,5 tyś to postawisz fajne szkiełko, na używanym sprzęcie, przeglądaj fora, wyłapuj okazje, trochę to potrwa, ale będziesz zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma blade pojęcie, to lepiej niech kupuje w sklepie. Taniej wyjdzie. Ja przez to wylapywanie okazji mam półkę w garażu z kolekcją mieszaczy solanki. Choć nie przeczę że trafiłem też okazyjnie naprawdę fajne sprzęty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma blade pojęcie, to lepiej niech kupuje w sklepie. Taniej wyjdzie. Ja przez to wylapywanie okazji mam półkę w garażu z kolekcją mieszaczy solanki. Choć nie przeczę że trafiłem też okazyjnie naprawdę fajne sprzęty.

Można kupować w sklepie tylko nie gotowce a skompletowany pod indywidualne potrzeby zestaw w  oparciu o rady doświadczonych kolegów i koleżanek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma blade pojęcie, to lepiej niech kupuje w sklepie. Taniej wyjdzie. Ja przez to wylapywanie okazji mam półkę w garażu z kolekcją mieszaczy solanki. Choć nie przeczę że trafiłem też okazyjnie naprawdę fajne sprzęty.

 

tu nie chodzi o łapanie okazji, i nie ważne gdzie kupujesz, zawsze należy przy tym myśleć i wiedzieć co potrzebujesz. W sklepie też Ci sprzedadzą rzeczy które albo nigdy nie użyjesz, albo możesz podobne z kawałka butelki pet wykonać, tyle że za 1zł a nie za 1000. poza tym zawsze będą badać grunt ile z ciebie można zedrzeć.

 

są rzeczy które używane można kupić i też takie które albo unikać abo dobrze obejrzeć.

 

odpieniacze, reaktory, sumpy to można odkupić używane, pompy, testy,  szkło lepiej nowe kupować

Edytowane przez Pawell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem ostatnio w sklepie i mam zamiar zamówić moje pierwsze akwarium morskie co sadzicie o tym ?? 

Zestaw akwariowy o pojemności 180 litrów i wymiarach 69x52x145 cm.
W skład zestawu wchodzi:
Akwarium:
- 65x50x55 cm - przód i boki wykonane z szyby 8 mm Pilkington Opti White (szkło o
podwyższonej przezroczystości) - tylna szyba i komin przelewowy wykonane z czarnego
szkła - sklejone transparentnym silikonem
- wszystkie krawędzie szlifowane
Sump:
- 45x38x35 cm - wykonany z ciemnej szyby 6 mm Pilkington
- sklejony czarnym silikonem - komora pompy odpieniacza (pod odpieniacz np. Deltec SC
1350, SC 1455 etc.) - komora pompy obiegowej
- komora dolewki - wszystkie krawędzie szlifowane
Hydraulika:
- wszystko co niezbędne do podłączenia, wraz z przelotami (spływ 25 mm, rewizja 25 mm,
powrót 20 mm)
Gotowy, kompaktowy zestaw akwariowy wraz z szafką i "koroną".
Zawiera lampę 4x24Wwraz ze śwetlówkami
odpieniacz Blau IT 100,
pompę obiegową H2Ocean Flow Pump 2000,
komplet niezbędnej hydrauliki.
Akwarium wyposażone jest w wewnętrzny komin przelewowy (z wklejonym grzebieniem),
wykonany z ciemnego szkła - dzięki czemu świetnie komponuje się z czarnym tłem. Sump
o pojemności 62 litrów również wykonany jest z ciemnego szkła. Akwarium sklejone jest
silikonem transparentnym, sump - czarnym.
Akwarium sklejone jest bezfugowo (brak nieestetycznych "wałków" silikonu), szyby sa
polerowane i szlifowane trapezowo.
- Wymiary zestawu: 69x52x145H cm
- Wymiary zbiornika: 65x50x55 cm
- Pojemność zbiornika: 180 litrów
- Wymiary sumpa: 45x38x36 cm
- Pojemność sumpa: 62 litry
- Tło: czarne
– Kolor szafki: biały połysk
Cena za powyższy Komplet to 2700zł
Dodatkowo :
Zestaw Odwróconej Osmozy + DI 270zł
2x Pompa do zafalowań New 1,6 ADJ kpl 200zl
Aerometr DO sprawdzania zasolenia Grotech 35zł
Zestaw wkładów Filtracyjnych Rowa Phos + Roa Carbon 75zł kpl
żywy piasek 9kg 99zł
Żywa skała ok 15kg 39zł/kg
Woda na zalanie systemu Gratis
Razem komplet 3964zł

 



zastanawiam sie tylko nad żywa skalą bo w necie można kupić trochę taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojemność już całkiem - widziałem podobne kostki , jest sump, hydraulika w zestawie , lampa - ciekawe jakie te świetlówki, ale to zawsze po dojrzewaniu możesz wymienić.Nie znam odpieniacza , tu musiałby się ktoś inny wypowiedzieć.Gotowy zestaw i w zasadzie powinno wszystko grać - jeśli masz na to pieniądze, a chcesz ładny, działający zestaw ,nie chcesz się sam bawić w projektowanie i montowanie hydrauliki - to czemu nie - czasami lepiej zaufać komuś, kto robi to od lat niż samemu kombinować.

Biały kolor - tu Ci będę zazdrościł - jeśli sie zdecydujesz - sam mam czarnego reefmax`a , a wolałbym białego :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zakupu skały z netu nie ryzykował. Obojętnie czy żywa czy sucha. Skalę kupuje się od kg ale głownie pod zbiornik i swoje wyobrażenie o nim. Kupując osobiście wybierasz kawałki jakie ci przypadną do gustu - kupując wysyłkowo jesteś skazany na to co ci ktoś wsadzi do paczki a z tym bywa różnie. A co do tego kombinowania to jednak sporo się człowiek przy tym nauczy. Właśnie mi kilka siwych włosów przybyło od kombinowania z instalacją sumpa do swojego akwarium. Łączenie opinii bardziej doświadczonych kolegów, często ze sobą sprzecznych, często pod wiatr tradycyjnych rozwiązań przemądrzalców  i inne dowcipy. Ale jak wszytko zadziała to kupuje farbę do włosów i znowu będą czarne. A po farbowaniu zaraz kilka flaszek na oblewanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega napisał ,że był ostatnio w sklepie - rozumiem ,że chce zamówić właśnie tam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale tez ma dylemat czy jednak nie zamówić w necie skały bo taniej. Mieszka w Wa-wie więc ma do dyspozycji pewien dobry sklep w Jankach. Ostatnio kupiłem w jego oddziale w Zabrzu świetne duże kawałki suchej skały po niezłej cenie. A chyba w Wawie jest kilka sklepów z morską akwarystyką by nie być posądzonym o robienie komuś reklamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×