Skocz do zawartości
ozim87

Nowy nie doświadczony morski akwarysta

Rekomendowane odpowiedzi

zapytaj czy daje do tego filtr RO + DI, jak tak to bierz bez zastanowienia

 

a jak nie to potarguj się jeszcze. Poczytaj lepiej forum, dział dla początkujących, bo szkoda wyważać otwarte drzwi, i uczyć się na żywym organizmie. inna sprawa też jest taka że szkoda twoich pieniędzy, bo zbiornik łatwo idzie położyć.

Edytowane przez Pawell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie dlatego sie pytam bo mogę kupić nowy tylko 160l z pełnym wyposażeniem (szafka, sump,filtr RO i Di, oświetlenie, odpieniacz, itd) tylko bez skały i kamienia za 3000zł 

Edytowane przez ozim87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popytaj czy baniak ma jakieś rysy, bo jak ma, to nie dobrze, w rysach rozwijają się glony i stają się widoczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ten sam dylemat ,ja akwarium mam dopiero 6-7 miesięcy więc moja wiedza jest nikła cały czas sie uczę i podpytuje .Chciałem kupić (gotowca) z życiem ale parę osób na forum mi podpowiedziało że nie ma takiej satysfakcji jak tobie coś samego wyrośnie i mieli racje :) oczywiście to tylko moja opinia zrobisz jak będziesz uważał 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesiadam sie ze slodkowodnego na morszczyzne i wlasnie mam dylemat ale juz prawie go rozwialiscie douzbieram jeszcze troche kaski i kupie nowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzilo o zycie w akwarium bo czasami mozna wyrwac fajne uzywane akwarium

Edytowane przez Walus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena jest ciekawa tylko bez szafki i fiktra ro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie brał bo po życiu sądząc nie jest to doświadczony akwarysta tylko raczej sadysta. Skoro murene wstążkowa wpakował do 80 litrów to strach pomyśleć co tam jest jeszcze nawywijane. Byłbym w każdym razie głęboko ostrożny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanów się dobrze

jaki masz budżet i co Ci się marzy

czy z góry chcesz miec murenę, która ogranicza dołożenie wielu form zycia do akwarium?

poczytaj w necie jakie opinie krążą o tym zestawie BOYU - ja osobiście nie przepadam za oświetleniem Power Compact bo mocno ogranicza dobór światła, od którego praktycznie zależy wszystko co dociera do naszego oka - a co za tym wpływa na to czy życie w akwarium nam się podoba, czy nie.

 

Mozesz rozejrzeć się również za polskim akwarium Reefmax rowniez 80litro z panelem (105 l ) - idą wakacje - więc jakiś zbiornik niedługo może się pojawić w Twoim regionie.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia - mniejszy Boyu i świetlówka power compact 24W niebiesko-biała - w zasadzie do wyboru jest biały-biały, lub biały-niebieski - w porównaniu z RM 2 niebieskie i 1 biała - dzień do nocy z przewaga dla RM - nie wpsomne o 3 blue.Świecić - świeci, ale jeśli chodzi o kolory to np. zoa czerwono-niebieskie są raczej szarawe, trawie też do czystej zieleni brakuje, ba bym powiedział, że błazny są zbyt ciemne - gdzie w RM bardzo ładnie widać kolory na tych samych koralikach - po prostu Power Compactom brak `tej żyletki` , którą można uzyskać pod innym światłem.W zasadzie w Boyu tylko parazoa żółte są żółte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o akwarium ( tylko mowie o nowym) Sera marin biotop cube 130??? Może to kupić?? Sam nie wiem mam przeznaczone na to akwarium ok 3500zł i nie wiem co zrobić?!?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że gotowe zestawy mało kiedy są dobrym rozwiązaniem. Tak jak kupować gotowy komputer - zazwyczaj coś w nim jest nie tak: czego za mało i trzeba potem dokupować. Zatem chyba najlepiej jednak dobierać zestaw z elementów i samodzielnie/przy pomocy doświadczonego akwarysty go złożyć wtedy masz w miarę rozsądnie dobrane wszystko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za podaną kwote dasz rade samodzielnie złożyć zestaw na używanym sprzęcie,będzie o wiele bardziej funkcjonalny niż gotowiec,szkło spraw sobie nowe reszty szukaj na targowisku,moim zdaniem powinno wystarczyć na setup około 250 do 300 l,zdecyduj się na zestaw z sumpem ulatwia zdecydowanie obsługe zbiornika

pozdr.Jarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu są tanie szkła nowe i robią na zamówienie, komin też ci dorobią http://www.myciok.pl/, polecam komin zewnętrzny, nie za głęboki

Edytowane przez Pawell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rady chetnie z nich skorzystam i zribie sobie taki zbiornik. A wiec zaczynam pierwszy etap morszczyzny kupiwanie sprzetu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty zacznij od wproszenia się na pogawędkę do jakiegoś kolegi z okolicy...

Edytowane przez kpiotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty zacznij od wproszenia się na pogawędkę do jakiegoś kolegi z okolicy...

Dobra rada. Zapowiedz wizytę u kogoś z niezłą flaszką. Rybki lubią pływać ;-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×