Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam akwarium mam od 7 miesięcy i sporo rzeczy zaczęło mi wychodzić i za bardzo nie wiem co to jest .Akwarium mam malutkie bo 40l na żywej skale .Pierwsze zdjęcie to ze skały wychodzą w różnych miejscach (na razie naliczyłem 4 )takie (nawet nie wiem jak to nazwać  :crazy: ) badylki zielone .Natomiast na trzecim zdjęciu są grzybki które dostałem od kumpla z 5 tygodni temu a pomiędzy nimi coś rośnie białego nie wiem czy dobrze będzie to widać ale to podobne jest do pąków kwiatów (tak mi się wydaje) wiecie co to może być ?Następne piąte zdjęcie to pojawiły mi jakieś kulki on się rozrastają (czy to są algi ?) Na szóstym zdjęciu to chodzi mi o tylną szybę pojawiły się takie białe jakby ślimaczki (czy to normalne )  i na tum szóstym zdjęci też widać po prawej stronie to coś co wyrasta mi ze skał w czterech miejscach.A dwa ostatnie zdjęcia to chyba wiem co to jest (rurki czy coś takiego ) ale jak ktoś wie to super by było jakby skrobnął coś o tym z góry dzięki :good2:

post-3965-0-40616200-1398969416_thumb.jpg

post-3965-0-00669700-1398969524_thumb.jpg

post-3965-0-15421900-1398969782_thumb.jpg

post-3965-0-11784700-1398969839_thumb.jpg

post-3965-0-68386200-1398970837_thumb.jpg

post-3965-0-75243900-1398970876_thumb.jpg

post-3965-0-26124700-1398971019_thumb.jpg

post-3965-0-40861800-1398971059_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tych fotkach jest naprawdę sporo życia. Zatem moja propozycja byś w np paincie oznaczył w kółku to czego na nich nie wiesz. Np na 1 widzę birareum + możliwe, że zoasy + jakieś glony do zlikwidowania których najlepiej użyć kraba mitraxa ewentualnie inne zwierzę glonożerce.

Edytowane przez radiesteta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z glonami to juz chyba końcówka miałem o wiele więcej .



to mi wyrasta z czterech miejsc 



tu jest to samo tylko inne ujęcie 

Zdjęcie nr trzy to mnie zastanawia 

Zdjecie nr cztery to te grzybki i coś po między nimi wyrasta białego (pączki)

post-3965-0-81772200-1398977813_thumb.jpg

post-3965-0-32696300-1398978057_thumb.jpg

post-3965-0-98244700-1398978219_thumb.jpg

post-3965-0-06701000-1398978461_thumb.jpg

Edytowane przez Walus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym białym to nie wiem. To brązowe wygląda jak valonia. Tylko nie widać czy jest płaskie czy pełne w środku czy nie i nie wiem czy są brązowe valonie. Może ktoś bardziej doświadczony napisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy to z czasem nie za bardzo się rozprzestrzenia i nie stanowi problemu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a te patyczki co mi ze skały wyrastają to nie wiesz co to jest (na zdjęciu nr 1 i2) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam pojęcia. Obserwuj je. Może w nocy się jakoś otwierają lub jakakolwiek inna interakcja. Obserwuj tez czy są inwazyjne czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze zdjęcie to glon który często pojawia się przy starcie , jest nie groźny i z czasem sam zanika.

http://pl.reeflex.net/tiere/968_Neomeris_sp01.htm

3 fotka to faktycznie glon podobny do Valoni ale nie jestem pewien czy nim jest .

Proponuje go usunąć aby nie mieć z nim w przyszłości problemu.

 

z glonami to juz chyba końcówka miałem o wiele więcej .



to mi wyrasta z czterech miejsc 



tu jest to samo tylko inne ujęcie 

Zdjęcie nr trzy to mnie zastanawia 

Zdjecie nr cztery to te grzybki i coś po między nimi wyrasta białego (pączki)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze myślałem że to coś fajnego rośnie a tu  lipa  :unsure:  dzięki za odpowiedz.

A co do glonów to do tak małego akwarium co najlepiej kupić chodzi mi (rybka ,krab)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja poparta co prawda stosunkowo krótkim ale jednak ponad 1 rocznym doświadczeniem to idea mitrax a nawet 2  dla każdego. Te kraby uważam za lekarstwo może nie na całe zło ale na pewno na wiele zła. U mnie wyeliminowały i Valonie i briopsis  W dodatku nie słyszano by polowały na ryby w przeciwieństwie do perconów. I w dodatku fajnie wyglądają. W dodatku nawet do 40 da się je upchnąć ;-)

Edytowane przez radiesteta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche pozno, ale dopiero sie zarejestrowalem na tym forum ..wiec te male zielone slupki to Neomeris annulata - mozliwe ze inny jego rodzaj ale bardzo podobny - poszukaj na google opisu i zdjec

te brazowe okragle to trudno powiedziec bo zdjecie nie wyrazne - jesli sa to male kulki czerwone co jednak nie bardzo mi pasuje to moze byc czerwone grona - Botryocladia (Red Grape), ale na zdjeciach widac bardziej cos z plaskimi malymi listeczkami...

pozostale zdjecia sa niewyraznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×