Skocz do zawartości
Gekoon

Naso Elegans

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , czy mogę trzymać dorosłego osobnika Naso Elegans w zbiorniku 700l + sump 200l ?  :crazy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koljna lektura niestety jestem jak baba w ciążu ciągle coś chce :(



a co do akwa miało być 200l ale nie byłoby miejsca dla pokolców więc poczekam trochę i kupie większe 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kolejna lektura - a powiem Ci w zaufaniu - czytanie nie boli - przeczytałem tysiące książek za młodu i żyję :)

Co do baniaka - skup się na tym co masz - bo tu nie chodzi o wielkość, ale o jego jakość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dopiero 30 l i mi się już znudziło za małe i wgl czyli tego naso z głowy mam sobie wybić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee .. co CI się znudziło ? Po jakim czasie ? 

Moja zona ma 35l baniaczek i od miesiąca dzień w dzień potrafi siedzieć przy nim godzinami , a to weżowidło widać, a to wieloszczet, tu się zoa zamknęło, inne otworzyło, tu ślimak zrzucił , xenia szaleje ... nie wspomnę, że od rana, w dzień czy w nocy życie w morskim akwarium wygląda zupełnie inaczej. 

Jak to się może nudzić ? Tam się wkoło coś dzieje.

A naso owszem - wybij sobie z głowy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co - na reefhub jest fajny artykuł Adama - odnośnie zakładania solniczki - polecam przeczytać - szczególnie kilka ostatnich akapitów :)

Może wtedy jakoś połączysz zainteresowanie morszczyzną z wiekiem i środkami , które możesz na na to przeznaczyć.

P.S. Ja też bym chciał mieć 50000l w sps`ach plus stado 1000-ca pokolców i rekinów :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a podasz linka do tego reefhub? i każdy chciał mieć 50000l :)



Wiesz co - na reefhub jest fajny artykuł Adama - odnośnie zakładania solniczki - polecam przeczytać - szczególnie kilka ostatnich akapitów :)

Może wtedy jakoś połączysz zainteresowanie morszczyzną z wiekiem i środkami , które możesz na na to przeznaczyć.

P.S. Ja też bym chciał mieć 50000l w sps`ach plus stado 1000-ca pokolców i rekinów :P

hodzi o soliczka pod strzechą? czytałem już :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gekoon jesteś fajny. Co chwila inny zbiornik. Mnie tez się marzy tak ze 7-8 tys litrów, ale najlepiej taki basen 15 metrów głębokości ze 30-40 metrów w szerz i wzdłuż gdzie bym mógł piankę + butlę założyć i ponurkować sobie. Tam bym mureny i prawdziwe mniejsze rekiny dał i małą rafkę odwzorował. Niestety taniej chyba by wyszło kilkanaście  wyjazdów na Sharm niż założenie takiego czegoś ale bym bardzo chciał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak zmienisz zdanie :)

jak planowałem swoje to też co chwile zmieniał się wymiar a finalnie jest inny bo kupiłem gotowy zestaw :crazy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×