Skocz do zawartości
Admin

Nowe zasady na Targowisku

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, jurko napisał:

Czy jest tu jakaś osoba która zajmuje się pożądkami na targowisku ?  

Po co tyle piany bijecie i bronicie innego forum :)? Niech cała toksyna zostanie w starym systemie. My tu odpalamy nowy zbiornik bez nieproszonych gości :). Ktoś bardzo chce, żeby i na tym forum nie było sprzedaży życia. Może sklepy zaczną brać szczepki od detalistów. To dopiero dbanie o środowisko :).

Jak ktoś ma problem z napisaniem ceny i lokalizacji to jaki jest sens trzymać takiego delikwenta? Z drugiej strony, jeśli administrator ma się użerać z jakimiś ogłoszonkami i śmiesznymi upomnieniami to chyba też nie ma to sensu. Proponuje wprowadzić system 0/1.

Jeśli ktoś nie spełni wytycznych, jego ogłoszenie będzie zamknięte. Bez upomnień, bez bicia piany bo ten to ma tak a tamten inaczej. 

 

PS. Dla mnie ważniejsza jest kultura na forum. Do reszty można się dostosować.

 

"porządkami" piszemy przez RZ :). Pośpiech nie jest wskazany w pisaniu, chociaż chciałam coś dodać w temacie Asterin po przeczytaniu tytułu ogłoszenia i okazało się, że było chyba ze sto odpowiedzi lol. Widać, że forum nabiera tempa :)...pozdrawiam wszystkich gorąco.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcecie to mogę się zająć moderowaniem targowiska.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja 

2 godziny temu, elespero napisał:

Jak chcecie to mogę się zająć moderowaniem targowiska. emoji16.png

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

Może być .proste zasady i mam nadzieje że forumowicze to uszanują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka kwestii tj. błędów które to forum nie powinno popełnić. Niestety odnosimy się do innego forum,  bo tamto jest przykładem patologii w tym temacie, np. nachalne reklamowanie sponsorów (AF), czepianie się formalności przy ogłoszeniach z targowiska. Np.  oczekiwanie, że musi być zdjęcie szczepki, a nie może być korala z którego utnę głowkę w sytuacji, gdy nie wysyłam tylko jest odbiór osobisty więc i tak każdy weźmie co widzi.

To sa patologie, które je odbierałem jako celowe utrudnianie dodawania ogłoszeń, aby promować sponsorów albo ewentualnie głupota moderatorów. Zresztą spotkałem kilku akwarystów którzy mieli podobne zdanie.

A jak zacząłem dyskutować, ze regulamin jest w tej kwestii inny, to od razu dopisali co chcieli w regulaminie. I znowu nie chodzi o pisanie o innym forum tylko unikanie tych właśnie nieprawidłowości. Bo to jest przykład jak nie powinno być.

Poza tym, wszyscy wiemy jak drogie jest to hobby, więc w mojej ocenie trudno zarzucać akwaryście, że sobie handluje koralami, które mu wyrosną (do kibla przecież nie wyrzuci) no chyba, ze ktoś sprowadza celowo z rafy i sprzedaje (podobno to się zdaża i to jest inna sytuacja).

Niestety jak się zrobi za dużo formalności i ludzie zaczną się bawić w (nad) intepretację regulaminu (przecież każdy wie najlepiej jak to zrobić) to się zrobi bigos, niejasności i nieporozumienia. A przecież tu chodzi o wzajemną sprzedaż korali tak aby kazdy mógł je nabyć w cenie lepszej niż w sklepie.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, kolalysy napisał:

Jest kilka kwestii tj. błędów które to forum nie powinno popełnić. Niestety odnosimy się do innego forum,  bo tamto jest przykładem patologii w tym temacie, np. nachalne reklamowanie sponsorów (AF), czepianie się formalności przy ogłoszeniach z targowiska. Np.  oczekiwanie, że musi być zdjęcie szczepki, a nie może być korala z którego utnę głowkę w sytuacji, gdy nie wysyłam tylko jest odbiór osobisty więc i tak każdy weźmie co widzi.

To sa patologie, które je odbierałem jako celowe utrudnianie dodawania ogłoszeń, aby promować sponsorów albo ewentualnie głupota moderatorów. Zresztą spotkałem kilku akwarystów którzy mieli podobne zdanie.

A jak zacząłem dyskutować, ze regulamin jest w tej kwestii inny, to od razu dopisali co chcieli w regulaminie. I znowu nie chodzi o pisanie o innym forum tylko unikanie tych właśnie nieprawidłowości. Bo to jest przykład jak nie powinno być.

Poza tym, wszyscy wiemy jak drogie jest to hobby, więc w mojej ocenie trudno zarzucać akwaryście, że sobie handluje koralami, które mu wyrosną (do kibla przecież nie wyrzuci) no chyba, ze ktoś sprowadza celowo z rafy i sprzedaje (podobno to się zdaża i to jest inna sytuacja).

Niestety jak się zrobi za dużo formalności i ludzie zaczną się bawić w (nad) intepretację regulaminu (przecież każdy wie najlepiej jak to zrobić) to się zrobi bigos, niejasności i nieporozumienia. A przecież tu chodzi o wzajemną sprzedaż korali tak aby kazdy mógł je nabyć w cenie lepszej niż w sklepie.

 

 

Zgadzam sie z Tobą kolalysy w kwestii nagonki na domowych hobbystów. Jednak jest to dla nielicznych właścicieli sklepów w kraju intratny biznes i będą robić wszystko żeby to ukrócić. 
Ambitnym pomysłem jest poprawiać forum przez pryzmat błędów innych (czytaj NR). Jednak uważam, żebyśmy zapomnieli o tym co gdzieś tam jest i było i skupili się na tym co tu i teraz. Dajmy spokój z oczekiwaniem od admina/ właściciela forum, żeby miał obowiązek robienia dla nas poprawek i updatow. Niech w końcu „Facet” ma trochę czasu dla sienie i rodziny :). 
A tak na poważnie, to wszystko zejdzie do jednego czyli do „dinero” € :). Jesli z forumowiczów nie będzie w stanie pokryć kosztów serwera a z reklam, których raczej tu nie ma, to komu będzie się chciało dla idei płacić i czas marnować na prowadzenie forum. 

Ps. Przecież ”oni„ sklepy żyją miedzy innymi z tych, którym to hobby nie do końca się udaje. Więc jak Tobie koralowce rosną pięknie, zdrowo i polipują, dla wielu niestety jest to „sól w oku”. 
 

 Chcę wierzyć, że to forum i jego właściciel przemyśli temat i nie przejdzie na ”ciemną stronę mocy”:). Będzie ciężko ale jest szansa. 

Niektórzy zapaleni Morszczaki, też potrafią kupić dobry sprzęt w postaci drogich lamp, odpieniaczy i nowych większych zbiorników jak rownież suple czy przecież nawet życie w postaci smaczków z Australii czy innych ultra kolorowych regionów. 

Chcę tylko powiedzieć, że chytry dwa razy traci, i nikt nie uwierzy w bajki odnośnie regulaminu formie targowiska. 


ludzie są coraz bardziej świadomi możliwości kupna drogiego sprzętu nie tylko w kraju. Jest duże grono osób, które wybierze ten sklep, w którym właściciel potrafi zadbać o klienta a nie traktują go jak naiwnego „Janusza”. 

Więcej nie będę pisała w treści tego wątku. Są to moje osobiste przemyślenia, obserwując to hobby od dłuższego czasu:). 
Nasze hobby jest piękne i jest nadal niszą jeśli chodzi o specyfikę branży. 

Dbajmy o to aby propagować to co natura nie zawsze może utrzymać w ryzach. Dla nas samych i dla naszych pokoleń. 
 

 

Edytowane przez AniaWol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to temat bez sensu. Każdemu się niedogodzi.
Jest regulamin i wszystko.
Komu się nie podoba zawsze zostają portale aukcyjne.


Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może by tak zrobić wątek z polecanymi użytkownikami na forum od których bezpiecznie można coś kupić

Coś takiego ułatwiło by zakupy dla nowych osób i nie tylko

Wiadomo jakie mamy czasy i lepiej jest dmuchać na zimne niż się sparzyć

Jakby nie patrzeć korale i inne rzeczy nie należą do tanich a nie za każdym razem jest na po drodze do sprzedającego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Odświeże wątek. Jedna z zasad jakie bym wprowadził to umieszczanie ogłoszeń sprzedaży dla osób z min 50-100 szt wpisow na koncie. Wchodzę dzisiaj na dział sprzedam i patrzę pierwsze 3 osoby. Praktycznie zero udziału na forum. Tylko sprzedaż. Jak ktoś wcześniej napisal(chyba sam admin) że głównie ma to być forum gdzie dzielimy się wiedzą a nie darmowy portal ogłoszeniowy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocno się nad tym zastanawiam. Z jednej strony jest to niezły filtr na użytkowników którzy chcą wyłącznie handlować na forum, ale z drugiej strony obawiam się że lawinowo przybędzie postów niewiele wnoszących do dyskusji i zawierających się w jednym, krótkim zdaniu pisanych tylko po to, żeby uzyskać upragnioną liczbę na liczniku postów i móc w końcu zacząć handel.
W tej chwili podobnym filtrem jest wymagana obecność na forum od co najmniej 30 dni, ale też nie jest to idealne rozwiązanie, bo wystarczy przeczekać ten okres i dostęp do targowiska jest otwarty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamknąć targowisko i będzie spokój.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@elespero a w życiu

@Admin zrobić tak jak pisałem polecanych sprzedających i każdy będzie wiedział gdzie kupować

Jeśli wywalimy bazarek to część osób które uciekają z innych for oleją i nas

Fajnie że przybyło osób a czym więcej będzie sprzedających tym większy będzie ruch i nawet jak na 10 sprzedających 1 osoba wniesie na forum coś ciekawego to i tak będzie sukces

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecani sprzedający - czyli konkurs w stylu ja popieram Ciebie ty popierasz mnie i och achy w kółku wzajemnej adoracji. Coś w rodzaju swoje chwalicie nowego nie znacie.

Kupujący jak chcą to ocenią sami kto co sobą reprezentuje czy to przeglądając wątek na forum czy też patrząc na inne forum pod tym samym loginem. Fora nie są ze sobą konkurentami, a my nie jesteśmy aż tak anonimowi jak by się nam mogło wydawać.

PS - na forach nie jestem dla sprzedaży :)

Edytowane przez chwialek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
7 godzin temu, Admin napisał:

Mocno się nad tym zastanawiam. Z jednej strony jest to niezły filtr na użytkowników którzy chcą wyłącznie handlować na forum, ale z drugiej strony obawiam się że lawinowo przybędzie postów niewiele wnoszących do dyskusji i zawierających się w jednym, krótkim zdaniu pisanych tylko po to, żeby uzyskać upragnioną liczbę na liczniku postów i móc w końcu zacząć handel.
W tej chwili podobnym filtrem jest wymagana obecność na forum od co najmniej 30 dni, ale też nie jest to idealne rozwiązanie, bo wystarczy przeczekać ten okres i dostęp do targowiska jest otwarty.

@AdminW przypadku lawinowych komentarzy niestety będziesz miał nadmiar pracy i trzeba by było usuwać wpisy i karać takie osoby. Wiem że nie ma złotego środka ale trzeba coś zacząć w tym robić. Może jak ktoś pisał wcześniej znajdź pomoc dla siebie i jakaś osobę która będzie ogarniał targowisko. 

 

7 godzin temu, Speedo1544 napisał:

@elespero a w życiu

@Admin zrobić tak jak pisałem polecanych sprzedających i każdy będzie wiedział gdzie kupować

Jeśli wywalimy bazarek to część osób które uciekają z innych for oleją i nas

Fajnie że przybyło osób a czym więcej będzie sprzedających tym większy będzie ruch i nawet jak na 10 sprzedających 1 osoba wniesie na forum coś ciekawego to i tak będzie sukces

Polecam możemy sklepy z użytkownikami tak jak napisał kolega zacznie się ochy achy. Po za tym jeśli by to zadziałało i było by 10 stron takich użytkowników nikomu nie chciałoby się przeglądać i sprawdzać czy akurat użytkownik od którego chcemy coś kupić jest na tej liście. 

4 godziny temu, chwialek napisał:

Polecani sprzedający - czyli konkurs w stylu ja popieram Ciebie ty popierasz mnie i och achy w kółku wzajemnej adoracji. Coś w rodzaju swoje chwalicie nowego nie znacie.

Kupujący jak chcą to ocenią sami kto co sobą reprezentuje czy to przeglądając wątek na forum czy też patrząc na inne forum pod tym samym loginem. Fora nie są ze sobą konkurentami, a my nie jesteśmy aż tak anonimowi jak by się nam mogło wydawać.

PS - na forach nie jestem dla sprzedaży :)

@chwialek z pierwszym się zgadzam.

Z drugim nie wiem w jaki sposób mam ocenić sprzedającego jak na AR nie ma żadnego wpisu. Na inne fora mimo że jak mówisz nie konkurują nie chce wchodzić i większość nie będzie wchodzić. Zrobił się tu specyficzny klimat który przyciągnął ludzi do siebie. Co sprawia że większość który tutaj są aktywni zostaja na tym forum. I to dla nich ma być dział targowiska. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, chwialek napisał:

Polecani sprzedający - czyli konkurs w stylu ja popieram Ciebie ty popierasz mnie i och achy w kółku wzajemnej adoracji. Coś w rodzaju swoje chwalicie nowego nie znacie.

Mnie chodziło że to sami użytkownicy siebie oceniają i nikt nie ma na to wpływu

Wiadomo mamy takie a nie inne czasy a wałki na internecie są nagminne

Nie raz się czyta na forach że ktoś od kogoś coś kupił i nic nie dostał i sprzedający nagle dziwnym trafem znika z forum a miał xxxxx postów

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z opiniami jest tylko jeden podstawowy problem, są bardzo trudne do zweryfikowania. Gdyby komuś były potrzebne to może równie szybko załatwić sobie pozytywne, co innym negatywne, oczywiście pod warunkiem że zrobi to z głową i nie wystawi 10 jednego dnia z 10 nowych kont :).
Moderowanie samego targowiska wymaga sporo pracy, a jeśli do tego dojdzie jeszcze dodatkowe moderowanie opinii i zapewne związane z tym nierozłącznie wyjaśnianie, że tamta opinia negatywna jest błędna, a tamta druga pozytywna jest za mało pozytywna to będę musiał przyjąć kogoś na pełny etat do obsługi samego działu "Sprzedam".

Rozwiązanie problemu większości tzw. "wałków", które już chyba kiedyś tutaj wspominałem jest bardzo proste - odbiór osobisty. Kupujący może obejrzeć co kupuje, a sprzedający ma znacznie większe szanse, że dostanie zapłatę za towar od razu. Np. OLX ma takie zapisy w regulaminie, a pewne doświadczenie w ogłoszeniach mają :). Forum nie jest ani sklepem, ani portalem aukcyjnym, który ma cały mechanizm i środki do zabezpieczania transakcji.

 

4 godziny temu, Pawku napisał:

@AdminW przypadku lawinowych komentarzy niestety będziesz miał nadmiar pracy i trzeba by było usuwać wpisy i karać takie osoby. Wiem że nie ma złotego środka ale trzeba coś zacząć w tym robić. Może jak ktoś pisał wcześniej znajdź pomoc dla siebie i jakaś osobę która będzie ogarniał targowisko.

Może jakimś rozwiązaniem byłoby wprowadzenie na początek niższego limitu typu 10-15 postów + te 30 dni i zobaczymy jak to się sprawdza. Później ewentualnie można by ten limit stopniowo zwiększać lub z niego zrezygnować jeżeli nie zadziała.
Nie chciałbym też, żeby było to rozwiązanie krzywdzące użytkowników, którzy są tutaj od dawna, zaglądają ale mniej piszą.
 

4 godziny temu, Pawku napisał:

Z drugim nie wiem w jaki sposób mam ocenić sprzedającego jak na AR nie ma żadnego wpisu. Na inne fora mimo że jak mówisz nie konkurują nie chce wchodzić i większość nie będzie wchodzić. Zrobił się tu specyficzny klimat który przyciągnął ludzi do siebie. Co sprawia że większość który tutaj są aktywni zostaja na tym forum. I to dla nich ma być dział targowiska. 

Jeżeli sprzedający jest nowy na forum, nie ma żadnych wpisów + brak historii po wpisaniu loginu choćby w google, to już są dość jasne sygnały żeby do transakcji podchodzić bardzo ostrożnie. Nie trzeba bacznie śledzić wszystkich for, żeby coś kupić/sprzedać na targowisku, nawet gdyby komuś się udało zrobić jakiś przekręt na jednym, to taka informacja dość szybko rozchodzi się wśród użytkowników i pojawia na pozostałych stronach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
54 minuty temu, Admin napisał:

Z opiniami jest tylko jeden podstawowy problem, są bardzo trudne do zweryfikowania. Gdyby komuś były potrzebne to może równie szybko załatwić sobie pozytywne, co innym negatywne, oczywiście pod warunkiem że zrobi to z głową i nie wystawi 10 jednego dnia z 10 nowych kont :).
Moderowanie samego targowiska wymaga sporo pracy, a jeśli do tego dojdzie jeszcze dodatkowe moderowanie opinii i zapewne związane z tym nierozłącznie wyjaśnianie, że tamta opinia negatywna jest błędna, a tamta druga pozytywna jest za mało pozytywna to będę musiał przyjąć kogoś na pełny etat do obsługi samego działu "Sprzedam".

Rozwiązanie problemu większości tzw. "wałków", które już chyba kiedyś tutaj wspominałem jest bardzo proste - odbiór osobisty. Kupujący może obejrzeć co kupuje, a sprzedający ma znacznie większe szanse, że dostanie zapłatę za towar od razu. Np. OLX ma takie zapisy w regulaminie, a pewne doświadczenie w ogłoszeniach mają :). Forum nie jest ani sklepem, ani portalem aukcyjnym, który ma cały mechanizm i środki do zabezpieczania transakcji.

 

Może jakimś rozwiązaniem byłoby wprowadzenie na początek niższego limitu typu 10-15 postów + te 30 dni i zobaczymy jak to się sprawdza. Później ewentualnie można by ten limit stopniowo zwiększać lub z niego zrezygnować jeżeli nie zadziała.
Nie chciałbym też, żeby było to rozwiązanie krzywdzące użytkowników, którzy są tutaj od dawna, zaglądają ale mniej piszą.
 

Jeżeli sprzedający jest nowy na forum, nie ma żadnych wpisów + brak historii po wpisaniu loginu choćby w google, to już są dość jasne sygnały żeby do transakcji podchodzić bardzo ostrożnie. Nie trzeba bacznie śledzić wszystkich for, żeby coś kupić/sprzedać na targowisku, nawet gdyby komuś się udało zrobić jakiś przekręt na jednym, to taka informacja dość szybko rozchodzi się wśród użytkowników i pojawia na pozostałych stronach.

Walki byly, są i będą nie zmienimy tego. 

W całej dyskusji nie chodzi o to by blokować użytkowników. Tylko żeby to forum nie było tylko platforma sprzedażowa dla 99% użytkowników. 

Po za tym często są osoby które mają różne nicki na różnych forach. 

@AdminRaczej nie wyeleminujesz sprzedaży wysyłkowej gdyż większość może kupować tylko w taki sposób. Jednak muszą sobie zdawać sprawę z ryzyka takich zakupów. 

Proponuję kompromis 30 wpisów ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.10.2019 o 05:34, Pawku napisał:

Z drugim nie wiem w jaki sposób mam ocenić sprzedającego jak na AR nie ma żadnego wpisu

No właśnie skoro nie ma wpisu, to znaczy nie daje żadnych informacji o sobie, swoim zbiorniku. Jeśli sam sprzedający ma w d... swój obraz na forum to po co go szukać, sprawdzać... Raczej tego typu sprzedawca nie wzbudza zaufania.
Być może część mnie za to ganiła ale uznaję zasadę chcesz coś z forum daj coś od siebie do jego treści.

Sam z lenistwa nie mam na AR własnego tematu - obecnie mój baniak oczekuje na przekładkę/reinkarnację i uporządkowanie dlatego nie widzę sensu wstawiać historii jego końca. Po przesiadce pojawi się temat być może z retrospekcją... tego co było. Z tym że ja nie sprzedaję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×