Skocz do zawartości
Admin

Nowe zasady na Targowisku

Rekomendowane odpowiedzi

Popieram, na pewno ułatwiłoby to orientację, szczególnie gdy ktoś szuka zwierzaków w pobliżu swojego miejsca zamieszkania nie musiałby zaglądać w każdy temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się zdaje, że ruch na targowisku w najbliższym czasie znacznie wzrośnie, 

Może podzielić każdy dział na "życie" i "sprzęt"? 

P. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może ruch nieznacznie wzrośnie, ale szturmu mam nadzieje nie będzie.
Zmiany w funkcjonowaniu targowiska potrzebne są tak czy inaczej, ostatnie "nowości" jak widać są z 2014 roku a w internecie to kawał czasu :).
Rozbudowy działu nie planuję, bardziej będą to porządki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę tylko o nie wprowadzanie ograniczeń w ilości wystawianych koralowców i innych takich głupot . Część osób przyszła na to forum po tym jak właścicielce i sponsorom na nano reef odbiło i w końcu zamkneli dział sprzedaży życia . Właściciele sklepów twierdzili że sprzedający robią im konkurencję i zaniżają sklepom obroty . Co jest dla mnie oczywistą bzdurą .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ja piszę że jestem obrażony ??? Jeżeli chodzi o to co napisałem to mam wiadomość od jednego z modów ( od kogo to nie będę pisał ) że były naciski od sponsorów aby usówać ogłoszenia w których jest wystawiana duża ilość koralowców . Bez względu na to czy ogłoszenie jest dobrze wystawione czy nie .  Po prostu chodziło o kasę . Piszesz że ja nie chciałem pokazać zbiornika . A kto mnie o to prosił ????? Nikt z modów czy adminów nigdy mi o tym nie pisał . Moje ogłoszenia zawsze spełniały wszystkie punkty regulaminu . I zawsze przechodziły , ukazywały się w dziale sprzedaży . Ale jak ktoś chce znaleźć jakiś problem to go znajdzie . Tutaj też już dałem jedno ogłoszenie . I czy ktoś to usówa ??? Nie . Bo jak widać tu są normalni ludzie .  

I jeszcze jedno . Piszesz że mam kratki a szczepki na podstawkach . A niby na czym mam mieć ? Na łyżeczkach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem na ile w tym prawdy. 

Nigdy nie słyszałem aby któryś ze sklepów pisał o skasowaniu działu targowisko. 

Obecnie nie ma tam zbyt wielu sponsorów. 

I nie sądzę aby któryś miał coś z tym wspólnego. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę, żebyście nie próbowali tutaj wyjaśniać problemów z Nano-Reef, czy innym forum oraz tego dlaczego ktoś dostał bana a ktoś inny nie. Są stosowne miejsca i adresy do kontaktu z administracją czy moderatorami forum i tam należy kierować odwołania, skargi i przemyślenia. Dyskutowanie na ten temat tutaj do niczego nie doprowadzi, bo ani ja ani żaden z moderatorów nie ma mocy, żeby kogokolwiek tam bana pozbawić :).

Druga sprawa, handel komercyjny, niekomercyjny, obwoźny, czy obnośny. Konia z rzędem temu kto mi podpowie jak to jednoznacznie rozróżnić i sankcjonować.
Dotychczas robiłem tak, że zaglądałem w zawartość danego użytkownika i jeżeli większość dodawanych treści stanowiły te z targowiska to najpierw upominałem, jeżeli nie skutkowało to kolejnymi krokami było wymaganie akceptacji postów przez moderatora lub ban. Powiedzmy, że to jakoś tam działało, ale takich przypadków było raczej niewiele.
Cały czas głęboko wierzę, że jesteśmy na forum akwarystycznym, a nie na dziale akwarystycznym darmowej platformy ogłoszeniowej i podstawę treści powinny stanowić dyskusje a nie ogłoszenia i reklamy. Tak długo jak mogę dostrzec, że dany użytkownik jest tutaj właśnie na forum, a nie na targu, nie mam problemu z tym czy dodaje w ogłoszeniu 5 szczepek czy 200 ryb.
Natomiast w przeciwnym wypadku problem mam, bo nie zamierzam nikomu dokładać do jego januszowego pseudobiznesu robionego cudzym kosztem, dzisiaj akurat moim bo płacę za serwer i domenę z własnej kieszeni. Wcześniej forum działało również ze składek użytkowników oraz dzięki kilku sponsorom, więc analogicznie pokrzywdzonych tym januszowym byznesem było jeszcze więcej osób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za objaśnienie zasad ? .

Mam nadzieję że nie podpadnę he he ? .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na targowisku obowiązuje zasada wpisywania cen ??? Bo przyznam się że trochę mnie denerwuje to że co niektóre osoby nie piszą cen . Tylko np : ceny podają na telefon . Według mnie patrząc na ogłoszenie każdy powinien wiedzieć co i jak . A nie się domyślać , dzwonić itd ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wymagane powinny być

Zdjęcie,cena,lokalizacja

Są rzeczy które by mnie interesowały a okazuje się że mam 600 km po to

Niby każdy ma w profilu skąd jest ale czy tak jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest tu jakaś osoba która zajmuje się pożądkami na targowisku ?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami ja się zajmuję moderowaniem targowiska. Zasada podawania cen obowiązuje cały czas od momentu wprowadzenia aktualnego regulaminu, czyli od 2014 roku.
Nie chcę tworzyć regulaminu z 40 paragrafami i podpunktami do każdego z nich bo wtedy potrzebny byłby dywizjon ludzi do moderowania i cała armia do wyjaśniania słuszności bądź też nie tych działań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z tobą fresz33 . Jakieś zasady powinny dotyczyć wszystkich . Bez zasad i regulaminów wszystko się sypie . Jeżeli ja w swoim ogłoszeniu piszę ceny i wszystkie pozostałe rzeczy które powinny być umieszczone w ogłoszeniu . To denerwuje mnie jak ktoś olewa regulamin i tego nie robi . A jeżeli chodzi o NR to nie dlatego zostało zamknięte targowisko . Ale nie będę tu o tym pisał bo admin już pisał abyśmy tu na ten temat nie rozmawiali . I kropka ? .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy napisać cenę ,aktualne zdjęcie, i skąd forumowicz jest. To jest niezbędne minimum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fresz33 jak dla mnie to każdy może sobie wystawiać i po sto szczepek Ale każda powinna mieć nazwę i cenę . I bez znaczenia jest dla mnie co kto sprzedaje.  Regulamin jest dla wsżystkich bez wyjątku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o to konkretne ogłoszenie z zoanthusami to moja wina, że się pojawiło. Pomyliłem się przy zmianie uprawnień dla grup i tym sposobem przez jakiś czas użytkownicy od razu po zarejestrowaniu na forum mogli dodać ogłoszenie, a zgodnie z regulaminem powinno to być możliwe co najmniej 30 dniach od rejestracji.
Dlatego, że w tym przypadku ja popełniłem błąd, nie skasowałem ogłoszenia od razu. Z drugiej strony autor ogłoszenia jest zobowiązany do przedstawienia cen, poinformowałem go o tym poprzez PW i czekam na reakcję. Jeżeli nie zostaną uzupełnione, ogłoszenie wyląduje w koszu.

Na pewno targowisku potrzeba więcej uwagi z naszej strony, ale i potrzebne są zmiany w samym funkcjonowaniu, pracuję obecnie nad nimi i zostaną wkrótce wprowadzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×