Skocz do zawartości
Prospero

[152L] ReefScape - Pierwszy Słony Słoik Wody

Rekomendowane odpowiedzi

Tańczące.



Pojawiły mi się w dwóch miejscach Aiptasie więc może się chwilowo przydadzą ale później nie wiem. W każdym razie zachwycony nie jestem. Nie na tym etapie baniaczka. Za wcześnie.

Edytowane przez Prospero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i krewetki "Tańczą" teraz u kogoś innego   :banana: a na ich miejsce zaprosiłem Lysmata Kuekenthali  :good2:



nemo_1.jpg

 

A tu coś na poprawę humoru  :crazy:

Edytowane przez Prospero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oddam!  :crazy: Sam mam tylko trzy główki ale nie mówię nie... jak tylko będzie z czego. :good2: Zresztą pilnują jej drapieżne Błazenki i nie pozwalają nikomu się zbliżyć. Gdy chcę przetrzeć szybę to atakują... gąbkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zrobiłem sobie test i wyszło jak wyszło, wcześniej Ca ani Mg nie mierzyłem a tu taka wtopa.

Edytowane przez Prospero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś w moje ręce wpadła mała Hanka dzięki uprzejmości kol. Bartola więc jak tylko miałem chwilkę czasu postanowiłem sprawdzić jak się ma jej wynik to testu PO4 Zooleka i... pokazała 0.00 ).gif czyli Zoolek się nie mylił. Wniosek? Zoolek tańszy clap.gif

W baniaczku oczywiście ciągle jakieś zmiany, przeprowadzki, eksmisje i jak tylko będę miał chwilkę i uda się cyknąć ładną fotkę to się zaraz nią pochwalę.

 

EDIT:

Bo zapomniałem, otóż wczoraj napuściłem do wiadra wody RO/DI celem przygotowania solanki do podmiany a dziś moim oczom ukazała się... biała woda. Nalot ala taki gipsowy/wapniowy. Ciekawe co się takiego zadziało, że wytrącił się osad? Jakieś pomysły?

Edytowane przez Prospero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakwit bakteryjny ? można zgadywać chyba tylko - co ty tam masz w tym RO :D ,a może w wiaderku coś było.

I fotki tu dawaj :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadro czyste było. Mam osobne wiadro na to z przykryciem. O takie rzeczy dbam. Np. na pompie osadził się biały osad... bardzo delikatny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

calu_1.jpg

s_1.jpg

blazny_at_home_1.jpg

blazny_at_home_2.jpg

Moje fotki kiepskie blushing.gif Jak Wy robicie takie fajne zdjęcia? Całość pokażę jak uda mi się zrobić jak trzeba blushing.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Wy robicie takie fajne zdjęcia? 

Też mam z tym problem  :(

Ale baniaczek widzę się rozwija :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod LEDami jeszcze trudniej. Tak, baniaczek się rozwija. Jutro idziemy na pielgrzymkę po warszawskich sklepach więc jest szansa, że coś się jeszcze ciekawego trafi bo jak sam wiesz w Łodzi to jest... "bida".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy_na_krawedzi.jpg

Już widziałem raz u koleżanki z forum podajże jednego kaskadera a teraz zobaczcie mojego shock.gif Ja wiem, że koleś jest tu nowy ale żeby aż tak się popisywać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry z dziś w stopce.

 

krewrcia_1.jpg

Edytowane przez Prospero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mało tych zdjęć dodajesz, a może by tak zdjęcie całości  :thumbsup:

Powodzenia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klRf.jpg
 

 

Ok, niech będzie fotka. Ale od razu mówię. Jest jeszcze bałagan bo mam troszkę korali na wymianę/rozdanie więc się walają tu i tak ale na teraz wygląda to tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×