Skocz do zawartości
Prospero

[152L] ReefScape - Pierwszy Słony Słoik Wody

Rekomendowane odpowiedzi

Tubki to ci zazdroszczę :) a reszta piknie niech się rozwija 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla odmiany.... glony.

ySbg.jpg

BSbg.jpg


Ma ktoś "pomysła" na to ustrojstwo? Wysokie kH nic nie daje. Mg to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam wypić aby tego nie widzieć czy może ochlam glony i pójdą w siną dal?  :good2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W baniaku doszło do katastrofy ekologicznej.

 

Kxfg.jpg

 

Lxfg.jpg

 

Zxfg.jpg

 

A teraz ciekawostka.
 
U mnie, u Bartola, Tomola i Alka (wszyscy używamy tego samego ujęcia wody) mamy ten sam problem! Czyżby coś było nie tak z wodą w Kanzas? Zaczęło mnie to zastanawiać od pewnego czasu i dziś Alek potwierdził podobny problem u siebie! 
 
A tak wygląda woda dziś prosto z kranu z ominięciem filtra.

 

 

QHfg.jpg

 

RHfg.jpg

Edytowane przez Prospero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile dni ta woda w kranie ma taki kolor u mnie też czasami tak jest 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolor na pewno dziś a czy wcześnie? Różnie to bywało a nawet jak było to też jakiś czas. Dzieje się to tak od 4-6 tygodnie pewnie. Zwykle ostatnio starałem się sprawdzić wodę jaki mam kolor i nawet spuszczałem jej nawet troszkę w tym miejscu gdzie mam przyłącze do RO/DI aby w razie czego ten syf od razu nie poszedł na filtry. Jedno co mogę powiedzieć to to, że gdy ponad tydzień temu zmieniałem wkłady (wszystkie) z pierwszego dość mocno capiło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tych fotkach poszedłem sprawdzić wodę u siebie - kurcze współczuję - mam nadzieje, że wyjdziesz na prostą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczę, że jakoś to opanuję i przy okazji czegoś się też nauczę bo teoretycznie we wrześniu przeprowadzka i szansa na nowy baniak ale jak tego nie ogarnę to się jeszcze zastanowię. Dostałem dziś kolejną partię zabawek od Jebao. Dziś ukwiał tylko się zwinął i tyle go widzieli.

 

@Rafał, Ty masz na całe szczęście inne ujęcie wody niż my tutaj. Moja dziś zaproponowała abym RO do podmian robił w Łodzi ale co mi się chce tam teraz montować RO już chyba wolę kupić coś gotowego.

Edytowane przez Prospero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rafał, Ty masz na całe szczęście inne ujęcie wody niż my tutaj. Moja dziś zaproponowała abym RO do podmian robił w Łodzi ale co mi się chce tam teraz montować RO już chyba wolę kupić coś gotowego.

 

Nawet by pasowało ,bo ja nie mam  filtra RODI :D

*Proszę mnie nie naśladować !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GNfg.jpg

HNfg.jpg

Rano podałem drugą dawkę UAX. Po baniaku "fruwa" pełno syfu (w toni) mam wrażenie jakby ten syf co był na piasku "wysechł" gdyż wcześniej wydawał się taki zbity. Woda wczoraj mimo syfu kryształ za to dziś już nie bardzo ale piasek wyraźnie przejaśniał. Zapodałem filtrację mechaniczną wody i zobaczymy.

Od razu uprzedzę... rano jeszcze był rdzawy nalot ale już nie taki jak wczoraj a fotki prezentuję z dziś godz. ~13:20.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie daję za wygraną.

Zasolenie                         - 1025
pH zawsze stabilne         - 8
kH powoli podnosiłem     - 8.5
wapń bez zmian              - 420
magnez ... hmm              -1360
amoniak i azotyny            - 0
no i nieszczęsne NO3     patrząc z góry wynik wychodzi między 2 a 5 a parząc z boku i dzieląc przez 10 wychodzi... 10! O kant tyłka z tym testem!
fosforany                          - 0 (pewnie przez glony).
temperatura                     - 25

Dziś poszła trzecia dawka UAX i póki co powoli robi swoje. Ciekaw tylko jestem czy wytępi inne gluty (glony nitkowate). Co ciekawe zawsze po zapodaniu UAX ze skał wyłażą wszystkie wężowidła ).gif a mam ich pięć! Sporo nie? Wydawało mi się, że dwa ale teraz widzę, że jest tego więcej i urządzają sobie spacery po całym baniaku.

Wczoraj nie dawał mi spokoju mój filtr RO/DI. Coś mi się nie podobało w sposobie zalewania żywicy w korpusie. Nie wiem czy jakoś nie leciało "bokiem" przez co zamiast woda lecieć przez żywicę to właśnie leciało bokiem i jak wiadomo syf gotowy?

hcgg.jpg

gcgg.jpg

jcgg.jpg

i zwierz o którego walczę od jakiegoś czasu (dostałem w stanie agonalnym a wręcz wydawałoby się, że było to zwykłe truchło i pewne osoby zalecały usuniętego tego z baniaka)

fcgg.jpg

dcgg.jpg

Troszkę mała bo to nie pora karmienia ale już coś widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy aby na pewno woda "miejska" jest powodem Twego problemu? - po pierwsze, nasze normy wody "spożywczej", są bardzo wysokie, 2- masz filtr który winien być doskonalszym od parametrów wody miejskiej (skrótowe myślenie). Coś mi tu nie gra. Gdzieś widzę błąd w Twym działaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×