Skocz do zawartości
radiesteta

AM Turboflotor Blue 1000 do 375l

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś ma doświadczenia z tym odpieniaczem ? W specyfikacji jest polecany  do akwariów o pojemności do 500 litrów. Więc teoretycznie 375 l jest duzo poniżej maksimum. Ale spotkałem się z opiniami, że nie sprawdza sie w tak duzych zbiornikach. Jaka jest zatem prawda ? Jeśli nie sprawdza się to firma AM zwyczajnie kłamie ? I jaki ewetualnie inny odpieniacz byście plecili do takiej wielkości baniaka pracujacy własnie w takim systemie. Bo sama idea bardzo mi się podoba - odpieniacz który moze pracowac samodzielnie ale moze też być częscia sumpa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam praktykę i powiem - nie na takie litry max 200 l u mnie pracował w 90 l i szału nie było produceńci zawsze zawyżają i to nie tylko AM .Poszukaj na allegro może kupisz sprawdzoną używkę lub poszukaj w dziale nasze akwaria kto co ma i będziesz wiedzial czego szukać na takie szkło ,popytaj  na forum czy ktoś ma na sprzedaż, ale ten odpieniacz sobie odpuść

Edytowane przez skoti79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam praktykę i powiem - nie na takie litry max 200 l u mnie pracował w 90 l i szału nie było produceńci zawsze zawyżają i to nie tylko AM .Poszukaj na allegro może kupisz sprawdzoną używkę lub poszukaj w dziale nasze akwaria kto co ma i będziesz wiedzial czego szukać na takie szkło ,popytaj  na forum czy ktoś ma na sprzedaż, ale ten odpieniacz sobie odpuść

Czyli konkretnie jaką ? Chodzi mi o coś w rozsądnej cenie powiedzmy do 900 zł co by pracowało własnie w takim ststemie gdyz najpierw będzie zewnętrzny odpieniacz a sump troszke później. A poza tym za podowanie błędnych/ wprowadzajacych konsumenta w błąd informacji można firmę zaskarżyć do PIHu. Zatem czy to się kwalifikuje  ? Jakby ktos napisał w specyfikacji TV że coś ma a on by nie miał lub gdyby podał złą ilość cali to kwalifikuje się to jako szustwo. Czy i tu ma to miejsce ? 

Edytowane przez radiesteta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli odpieniacz jest słaby a raczej jego pompa   ,bardzo czuły na wszelkie grzebanie w akwarium ,przestaje pienić na dzień puźniej się bujnie a jak wyczyścisz szyby lub coś poprawisz będzie od nowa - przestanie pienić  przerabiałem wlot powietrza do pompy troszke było lepiej ale i tak nie na taki litraż jak twój a pytałeś czy ktoś ci nie zrobi dział DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli odpieniacz jest słaby a raczej jego pompa   ,bardzo czuły na wszelkie grzebanie w akwarium ,przestaje pienić na dzień puźniej się bujnie a jak wyczyścisz szyby lub coś poprawisz będzie od nowa - przestanie pienić  przerabiałem wlot powietrza do pompy troszke było lepiej ale i tak nie na taki litraż jak twój a pytałeś czy ktoś ci nie zrobi dział DIY

Tylko nie wiem czy DIY będzie tańszy niż gotowy produkt. Ja sam nie mam aż takich zdolności ale domyslam się że zewnętrzny DIY mogą być nie tanie. Tym niemniej co mi szkodzi spróbować dam o tym cynk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA używam go od miesiąca w 140l i wydaje mi się, że jest aż za mocny. Wczoraj mierzyłem po4 i wyszło 0. Po raz pierwszy jak mam akwarium. Do tej pory zawsze miałem problemy z wysokim po4. Myślę, że ten odpieniacz da w Twoim akwarium radę, jeżeli za mocno nie obciążysz akwarium. W przypadku mocno obciążonych akwariów 250l to max dlatego odpieniacza. Jeżeli chodzi o kulturę pracy odpieniacza to za bardzo nie mogę powiedzieć niczego złego.


 

Edytowane przez januszpsl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA używam go od miesiąca w 140l i wydaje mi się, że jest aż za mocny. Wczoraj mierzyłem po4 i wyszło 0. Po raz pierwszy jak mam akwarium. Do tej pory zawsze miałem problemy z wysokim po4. Myślę, że ten odpieniacz da w Twoim akwarium radę, jeżeli za mocno nie obciążysz akwarium. W przypadku mocno obciążonych akwariów 250l to max dlatego odpieniacza. Jeżeli chodzi o kulturę pracy odpieniacza to za bardzo nie mogę powiedzieć niczego złego.

 

Mnie chodzi i jakieś jasne zasady i uczciwość. Skoro jest wszędzie podawane że do zbiorników o pojemności do 500l to powinien starczyc chociaż do 450 litrowych. Wiadomo, że wiele zalezy od innych czyniików: ilości życia, żywej skały, piachu ale... każdy z tych czynników jeszcze wręcz zmiejsza ilośc wody jak będzie do oczyszczenia dla tego odpieniacza. Nie mówię tu o sytuacjach skarjnych gdy ktoś trzyma np 1 rybe na 3 l wody i do 375 wpści 30 rybek. Piszę o jakiejś ogólnie przyjętej normie. Jesli AM przegina to nalezy ich wezwać do zmiany opisów urządzenia i dostosowania opisu do faktycznych mozliwości ich produktu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×