Skocz do zawartości
tomuszkas

Wirki

Rekomendowane odpowiedzi

A czy stosowałaś tą metodę ? Chyba nie. Ja stosowałem w kilku zbiornikach i żaden koralowiec nie padł i nie musiałem nigdy powtarzać tej metody. Koralowcom nic nie było i do tej pory nic im nie jest, więc pisanie o tej metodzie że jest to ostateczność i się jej nie poleca, a nigdy sie jej nie zastosowało jest błędem.

Co do kąpieli w wodzie RO to wszystkie wirki co do jednego sie odklejają, wystarczy lekko potrząsać koralem i na pewno odpadną. Nie należy przesadzić z czasem, ja kąpałem w zależności ile tego było tak około 15 - 25 sekund, nie więcej. Po za tym pozbędziemy sie wirków z akwarium a te (martwe) nam nie zanieczyszczą wody. Stosowanie naturalnych zjadaczy wirków przynosi mierne rezultaty. Jeżeli jest kilka sztuk to może sie ich pozbędziemy ale wątpię w to.

Moim zdaniem jest to najszybsza, najłatwiejsza, najproztrza i najbardziej skuteczna z metod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że nie stosowałam i stosować raczej nie będe !!!

 

Poczytaj sobie to:

http://nano-reef.pl/topic/37017-kapiel-lpsow-w-ro/page__st__20

i to:

http://nano-reef.pl/topic/47510-wirki-na-euphyli-czy-to-na-pewno-one/

 

,,Ale może i masz rację,, i przeczytaj post 18, bo napisałam ,,moim zdaniem,, i nie musisz od razu na mnie krzyczeć, bo może ktoś tutaj liczy się z moim zdaniem!

 

Ty z kolei napisałeś:

cyt:,, Stosowanie naturalnych zjadaczy wirków przynosi mierne rezultaty.,,- Czy miałeś kiedyś Chelidonura varians?

 

 

:thanks:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezuuu... ja na ciebie nie krzyczę i nie mówię żeby ktoś sie nie liczył z twoim zdaniem. Chodzi o to czy stosowałaś tą metodę. Jeżeli nie to skąd możesz wiedzieć jakie przynosie efekty albo skutki uboczne.

Ten zwierzak jest bardzo trudny w chodowli, jest cholernie wrażliwy na wszelkie zmiany parametrów wody, więc jak ktoś ma wirki to raczej bedzie miał problem z utrzymaniem go przy życiu. Dotąd nie widziałem aby jaki kolwiek zwierzak poradził sobie z plagą wirków. Co innego jeżeli te zwierzaki zapobiegają rozrostowi tych wirków i trzymają ich rozrost w ryzach, wtedy przynosi to efekt a nie gdy mają ją zwalczyć. Ile taki zwierz jest wstanie zjeść wirków w ciągu dnia, a jak szybko sie rozmnażają te wirki.

Stosowanie naturalnych zjadaczy przynosi efekty tylko wtedy gdy nie masz plagi wirków w akwarium. Jeżeli masz już plagę to raczej kiepski rezultat bedzie z tymi zjadaczami bo poprostu tego nie przerobią.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochany dałam Ci odpowiedź dlaczego nie zastosowałam tej metody!

Po drugie! Właśnie mam tego zwierzaka w akwarium i przez to, że byłam w Polsce a akwarium zostało pod okiem niedoświadczonego brata, który z doskoku przyjeżdżał do mnie na chawirke i karmił ryby, wirki stały się plagą! 

Zakupiłam Chelidonura varians i z powodzeniem będe go polecać, nie zauważyłam u niego fochów,i nie mam problemów z jego utrzymaniem!, Widze tylko błyskawicznie zjadane przez niego wirki, fakt żyje do trzech miesięcy i chyba wiadomo dlaczego tak krótko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×