Skocz do zawartości
jacek_1970

skonwertowana na zeovit 500L salonowa rafa.

Rekomendowane odpowiedzi

Tu nie pisalem wiec napisze.

16.02 a wiec ponad miesiac temu przekreciłem sie ze swoim baniakiem na ZEOVIT.

Udaklo mi sie za 250 upolowac reaktor kamieni wiec nie bylo na co czekac, zwlaszcza ze widzac zbiornik reef in the sky po prostu czulem ze to metoda dla mnie.

No i powiem wam ze jak na razie jestem zachwycony. Niestety zmiana nie byla jedyna zmiana, bo poza startem zeo chwile wczesniej sprzedalem lampy led, które w 3 miesiace zrujnowaly moj zbiornik. Nie wiem ile w tym winy samych lamp a ile sugestii zeby swiecic pelna moca zaledwie 5-6 godzin jak na rafie. Bo teraz napierdzielam 8rurami t5 przez 13h dziennie i widac jak zadowolene sa stwory. 

Tak wiec ogolnie metoda działa i widac postepy. np w tym jak pojasniala mi skała, wczesniej byla czarna, korale ciemne, cyjano szalało.

Obecnie cyjano wydaje sie byc w odwrocie, mam miejsca gdzie korzuch bakterii jasnieje lub wrecz pojawiaja sie w nim dziury, a wczesniej jak juz był na skale to bez zdjecia go podczas podmiany nie bylo szansy na jego cofniecie. z reszta sami zobaczcie jak to wyglada dzis:

 

 

tak wygladalo 4 tygodnie wczesniej

 

 

a jeszcze wczesniej np tak :)

 

IMG_3017.JPG

 

Edytowane przez jacek_1970

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie te bąble to rzeczywiście mógłbyś pisać o mikro zautomatyzowaniu reaktora zeo . Myślę że dla zeolitu i żyjącej tam flory nie jest wskazane dostarczanie jej tlenu...

PK

Edytowane przez R.I.P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

baniak po przygodach wakacyjnych trochę klęknął.

Niestety byl pod opieką malowykwalifikowanej kadry.

Kilka korali zdechlo, kilka stracily tkankę na szczytach. Ale podmiany podkarmienie przyprawą do zup i sladowymi pierwiastkami przywrocilo baniak do formy. co przezylo sie regeneruje. trikolorek nawet obrosl gole szkielety i pokazuje szybkie przyrosty. Wielka tumida jest jeszcze wieksza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć jak tam baniak nadal leci na Zeo, robie przymiarki do tej metody zamówiłem filtr pod kamyki.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×