Skocz do zawartości
Admin

System punktów reputacji / plusów wraca na forum

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór :)

Pojawiła się drobna nowość na forum – system punktów reputacji / plusów / podziękowań (jak kto woli).
Przez jakiś czas (dawno, dawno temu) już funkcjonował, ale w trochę innej formie, przez co nie do końca się sprawdził. Teraz wraca, lekko zmieniony, na nieco innych zasadach.

- Bardzo krótkie wprowadzenie, czyli kto, komu i gdzie może przyznawać plusy / punkty?
Taką możliwość ma tylko autor danego tematu, może przyznać punkty forumowiczom którzy odpowiedzieli w jego wątku. Może to być forma docenienia, podziękowania za dobrą radę, ciekawy post, itp.
Dodatkowo, aby cała zabawa miała sens, system reputacji nie jest aktywny w działach takich jak Targowisko, Off-topic, Sklepy.
Nie pojawia się również w tematach napisanych przed 7 marca 2014.

- Jak przyznawać plusy?
Wystarczy kliknąć na zieloną strzałkę dodajpunkt.png, która znajduje się w prawym, dolnym narożniku wybranego postu.


Na koniec po raz kolejny przypominam, że konstruktywna krytyka, wszelkie uwagi i pomysły racjonalizatorskie są mile widziane.
Zapraszam do dyskusji :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze proponuję identyczny system dla minusów, jak autor uzna że jakiś napinacz celowo śmieci mu w temacie, a jest to za mało żeby dac bana przez admina i żeby mu nie zawracać zbytnio głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siem chłopaki :)

co to za nowinki w opcjach ;)

Konrad - jak idzie pisanie ;-)

pozdrawiam Daniel

Edytowane przez AnT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tofik, właśnie zastanawiałem się przed wprowadzeniem tego, czy dać również możliwość odejmowania punktów. Gdy system reputacji działał dawno temu na innych zasadach to często zdarzało się, że użytkownicy dawali sobie minusy od tak, bo ktoś kogoś lubił albo nie lubił, ewentualnie lubił kogoś kto nie lubi kogoś, stąd moje wahania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostawiłbym tylko plusy ... dla jednych taki plus może coś znaczy a dla innych nie ... ale minusy wprowadzają jednak pewien niesmak :D

 

Ktoś kogoś nie lubi to niech nie lubi ... a jak ktoś chce dać plusa to niech daje ... w końcu to forum w odróżnieniu od innych może być przyjazne :D

Edytowane przez JaWroc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co dają te punkty? Satysfakcję czy może wiążą się z nimi jakieś gratyfikacje np. większy awatar albo tytuł "super forumowicza"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego ja nie widzę żadnych zielonych strzałek w dolnym prawym rogu postu??  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Jak przyznawać plusy?

Wystarczy kliknąć na zieloną strzałkę, która znajduje się w prawym, dolnym narożniku wybranego postu.

 

 

a dlaczego ja nie widzę żadnych zielonych strzałek w dolnym prawym rogu postu??  :)

 

Bo to widzi tylko założyciel tematu :)

 

Ja też nie widzę ... to mi wynika z tego, że skoro można plusować zieloną strzałką, którą widzi tyko założyciel tematu ... to tylko on sam sobie może plusować za swój post .. no może nie dokładnie sobie ale coś w ten deseń :crazy:

Edytowane przez JaWroc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki inaczej :)

Założyciel tematu może kliknąć w podziękowaniu za pomoc  a osoba która odpowiedziała w temacie nie może podziękować założycielowi.

Jest to tak zrobione aby nie robić sztucznych plusów  oraz aby Was zachęcić do pomocy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak ktoś w moim temacie mnie pochwali ... to dostanie plusa :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając w tematach możecie wspomnieć autorom, że mają dodatkową możliwość docenienia waszej odpowiedzi poprzez kliknięcie takiej: dodajpunkt.png  zielonej ikony w prawym dolnym narożniku waszego postu.
Możecie też np. dodać we własnej stopce coś w stylu:
Pomogłem/am? Kliknij na zieloną ikonkę obok mojego postu :).

To tylko luźna propozycja :).

Warto zbierać punkty! Możliwe, że w nieodległej przyszłości uda się je korzystnie wymienić na płyn do spryskiwaczy, kawę, rękawice murarskie lub zestaw wkrętaków  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×