Skocz do zawartości
gibi1984

problem z discosoma

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie od około 3 miesięcy mam problem z discosoma sp25 chyba . Problem jest następujący otóż koral ten przez ostatnie 3 miesiące zjadł mi 2 pokolce nie wiem jak to jest możliwe a jednak dzisiaj patrze trzeci już prawie strawiony . Wywalić czy dokarmiać jak żuciłem mu stynkę to nawet się nie zamknął żeby ją wciągnać. Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno masz z dyscosoma ten problem ? Ona raczej ryb nie zjada.Pokaz fotkę tego zarloka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym zobaczył co to jest, bo ciężko to sobie wyobrazić jak te grzybki zjadają pokolce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam  ale  ucho  slonia  potrafi ,zlapac  ufnego  nemo  ,,,,tez nie wierzylem  ale  u mnie  tak  zrobilo   jest  wielkosci duzego   taleza  stolowego   i malego   samczyka   wciagnelo  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz "ucho słonia" a ano właśnie potrafi pochłonąć całkiem sporą rybę!  To jest normalne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak  chcesz miec  spokuj  to dokarmiaj je krewetkami  lub  stynkami  raz  w tygodniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie lepiej go wywalić?a nie bawić się w utrzymywanie? więcej kłopotów z tym niż szczęscia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zdecydowanie dokarmiać. Inna sprawa właśnie czy dobór obsady jest odpowiedni.  W morskim to szczególnie trudne tak wszystko dobrać by się wzajemnie nie zjadało. Zapewne dokarmianie może bardzo zminimalizować ryzyko pożarcia ryby czy innego zwierzaka ale na pewno nigdy do 0. Zatem  decydując się  na tak wielkie korale czy ukwiały trzeba się liczyć z stratami. Swoją drogą gdzie go kupiłeś ? Po przesiadce została mi moja stara 112l i zastanawiam się właśnie nad takim akwarium tylko rafa trochę korali miękkich i właśnie ukwiały wiec i dla takiego ucha słonia by się miejsce znalazło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj radiesteta może bym oddał a masz może coś miekkiego w zamian ? a kupiłem chyba w poznaniu w reefspot jakieś pół roku temu chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obadamy. Na razie to dopiero projekt akwarium dla ukwiałów i właśnie takich korali. Czy na pewno będzie zrealizowany nie wiem. Do głównego zbiornika nie wezmę bo mam i krewetki i chromiasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień nazwę tematu na bardziej adekwatną, aktualna wprowadza w błąd.

Swoja drogą piękny zwierz, nie jeden chciałby mieć takie monstrum u siebie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie bierze ktoś tego potwora ?? za darmo nie chce w kiblu spuszczać dzisiaj zapadł wyrok znów zżarło żółtka już drugi jestem mege zły.a co do zmiany tematu to chętnie tylko jak to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tytuł zmieniasz edytując pierwszy post.

Daj ogłoszenie w ddziale oddam/sprzedam i ktoś się znajdzie chętny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×