Skocz do zawartości
maxiu9

jakie swiatlo do mojego aqwa

Rekomendowane odpowiedzi

Lampa T5 2x24W spokojnie wystarczy. 

Na początek dwie świetlówki ATI: Blue Plus + Aquablue Special

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam dziekuje za podpowiedz,

pytanie kolejne czy nadaja sie 2 sztuki czegos takiego ?

http://allegro.pl/aquael-decolight-duo-marine-2x11w-lampa-i3970182185.html

 

oraz czy nada sie cos takiego i o ilu watach lepsze

http://allegro.pl/lampa-hqi-150w-z-ledami-i-wentylatorem-nowosc-i4058720135.html albo moze 70 w ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukasz głupot.

 

Oświetlenie Aquaela nad się, ale jest to gorsza opcja niż T5.

Lampa 150W jest zdecydowanie za duża.

Nie ma dobrych żarników 70W, więc też odpada.

 

Nie szukaj, nie kombinuj tylko bierz lampę 2x24W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym założył małe światło ledowe

po pierwsze oszczędniejsze

po drugie oszczedniejsze,brak kosztów wymiany świetlówek

po trzecie,fajny efekt w wodzie,bliki

:thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aqualed.pl i zamówić lampę zaoszczędzisz na energii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przy takim akwarium oszczędności będą masakryczne,ja bym nie kombinowal,t5 najlepsze i sprawdzone  swiatlo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wielka oszczędnośc na ledach - 5zl co miesiąc... tylko jakby one był takie cudowne to ludzie nie pluli by sobie w brodę że wydali 5-7 koła na coś co nie spełnia swojej funkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.Mam jeden model aquael duo 10 i 20 k  , I to mnie nie zadowala   nawet kolor oswietlenia nie powala, zatanawiam sie nad ledami ponieważ, az tak bardzo nie zalezy mi na oszczednoci a na efekcie przy miekkich koralach. Może kto ma ledowe owietlenie i jet z niego zadowolony ? poproze o jakie 
linki.

Belka t5 odpada tak samo panel duo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam ledy i jestem bardzo zadowolony a na wypowiedzi Tofika nie zwracaj uwagi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobnie jak kolega wyżej - ledy:) (w domu hybryda led +t5 a w pracy same ledy) ... i szczerze skłaniam się ku samym led.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jest idziemy do przodu

w życiu zadnych jażeniówek,płaskie swiatło i tyle

ledy wypierają wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a psiocza na ledy tylko sprzedawcy, robia pseudotesty i sie wqriaja, ze klient, ktory juz raz ledy kupi nie bedzie wymienial co pol roku swietlowek.....

a kasa ucieka......

takie to testy pomorskiego lobby swietlowkowego z gowno wartymi tescikami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ledy, ledy i jeszcze raz ledy. Od zawsze słyszałem, że SSL się nie nadaje do oświetlania baniaków i co? Jak powiesiłem w słodkim pierwszą lampę maxspect Razor r420r 8000k to najpierw był śmiech, później szukanie szczęki po podłodze a po czasie jak ludziska zobaczyły jak pod tym wszystko fajnie rośnie łącznie z tym co miało opory nawet na 1.5W/L przy T5 to skończyło się gęganie. Razora używam do dziś w słodkim i póki nie wymyślą niczego lepszego od SSL (LED) to to będzie zawsze moje podstawowe światło w baniaku słodkim i słonym. Wadą jest może cena zakupu ale mój R420r po 2 miesiącach użytkowania spowodował oszczędności na poziomie 100zł o pozostałych zaletach nie będę się rozpisywać. Ci co mają i używają to wiedzą.

 

Z tą wymianą T5 co 6 miesięcy to też niezły kanał ale wiadomo... sprawność diody LED też spada i zwykle taką lampę trzeba wymienić najwcześniej po 10 latach jej użytkowania a moim zdaniem jest to na tyle długi czas w świecie elektroniki, że za kolejne dekadę czy więcej lat następna generacja SSL będzie takim skokiem technologicznym jak w latach 60 XX W. lot na księżyc...

 

Jeżeli kogoś nie stać na Razora czy Mazarrę to może szarpnąć się na ZetLighta ale tutaj już takich fajnych bajerów mieć nie będzie a jak wiadomo człowiek przyzwyczaja się do dobrego.

 

Nie raz jeden kolega czy drugi przyszedł... zobaczył... podniecił się (jego żona twierdziła, że nie przeniosło się to jakiś bliższy kontakt ;) ) ... i kupił ....ledy w Lidlu... do podświetlania półki a później marudzenie, że ledy nie działają i jak było ciemno tak jest. To potem nie ma co się dziwić, że jest taki opór na diody w baniaku. 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mi nagadaliscie, ze zdecydowalem sie na tansza wersje ledow. Sciemnianych recznie. Ku memu zdziwieniu jestem bardzo zadowolony. Co prawda panel ma 150 w ale za pomoca potencjometrow dobieram idealna barwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×