Skocz do zawartości
Martino82

wiem ze nic nie wiem

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

Wiem to kpina ze pytam ale co mi tam
:)

posiadam 2000 zł chciałbym założyć hmmm załozyc chciałbym miec choc namiastke morskiej wody w akwarium co mglibyscie mi w tej cenie doradzic chodzi mi o sprzet akwarium mam , ja posiadam amwarium 50x50x50 ale nie wiem czy sie nadaje ?

jesli tak to odejdzie koszt akwarium .

Bardzo proszę o porady co w tej cenie moge kupic nie chce być jakims super hodowcą bo nawet nie wiem czy mozna morska rybe w akwarium rozmnożyć , chce poprostu miec kilka korali i moze kilka błazenków tzn moz eprosciej sie wyraze czy w tej kwocie cos juz moge miec i jaki byłby koszt miesięczny utrzymania tego .

Pozdrawiam bardzo serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No hej, no tragicznie to nie wygląda chodzi mi o budżet :) co potrzebujesz ?? więc na pewno będziesz potrzebował i jest to chyba niezbędne filtr RO + Di do filtrowania wody, potrzebujesz jakiś odpieniacz bo przy tym litrażu to już chyba tez niezbędne , i teraz albo ten odpieniacz do sumpa którego będziesz tez potrzebował przy takim założeniu albo odpieniacz do akwa ( ale to już traci na wizerunku akwa) wtedy nie potrzebujesz sumpa :) Coś do mierzenia zasolenia ,TDS mierzy wode po przefiltrowaniu przez RO+DI ,jakąś skałę lepiej żywą wcześniej dojrzeje zbiornik. Myśle że to na początek wystarczy akwarium masz jak najbardziej odpowiednie tak wiec możesz startować tylko wszystko powoli i bez zbędnych ruchów. A do tego jeszcze potrzebujesz DUŻO CIERPLIWOŚCI 

 

powodzonka

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje

 

 czy odpieniacz moze byś taki z allegro do 150 zl oczywiscie do wewnątrz akwarium filtr mam eheim 2226 .jak czesto trzeba robić solanke na podmiany i czy mogę np zrobic jej 40 litrów zastawić w ciemnym miejscu i niech sibie czeka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solanke do podmiany rozrabiasz dzień przed planowaną podmianką.

Odpieniacz który planujesz to pewnie na kostkę lipową,niestety te pienidła są mało wydajne i ciezkie do wyregulowania,bo z kazdym dniem spada wydajność kostki.Same brzęczyki do cichych nie należą i obciazone kostką lipową szybko się im zużywają membrany,lepiej dozbierac kasy i kupić odpieniacz z pompa igiełkową.Np;Tunze 9004 lub chociaz ten starszy model 9002.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak okladnie taki na kostke czy te ktore mi zaproponowałes sa do wew akwarium czy do sumpa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wewnętrzne.Ale w sumpie tez da rade je zainstalowac,tylko trzeba zrobic przegrode na odpieniacz o odpowiedniej wysokosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z taka sumka napewno cos zrobisz - jesli chodzi o kawalek rafki.

 

Oczwiscie powinienes celowac w mniej wymagajaca obsade, mam na mysli koralowce miekkie, moze jakies 'latwiejsze' LPSy lub SPSy.

 

Podstawowe koszty to swiatlo, cyrkulacja, skala oraz filtr RO + sol.

 

Niestety w tej dziedzinie, a zwlaszcza na starcie, koszty potrafia drastycznie wzrosnac wobec tego co zakladalismy przy planowaniu.

 

Proponuje ustalic sobie jakis cel, mocno zainteresowac sie tematem i duzo poczytac, a sam bedziesz w stanie sobie odpowiedziec!

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×