Skocz do zawartości
Aro314

Zgubiona krewetka wundermani

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jakieś 2 tygodnie temu kopiłem krewetkę wundermani i od tamtej pory jej nie widziałem nie mam pojęcia co mogło się jej stać 

Czy to możliwe ze się ukryła i nie wychodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze wychodzi w nocy, może przechodzi wylinkę i się schowała. Mozliwe tez ze odeszla na wieczną rafę. Jedyne co mozesz zrobić to obserwować zwłaszcza nocą i nic wiecej. Albo wyjdzie albo nie. Ponoć, moze też być tak, że za kilka miesięcy gdy juz o niej zapomnisz to sie pojawi ponownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak maja te krewetki, jak jest jedna sztuka to prawie jej nie widać. Dla tego dobrze mieć ze trzy sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mojej kuekenthali od 3 miechów nie widzialem. Może sie pjawi kiedyś.. albo i nie. Niestety w słodkowodnym akwarium martwe sworzenia trzeba wyławiac by wody nie popsuły. W morskim często znikaja zanim je zobaczymy martwe. Pewnośc będe miał pod koniec roku gdy bede zbiornik zmieniał na większy. Wtedy juz albo wyjdzie ona albo jej nie będzie.

Edytowane przez radiesteta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh ja kiedyś przywiozlem skałe bez wody a potem w akwarium 2 szt. Się pojawiły :) Dobrze , że 15min wiozlem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja i tak chcialem sie ich pozbyć bo mialem 2 szt ale nie robily swojej roboty czyli nie walczyły z aiptasiami ale na wieczną rafę nie chcialem żadnej odsyłac. Tymczasem obie sie tam przeniosły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tak wogule czy czasem je widujecie bo mojej niewidzialem odkąt ją wpuściłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja moje widzę po ostatnim karmieniu ok. 22.30 przy niebieskim świetle gdy L.amboinesis się na jedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z innymi gatunkami ale np kuekenthali widzialem sporadycznie podczas karmienia i to tak szybko porwała coś i zmykała, że nie byłem pewny czy to 1 i ta sama krewetka czy obie. Natomiast amboinensis nawet 1 szt jest zazwyczaj widoczna. Jak nie ona sama to jej wąsiska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoich bardzo długo nie widziałem,miesiąc może dłużej.Potem gdy dawałem pokarm w jednym narożniku akwarium to zaczęły wychodzić.Tak czy inaczej mało się pokazują,no ale może dobrze bo brzydkie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpuściłem tydzień czy dwa  temu 8 szt.... nie widuję żadnej. Niedawno w temacie Carolain, pisała że widziała jak krewetki czyszczące polują na wundermani. Tak sobie myślę że może coś w tym prawdy jest........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trzymanie róznych gatunków krewetek nie jest dobrym pomysłem ? Może powinno się wybrać ktroes i tylko je trzymać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×