Skocz do zawartości
solanka123

Testy od slodkowodnego do słonowodnego?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak kolega wyżej napisał, jedne z lepszych to saliferta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram. Różnice w cenie duże nie są a na Salifercie jeszcze nikt się nie zawiół - jesli nie jest przeterminowany. Oczywiście możesz inne kupić ale w razie jakichś wysokich wynków i pytań z nimi zwiazanych pierwszym pytaniem - odpowiedzią które dostaniesz będzie pytanie jakiej firmy testami robiles pomiar i jesli napiszesz inną odpowiedż niż Salifert to napiszą byś kupił tej firmy i potwierdził wyniki na tych testach. A jesli zrobisz Salifertem to z miejsca każdy zacznie szukać przyczyn i nikt kwestionował pomiarow nie bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam testy na KH i PH z Dajany do słodkiej wody i te same z Saliferta- wskazują te same wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam testy na KH i PH z Dajany do słodkiej wody i te same z Saliferta- wskazują te same wartości.

Możliwe że masz jakieś uniwersalne musisz sprawdzić co pisze na samym teście do jakiej wody jest.

Nikt nie twierdzi że one na 100% będą się różnić. Ba możesz nawet jakichś tanich nie markowych testów a potem na forum pisać że używasz markowych albo twierdzić że wyniki twoich testów są takiej jakie pokazują. Najwyżej w razie problemów nikt nie będzie potrafił ci pomóc lub nafaszerujesz wodę taką ilością zbędnej chemii że zabije to wszystko co żyje w baniaku. Faktem jest że woda morska oraz posolona zasadniczo różni się od wody słodkiej. Ma napewno inne właściwości fizyko-chemiczne, inaczej reagują na te wody metale, nawet tworzywa sztuczne niektóre wchodzą w reakcje z słoną wodą a wobec słodkiej są obojętne itp itd.Ale widziałem też tematy i opinie filtry RODI to wymysł maniaków i niekorzy twierdzą że ich wcale nie stosują i niby utrzymują akwaria. Ale właśnie każdy ma prawo na sobie testować równości. Trochę tylko potem szkoda ryb i innych zwierząt. Owszem eksperymenty w pewnych granicach są ciekawe bo mogą wpłynąć na rozwój i dokonania nowych odkryć ale zasada naukowców brzmi postępowanie od znanego i sprawdzonego do nieznanego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że te wnioski, o których piszesz to wyciągnąłeś Ty a nie ja. Trochę nadinterpretowałeś mojego posta nie miałem tego na myśli.

 

Oczywiście masz 100% racji, że to nie wszystko jedno. Zamierzałem pokazać koledze, że mimo, iż miałem testy jakiejś tam nie sprawdzonej firmy to kupiłem te polecane. Wynik jest taki jaki jest, ale nie oznacza to, że z testami na inne parametry będzie tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×