Skocz do zawartości
Ben_sage

396l+160l Adama

Rekomendowane odpowiedzi

Powolutku do przodu....

Pierwszy element nowego projektu kupiłem w listopadzie 2011 był to odpieniacz, niestety nie spodziewałem się że tak długo to potrwa a plany się opóźniły i zmieniły więc akwarium poszło na drugi plan.
Od grudnia jest to plan priorytetowy który zbliża się ku końcowi jest naprawdę blisko ale jak zwykle pewnie pod "górkę" już się przyzwyczaiłem ale za to mogę już na bez większych przeszkód realizować jedno z kilku marzeń.
Pozostaje mi czekać na hydraulikę i resztę sprzętu które już są zamówione.
Nie chce chwalić dnia póki nie wystartuje z baniakiem ale wydaje mi się że to będzie luty albo nie będzie.

Akwarium 110x72x50
Sump 160l oba zbiorniczki od Przemusia.
Stelaż od Adam_d2@vp.pl

LR ok.30kg przynajmniej na początku
LS 18kg Live aragonite

Planowana obsada
Miękkie,lpsy
Z rybek:
Parasema
Strigosus
Zebrasoma Flavescens
Parka Ocellarisów
I coś tam kobieta sugeruje ale zobaczymy.

Do tego jakieś krewetki,ślimaki i ukwiały.

Stelaż stoi w docelowym miejscu w saloniku.
Na zdjęciu się wydaje mały ale w rzeczywistości jest to kawał klocka.
A akwarium możliwe że w poniedziałek dotrze.

Będę starał się aktualizować wątek jak zajdą zmiany.

Szczególny ukłon dla tych którzy poświęcili mi swój czas odpowiadając na rozmaite pytania.

post-1463-0-09730700-1390521471_thumb.jpg

post-1463-0-97076600-1390521478_thumb.jpg

post-1463-0-71606500-1390521484_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ahhh:) zakładanie nowego akwarium, klejenie hydrauliki, zalewanie wodą... :)  Zazdroszczę :)

Koniecznie aktualizuj wątek. Obsadę planujesz nie "badylową", więc fajnie się zapowiada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ciekawy jestem jak będzie z tym klejeniem a raczej czy zrobię to zgodnie ze swoimi oczekiwaniami.

Co do aktualizacji jak coś się zmieni to wrzucę fotkę , może nie tak często jak Amnor na początku, teraz pewnie z tydzień będzie zastój.

Jeśli chodzi o skałę i ułożenie nie będzie to nic wyszukanego czy klejonego , będzie to swojska kombinacja.Od początku nigdy głębiej na tym nie rozważałem.

 

Przy okazji taka lampka zawiśnie nad akwarium, będzie to eksperyment tak naprawdę wielu powiadało mi że nie doświetli akwarium.W sumie to nawet ładnie wyglądają boczki lekko niedoświetlone oby nie przesadnie.

Przypominam że będzie obsada bez większych wymagań światła.A jak będzie za mało to po prostu mam pecha :crazy:  trudno się mówi.

 

A takie coś se zawiśnie na najciemniejszym żarniku a obok to co dmuchać będzie.

 

 

post-1463-0-70957200-1390574340_thumb.jpg

post-1463-0-03802300-1390574355_thumb.jpg

post-1463-0-72617200-1390574435_thumb.jpg

Edytowane przez Ben_sage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie Giesemann'a? Jak oceniasz? Miałeś porównanie z innymi producentami? 

 

Cyrkulacja Jebao WP25 + JVP? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+ obieg.

 

Tu zbytnio nie ma co oceniać lampa prosta ,dobry odbłyśnik, nie rozbierałem jej ale sprawia wrażenie podobnie jak nowo zakupione bmw.

Nie porównywałem innych producentów bo tylko giesemann zaoferował taką cenę i minimalistyczne wykonanie.Skusiłem się i raczej nie żałuje poza tym nie miałem zbytnio czasu by testować ale popularne infinity zbiera raczej pozytywne oceny.

 

Z początku było w planach coś bliżej kostki i 300l ale z czasem wyszło więcej.Ocenię lub ocenisz jak świeci po starcie.

Mogłem dopłacić do innego giesemanna lub wziąć ocean light 250+2xt5 ale ta w sobie coś takiego ma co cieszy oko.

Edytowane przez Ben_sage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że miałem zapasowe wiertła i te do żel betonu dzisiaj wierciłem w kamieniu ale się udało, już myślałem że będę kolejne dziury robić w suficie...

 

 

 

 

post-1463-0-24562300-1390667236_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać ruch w temacie... :) 

 

Widać, że masz obserwatora na kanapie :) 

 

Niezbyt duża lampa ale światełko świetne, ma moc! 

 

Jak wysoki masz stelaż? Kobieta nie pogoniła Ciebie i wiertarki? :) 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przewiduje T5 ale nigdy nie mów nigdy, T5 było by fajne mieć w hqi lampie.

Dla życia powinno wystarczyć , jeśli bym kupił żarnik jaśniejszy niż megachrome blue było by sporo jaśniej więc ten zapas mam w żarniku.

 

Stelaż 110x70x75h no kobieta pomogła mi jeszcze trzymać miarkę nad akwa i dopasowywałem metodą na zwisający sznurek dodatkowo mierzyłem od ściany więc się przydała no i drabinę trzymała trzeba było walić w kamienie i dociskać , ja za to dziś zamontowałem w mieszkaniu domofon żeby nie było że samolubem jestem :)

Pies tak obserwuje też często telewizor.

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=OwydWIVE97g&hd=1

 

Na filmie fajnie widać jak żarnik zmienia barwę na magnetyku.

Edytowane przez Ben_sage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przy samym hqi masz tylko albo super jasno albo całkiem ciemni,zero wschodów i zachodów,chociaz jakiec niebieskie ledy dodaj dla pobódki dla rybek,bo tak od razu im 100% swiatła walic,to nie za ciekawie.Chyba ze masz balast zciemnialny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryby będą miały dużo światła dziennego więc nie będzie boom.

Balast giesemanna zostanie do końca u mnie z tą lampą.

A gdzie mam dać ledy ?

Edytowane przez Ben_sage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No szczególnie teraz zimą to ci tego dziennego swiatła nawpada.Chyba jakąś korone planujkesz dac w oków akwarium,do niej mozesz przymocowac 1 t5 niebieska lub swietlówke led niebieską.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koronę będę mieć bo zostanie z blatu ale pierwotne założenia to brak korony, chodzi o lekkość , czystość i tą wagę która miała być lekka, chciałem mieć minimalistyczny zbiorniczek z nieprzeciętną czystością szyb może być różnie.

Jeśli będzie korona to nie wykluczone że coś rozważę może listwę led.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HQI to sie zapala max. na 7-8h,a co reszta dnia, ciemnica w akwarium,miałem hqi i nie wyobrazam sobie bez dodatkowego t5 czy led.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Latem między zachodem a wschodem masz koło 7-8godzin więc jasno tak grubo powiedzmy że jest ponad 10 godzin.

Dlaczego max to 7-8 godzin ?  od kiedy mam akwarium świeciłem t5 od 10 do 0:00 zawsze na wszystkich rurach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkło już w domu nawet spoko ta głębokość wydaje się sporo większa niż faktycznie, jednak między 50 a moim dzieli 22 a wydaje się jakby było więcej.Na razie do czasu skręcenia szafki pozostanie zafoliowane.

Nie wyobrażam sobie teraz mieć 50 czy 60cm głębokości, chociaż pewnie inni nie wyobrażają sobie 72 :crazy:

 

post-1463-0-88345900-1390954284_thumb.jpg

post-1463-0-15571100-1390954296_thumb.jpg

Edytowane przez Ben_sage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×