Skocz do zawartości
AkwariumSzczecin

Kącik porad -szkło i cała reszta aspektów z nim związana

Rekomendowane odpowiedzi

No to może ja zapytam jeszcze o te nieszczęsne bąbelki w spoinie. Czy, w przypadku gdy nie było i pojawiły się po około 2-3 miesiącach to jest to niebezpieczne ? Dodam jeszcze, że silikon bezbarwny  i wygląda to do duuuppppyyyy. Reklamować czy dać sobie spokój ???

Pozdrawiam

T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silikon przezroczysty ma to do siebie że lubi pokazywać różne bąbelki lub kreski powietrza . Nie wpływa to na wytrzymałość spoin .Jedne bąble są o podłożu odgazowań,jeszcze inne niewidoczne gołym okiem podczas montażu uwięzione powietrze Ponieważ silikony podczas sieciowania wykazują  duży skurcz ,niewidoczny wczesniej bąbel może się pojawic na spoinie kilkukrotnie większy .

 

Samo położenie spoiny podczas montażu jest kluczowe ,jeżeli aplikacja będzie nierównomierna a rurka będzie robić kreski na powierzchni wyciśniętrego silikonu bąblę będą pewne .

 

Tak naprawdę problem jest złożony .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja zapytam , jaka jest minimalna warstwa silikonu ?

Pytam bo kleiłem akwa 160X70X65cm i wyszedł mi 1mm, czy to będzie bezpieczne?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak się zresztą klei rasowa akwaria w stylu japonskim zcieniutenką otulina (efekt swiecenia krawędzi),zalecana optymalna grubość otuliny przez producenta szczeliwa od 2-3 mm .Pozdrawiam Panie Jerzy. 

Edytowane przez AkwariumSzczecin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

No to kamień z serca, a jakie jest minimum?

Pozdrawiam Panie Przemku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

No to kamień z serca, a jakie jest minimum?

Pozdrawiam Panie Przemku

To zależy od wielkości zbiornika .

 

 

 

Często padają pytania ile waży m2 szkła .Otóż każdy m2 szkła o grubości 1mm waży 2,5 kg . Poniżej przedstawię przykłady dla 1m2 szkła o podanej grubości 

4mm-10kg

6mm-15kg

8mm-20 kg 

10mm-25kg

12mm-30 kg 

15mm-37,5kg

19mm-47,5 kg

Znając powyższe wartości łatwo obliczyć przykładową wagę akwarium ,szyby itp .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj zmieniliśmy ustawianie stołów do klejenia ,oczywiście ustawione pod niwelator z dokładnością do 1/20 milimetra .

Dlaczego taka dokładność ? 

-każde odchyłki od poziomu powodują przekłamania kątów w takim wypadku porządne spasowanie jest niemożliwe 

-estetyka finalna, dzięki dokładności otrzymujemy produkt który powinien spełniać kryteria jakości nawet najbardziej wymagających klientów 

-bardzo ważne są dla nas przekątne poziomów ,to one głównie są najbardziej newralgicznym punktem konstrukcyjnym każdego akwarium 

-poziom lustra wody ,sprawa wydaję się trywialna ale jednak mnie osobiście razi jeśli występują w akwarium różnice w poziomie słupa wody rzędu 1 cm :P

-idealny poziom akwarium ma także ogromne znaczenie dla równomiernego rozkładu ciężaru wody na dno,z czym to się wiąże pisać chyba nie muszę . 

 

DSC_0142~1.JPG

 

 

DSC_0148.JPG

 

DSC_0145.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było gdybyś odpowiadał na pytania zadane również na priv. a nie je totalnie ignorował , tym bardziej że chodzi o zlecenie tobie roboty - no chyba że już możesz sobie przebierać w zleceniach - to już inna sprawa.

Ja już do ciebie w sprawie zamówienia nie napiszę a innym szczerze odradzę.

 

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze fajniej jak kolega odpisywałby na maile 

Chce nowe akwarium i stelaż halo halo

Pisałem na:

 biuro@akwarium.szczecin.pl  

przemek22.1986@o2.pl

Może nieaktualne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za brak odpowiedzi ,prosze pisać bezpośrednio na email biuro@akwarium.szczecin.pl   .Lub dzwonić 505996710

Pozdrawiam.

 

Edytowane przez AkwariumSzczecin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robie ramkę z formatek szkła żeby mi się woda nie wychlapywala ze zbiornika. Okoliczny szklarz uciął jedna za dużo dosłownie o 2 mm i nie mieści mi się. Pytanie czym można to zeszlifowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można ale trzeba miec odpowiednia tarcze żywiczną z nasypem diamentu ,nie są drogie u kamieniarza około 35 zł .Niestety papierem sciernym nie zbierzesz 2 mmm szkła  .Jednak wydaje mi się że szybciej i taniej będzie zamówić nowy pasek szkła 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie w mojej miejscowości jak szklarz tnie ręką od drewnianego centymetra :/ drugi raz mi już wyciął źle tyle ze tym razem była to przegroda do sumpa. Dałem rade wyszarpac 2mm brzegiem otwornicy diamentowej. Poszarpalo szkło strasznie ale nie pękło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok a szklarz nie ma szlifierki ? Troche dziwna sytuacja ponieważ z tego co opisujesz to raczej nie szklarz a hobbysta . 

Takie kawałki szkła jak ty potrzebowałeś często wyrzucam do kosza na szkło .Przecież przycięcie to jest dosłownie chwila, nie rozumiem :P 

 

 

Edytowane przez AkwariumSzczecin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×