Skocz do zawartości
AkwariumSzczecin

Relacja z budowy akwarium morskiego ponad 5 000 litrów wody

Rekomendowane odpowiedzi

Ok zaznaczam że to nie dla mnie akwarium .Zlecenie wykonuję dla Pana Macka z pod Warszawy .Po kolei może napiszę co jak .

 

 

Akwarium 220x220x110 cm .

 

Specyfikacja .

 

 

-szkło 19mm 

 

-trzy szyby opti white 

 

-dno dylatowane z czterech części 

 

-wzmocnienia  pasy dokoła  przy dnie 60x12mm 

 

-wzmocnia góry ,rama wykonana z kątownika 80x80x8mm . Środkiem po jednym sciągu z możliwością odkręcenia 

 

-szczeliwo czarne o podwyższonej wytrzymałośći mam takie cukierki +40% :)

 

-komin wewnętrzny 50x18 .Zrzut 2x50 .Powrót 1x40 

 

 

Stelaż 220x220x118 

 

-20 cm będzie znajdować się pod podłogą w betonie stąd wysokość 

 

-do budowy zastosowano profil 80x80x4 mm / 40x40x4mm 

 

-w sumie nóg podparcia 

 

Sump 200x80x50 

 

-szkło 10 mm

 

 

 

sump.jpg

 

 

 

 

Pan Maciek ma już jeden baniaczek ode mnie 3200x80x70 12mm

mms_img1709957640.jpg

 

.Ale jak widać skurczył się .Kiedyś mi mówił ze jak będzie budował dom i że taki basenik postawi. Ale podchodziłem do tego sceptycznie . 

 

 

Akwarium wraz z stelażem pojedzie gotowe do klienta .Na miejscu zostanie wstawione dzwigiem ze względu na wagę 700 kg oraz gabaryt. Jak panowie budowlancy  wymurują sciany .Akwarium trzeba koniecznie postawić przed zaszalowaniem i zalanie stropu .

 

 

Na dzień dzisiejszy prawie gotowy jest już stelaz ,trzeba go tylko oddać do cynkowania i malowania .jutro wstawię fotki gdzie widać juz całkowicie ukonczoną konstrukcję .

 

DSC_0428.JPGDSC_0421.JPGDSC_0449.JPG

 

 

 

No i pompa do nowego akwarium która ma robić pralkę 

mms_img-1389153819.jpg

 

 

 

Ciąg dalszy na pewno nastąpi.Jutro zapodam foki gotowej konstrukcji.

DSC_0432_28329.JPG

Przy okazji coś zbliżonego litrażem stawiałem w ubiegłe lato :)

 

 

Edytowane przez AkwariumSzczecin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie konstrukcje to pikuś...... oby bąbelków w silikonie nie było... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

220 x 220 to taki mały pokój, będzie przynajmniej gdzie wejść i jak się obrócić :), przy 110 cm wysokości, dłubanie rękami, czy manipulatorami odpada.
Z ilu stron akwarium będzie widoczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooo, takie tematy lubię:) Jakiś deadline na ten projekt? Rozumiem że raczej odległy bo dom dopiero w budowie?

Przemku - mała podpowiedź - jak korzystasz ze sketchupa to nawet w darmowej wersji jest możliwość eksportu grafiki 2D do jpeg. W menu file znajdziesz podmenu "export" i tam "2D graphic".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie konstrukcje to pikuś...... oby bąbelków w silikonie nie było... :)

Bąbelki które nazywasz to odgazowania,nie stanowią one dla spoiny zagrożenia ,najważniejszym jest dobrej klasy szczeliwo oraz porządne odtłuszczenie powierzchni styku .

 

 

220 x 220 to taki mały pokój, będzie przynajmniej gdzie wejść i jak się obrócić :), przy 110 cm wysokości, dłubanie rękami, czy manipulatorami odpada.

Z ilu stron akwarium będzie widoczne?

Pan Maciek zdaje  sobie z tego sprawę ,dla tego już rozgląda się za aqualungiem dla nurka :) .Zbiornik będzie widoczny z trzech stron to też trzy szyby optiwhite .

 

Oooo, takie tematy lubię :) Jakiś deadline na ten projekt? Rozumiem że raczej odległy bo dom dopiero w budowie?

Przemku - mała podpowiedź - jak korzystasz ze sketchupa to nawet w darmowej wersji jest możliwość eksportu grafiki 2D do jpeg. W menu file znajdziesz podmenu "export" i tam "2D graphic".

Nie ma deadline ,ponieważ czekamy aż przyjdą plusowe temperatury i wtedy klient chce otrzymać zbiornik ,ale pomału już robię co mogę .Z klejeniem akwarium muszę czekac ponieważ przez moje wyście w hali z takim gabarytem nie wyjdę .Będzie hasło na dwa tygodnie przed planowaną dostawą i wówczas będę kleił. 

Edytowane przez AkwariumSzczecin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to pod rafowe czy rybie ?

wiesz jaki sprzet ma obslugiwac ten basen ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

110 cm wysokości no!!!

w końcu idealne zachowanie proporcji akwarium,a nie jakieś kichy 4 metrowe z 30cm wysokości

pięknie

a ten twój zeszłoroczny baniak z fotki to już wogóle ideał ,brawo :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też lubuję się w wysokich zbiornikach. Jednak jest tego jedna wada. Jak już muszę coś w środku majstrować to dzieciom najpierw zatykam uszy, a po takim serwisie to muszę lecieć do spowiedzi......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, a jak sie wchodzi do takiego zbiornika w którym jest woda to nie jest tak ciało nurka poprzez wodę wywiera dodatkowe ciśnienie na boczne szyby??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haaah. taki temat to ja lubie :) alez czekam na aktualizacje :) niestety, bedzie to dluuugi temat. ale mam nadzieje ze dozyje finiszu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, a jak sie wchodzi do takiego zbiornika w którym jest woda to nie jest tak ciało nurka poprzez wodę wywiera dodatkowe ciśnienie na boczne szyby??

Adrian odśwież wiadomości z szkoły podstawowej z dziedziny fizyki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×